Skocz do zawartości

Licencja modelarska AP 2010 r.


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No niestety nie widac perspektyw, zeby to sie zmienilo. Najgorsze, ze nie mozna wykonac typowych podstawowych badan lotniczych, ktore sa wazne przez kolejne 5 lat (poza szczegolnymi przypadkami) i po prostu przedstawiac je co roku. Koszt w zaleznosci od miejsca to 200-250zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...które nie należą do tanich. Coraz więcej młodzieży ucieka od tak wspaniałego sportu będąc obciążonym dodatkowymi opłatami.

Nie będę się wypowiadał co do zasad, nie ja je ustalam ale jak czytam coś takiego to mnie normalnie skręca.

1. Badania kosztują 40-50zł. Nie wiem czy to tanio czy nie (?) ale - jak - uczestnicząc w kilku zawodach F3K przejeżdzam autem rocznie kilka tyś km to ... co można powiedzieć o 40zł?

2. Młodzież NIE PŁACI za badania u lekarza sportowego - wystarczy skierowanie od lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krzysztofie miło że Cię jeszcze nie skręciło i dzięki za wyczerpującą informację za co z góry dziękuję. Tylko jest jedno małe ale, co innego teoria a co innego praktyka. A to ile wydajesz na wyjazdy na zwody to młodych ludzi nie interesuje, bo i po co skoro zanim zaczną modelarstwo i chcieli by uzyskać licencję to już na starcie muszą wydać ok 100-120 zł. Niestety ale taka jest prawda w praktyce. Proszę wytłumaczyć lekarzowi w przychodni medycyny sportowej że młodzież jest zwolniona z opłaty w dobie kiedy służba zdrowi nie ma pieniędzy.

A tak na marginesie to zadałem pytanie czy nadal będą obowiązkowe badania i nic więcej.

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.

 

Rafał wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Młodzież NIE PŁACI za badania u lekarza sportowego - wystarczy skierowanie od lekarza.

Moze i nie placi, ale jak chcialem sie w styczniu zapisac na badania do licencji to pierwszy wolny termin przypadal na sierpien/wrzesien...

 

A z reszta co to jest te 40-50zl w porownaniu do zawodow za granica, gdzie trzeba wydac 1500-2000zl z wlasnej kieszeni by pojechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.

Wiesz - nie chodzi o urażenie tylko o pisanie nieprawdy. Coś takiego czytają potem tysiące ludzi! Trzeba być odpowiedzialnym za to co się pisze. Szczególnie w tak drażliwej kwesti.

Tylko jest jedno małe ale, co innego teoria a co innego praktyka. (...)...już na starcie muszą wydać ok 100-120 zł.

 

Ty swoje a ja swoje: Młody człowiek NIE PŁACI za badanie u lekarza sportowego, które są wymagane do uzyskania licencji sportowej AP. I to wszystko - inne koszty to już inna sprawa - ale tego zdaje się nie dotyczyło Twoje pytanie. Starszy płaci ale generalnie to i tak kropla w morzu wydatków.

Proszę wytłumaczyć lekarzowi w przychodni medycyny sportowej że młodzież jest zwolniona z opłaty w dobie kiedy służba zdrowi nie ma pieniędzy.

 

Nie ma nic do gadania. Ma skierowanie i ma zrobić. No chyba, że jest to zakład medycyny sportowy, który nie ma umowy z NFZ. Ale to już całkiem inna sprawa... To jak z prywatnymi gabinetami...

A tak na marginesie to zadałem pytanie czy nadal będą obowiązkowe badania i nic więcej.

 

Trzeba było poprzestać na pytaniu a nie okraszać go swoim komentarzem :)

Bez urazy - po prostu trzeba trzymać się faktów. Ja też nie przepadam za tym co wymyśla AP ale trzeba oddzielić mity od faktów :)

 

Moze i nie placi, ale jak chcialem sie w styczniu zapisac na badania do licencji to pierwszy wolny termin przypadal na sierpien/wrzesien...

A z reszta co to jest te 40-50zl w porownaniu do zawodow za granica, gdzie trzeba wydac 1500-2000zl z wlasnej kieszeni by pojechac.

Następny :evil:

U mnie dzwonie, umawiam się na godzine a potem czekam może 10min w kolejce.

A co do kosztów - napisz konkretnie o jakich zawodach piszesz, może są i takie co tyle kosztują. Ja widać jeżdzę na jakieś tańsze. F3K Eurotour wpisowe kosztuje zwykle 20-30euro, dojazd własnym autem (zwykle w kilka osóB), jedzenie i spanie (zwykle namioty) w własnym zakresie. Konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie widac perspektyw, zeby to sie zmienilo. Najgorsze, ze nie mozna wykonac typowych podstawowych badan lotniczych, ktore sa wazne przez kolejne 5 lat (poza szczegolnymi przypadkami) i po prostu przedstawiac je co roku. Koszt w zaleznosci od miejsca to 200-250zl.

humm, to dziwne bo w myśl ustawy to właśnie powinieneś miec "podstawowe badania lotnicze" wydane przez lekarza orzecznika mającego prawo do wydawania takich badań dla personelu lotniczego, a nie jakieś tam sportowe tak naprawdę.

 

Może coś znowelizowali o czym nie wiem, ale zapewne ktoś zrobił własną "wykładnie prawa" która nic nie ma wspólnego z literą ustawy. W sumie modelarstwo to sport kwalifikowany, i może tą droga komuś w głowie zostało badania sportowe bo coś o badaniach przeczytał w ustawie Prawo Lotnicze, gdzie dość jasno jest napisane, jakie badania i kto powinien mieć. Nie przypominam sobie aby wystarczały jakieś badania sportowe czy inne oprócz wydanych przez orzecznika medycyny lotniczej dla uprawiania sportu wyczynowego czy latania zarobkowego modelami i nic tu nie ma do rzeczy zwolnienie z obowiązku posiadania kwalifikacji personelu lotniczego FMP.

Jak zawsze prawo prawem a praworządność swojądrogą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale burza.

Przegląd auta też kosztuje. I nikt nie płacze. Ubezpieczenie i inne wydatki.

Ale żeby za przegląd własnego organizmu zapłacić, to się robi problem.

A potem na zawodach ktoś dostaje zawału i ot się robi problem dla organizatora.

O zdrowie trzeba dbać i badać się trzeba.

 

boogie:

to sponsor nie płaci ? (Sponsor: ENERGY POWER)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Badania i licencja to pestka tylko czy aerokluby was poinformowały o opłacie na Aeroklub Polski w kwocie 20 zł. miesięcznie=240 zł+składka aeroklubowa regionalna.

Co o tym myślicie :?: :?: :?: :?:

Ja myslę że modelarze będą reperować budżet AP.

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta składka jest jakimś dowcipem?

W prywatnych rozmowach z moimi znajomymi wieloletnimi modelarzami wielu wprost deklaruje rezygnację z członkowstwa.

Argumentacja wszystkich taka sama- płacą za modele, sprzęt, wyjazdy na zawody sami.

Lotniska nawet nie oglądają -więc za co mają cokolwiek płacić?

Jeśli padnie AP to nam modelarzom nic się nie stanie a funkcje przejmie nowa organizacja modelarska, stowarzyszenia itp.

Skoro władze modelarskie nie potrafią nic z tym zrobić to może najwyższy czas aby w końcu to zmienić i zacząć działać "normalnie"? Jestem przekonany ze z korzyścią dla całego modelarstwa.

W RP mamy tylu działaczy modelarskich a na tak ważny temat odezwało się zaledwie kilka osób na forach :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.