Skocz do zawartości

Zawody ESA I i II WŚ Wrocław 05.12.2009


Wodzu 7

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam w dniu 05.12.2009 do Wrocławia na zawody ESA O Puchar Św.Mikołaja.W związku z coraz większym zainteresowaniem modelami ESA I WŚ pragniemy rozegrać również walki w tej kategorii.W chwili obecnej mamy już pięciu zawodników z Wrocławia gotowych toczyć boje wielopłatami.Chętni zainteresowani udziałem w zawodach a nieposiadający modeli mogą się skontaktować z www.cyber-fly.pl w sprawie zestawów z EPP,lub z www.aircombatmodeleepp.republika.pl odnośnie gotowego do lotu modelu.Na tej ostatniej stronie w zakładce "zawody terminy"jest umieszczony wstępny regulamin do ESA I WŚ.Wszelkie uwagi mile widziane :D.Więcej szczegółów odnośnie lokalizacji i planu dnia zawodów wkrótce.Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wprowadzenie ograniczeń obrotów KV nie wydaje mi się właściwe.Wielu zawodników ma silniki do ESA WWII i mogliby z powodzeniem zastosować posiadane silniki do nowej klasy.

Dodanie drugiego płata oraz podwozia już daje spowolnienie lotu w stosunku do WWII.Wystarczy ograniczyć minimalną rozpiętość i zostawić stosowaną pojemność pakietów a czas walki spowoduje ograniczenie mocy silnika,tak jak to jest w WWII.

Miałem dwupłata na zwykłym dzwonku wymontowanym z ESA i nie miał szaleńczych prędkości.Po co więc dodatkowe koszty.

Dążąc do ograniczenia prędkości poprzez niedobór mocy będziemi mieli czeski "stadion".Ci co znają przygody Arka na ESAG Znojmo wiedzą o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

 

Ponieważ do zawodów pozostało niewiele czasu a przygotowania trochę zajmują, więc prosiłbym o zapisywanie się.

 

Proszę o podanie:

Imię, Nazwisko,

WWI - kanał podstawowy i zapas

WWII - kanał podstawowy i zapas

 

Oczywiście można startować w jednej lub obu kategoriach.

Zgłoszenia wysyłać na maila: karolwd@gmail.com lub tel. 668-349-897

 

Zapisy otwarte do piątku 04.12.2009r do godziny 21.00.

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zawody odbędą się na terenie Restauracji Orle Gniazdo Wrocław ul.Starachowicka 42.

Dla zawodników i widzów z poza Wrocławia najlepiej kierować się na wrocławskie lotnisko pasażerskie{Port Lotniczy Wrocław} mieszczące się przy ul. Granicznej.Jadąc ul.Graniczną należy skręcić w prawo w ul.Przybyły.Na skrzyżowaniu jest rest reklama restauracji.Po ok.200 m. po lewej stronie zobaczycie samoloty:Iskrę i MIG-a.I to już tu.Mapka z dojazdem www.restauracjaorlegniazdo.pl .Plan dnia standartowy :D :9-10 przyjazd rejestracja i loty treningowe,10,15-otwarcie zawodów.10,30-rozpoczęcie 1 kolejki lotów.Przewidujemy w zależności od pogody 3 lub 4 kolejki lotów oraz tradycyjnie finał A i B.Na koniec każdej rundy II WŚ jeden lub dwa-w zależności od ilości zawodników-loty I WŚ.Po dwóch rundach przerwa na naładowanie akumulatorów i "coś smacznego".W razie załamania pogody przekładamy zawody na niedzielę,a w najgorszym przypadku na następny tydzień.Jutro dam na tacę :jupi: .Zapraszam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chyba za mało dałem na tacę :oops: .Z przyczyn wyższych-brzydka pogoda-i niezależnych-splot niepozytywnych wydarzeń-jestem zmuszony przełożyć zawody "O Puchar Św.Mikołaja" na niedzielę 06.12.2009.Mam nadzieję,że nie pokrzyżuje za bardzo to Waszych planów i tłumnie przyjedziecie powalczyć o puchary.Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem :) Mimo niezbyt dobrej pogody (wiatr i ciągła mżawka z częstymi mocniejszymi opadami), walka była bardzo ciekawa i zawzięta. Widać było zmagania zawodników nie tylko między sobą ale także z wiatrem ;] No i IWŚ była dość "nietypowa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Oglądając te zdjęcia,aż trudno uwierzyć,że przez całe zawody mżył mniejszy lub większy deszczyk.Niech jasny szlak trafi tych prognostyków od pogody,bo padać miało w najlepszym przypadku po godzinie 16.Dziękuję bardzo zawodnikom i widzom za tak liczne przybycie, sponsorom Modelesklep i Cyber-Fly za ufundowanie nagród oraz Firmie BISEK za udostępnienie fantastycznego miejsca na zawody.Naprawdę poza tasiemkami to nikt nie wymiękł :rotfl: .Te tasiemki z bibuły to też osobny temat.Przydałoby się wynależć jakiś inny materiał na taśmy,który nie wymięka na deszczu a jednocześnie da się to uciąć śmigłem lub skrzydłem.Wyniki z zawodów wkrótce.Pozdrawiam Wojtek.

 

W poniedziałkowej Gazecie Wrocławskiej na 7 stronie ma być artykuł o zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=cCBhiBlK6xI

 

Powyzej relacja filmowa - bardzo okrojona ilosciowo - trudno jednemu robic zdjecia i filmy, oraz jakościowo - sprzet nagrywający z "lapanki", jakośc niestey nie najlepsza. Na YT w HD (jak sie wreszcie przerobi do konca ) ciut lepiej. Poza tym jeszcze krople deszczu na obiektywie :oops: Miejcie wyrozumiałosc. Nastepnym razem mam nadzieje miec cos lepszego(kamera), to i jakosc napewno bedzie lepsza :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyzej relacja filmowa - bardzo okrojona ilosciowo - trudno jednemu robic zdjecia i filmy, oraz jakościowo -...Nastepnym razem mam nadzieje miec cos lepszego(kamera), to i jakosc napewno bedzie lepsza

Jarek jak zawsze perfekcjonista :mrgreen: moim zdaniem relacja i tak bardzo fajna, i zdjęcia jak zwykle SUPER!

 

Zawody przebiegły w bardzo fajnej atmosferze bez żadnych kłótni o cięcia,strefy itp. Pomimo, że pogoda nas nie rozpieszczała zawody odbyły się dość sprawnie.

Dziękuje organizatorom za tak wspaniałą imprezę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.