Skocz do zawartości

Licencja modelarska AP 2010 r.


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

42 lata członkowstwa i zrezygnuję .240 zł za NIC? za kawałek łąki na której koszenie trawy odbywa sie za swoje pieniadze.

A tak na marginesie, skoro niektórzy motoparalotniarze lataja na dziko ,to chyba spróbuje i ja

U nas jest dokładnie to samo.Składka członkowska do Aeroklubu Białostockiego + myto dla AP to 340,- Koszenie też za własną kasę ale mamy za to pomieszczenie i opłatę ubezpieczenia OC dla członków sekcji opłacaną przez AB.Może przejdę na członka wspierającego? Mamy dobrego, przychylnie nastawionego do nas dyrektora AB ,trzeba będzie się z nim spotkać i pogadać co z tym pasztetem zrobić. Wygląda na to że ktoś piłuje gałąź na której siedzi.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

2. Zgodnie z Uchwała XXV Walnego Zgromadzenia Delegatów Aeroklubu Polskiego, składka ma byc

naliczana według nastepujacych zasad:

a) Do opłacania składki członkowskiej sa zobowiazani członkowie zwyczajni Aeroklubu

Polskiego;

B) Wysokosc składki członkowskiej wynosi 5 zł miesiecznie;

Uchwała wchodzi w ycie z dniem podjecia – 07.12.2009r.”.

 

jeszcze raz poczytałem sobie i jak nic wychodzi mi to powyzej i nadal nie rozumiem dlaczego 20 zł :shock:

Chyba że sa jakieś inne ustalenia o których jeszcze na napisano oficjalnie

 

Nasz Dyro też jest O.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli padnie AP to nam modelarzom nic się nie stanie a funkcje przejmie nowa organizacja modelarska, stowarzyszenia itp.

Wtedy AP poda cię do sądu za bezprawne organizowanie zawodów.Czy kpię ?

Chyba nie ,sądząc po reakcji AP na fakt zorganizowanie MP ACES przez kolegów z Poznania.

>>>ZAWODY<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na większy oddźwięk w sprawie na forum a tu cisza.Mamy tu przecież członków z zarządu sekcji modelarskiej w AP .Ludzie po sylwestrowej zabawie ochłonęli i miałem dzisiaj masę telefonów- o rezygnację z członkostwa w naszej sekcji modelarskiej (jest nas 36 osóB)

Tydzień zapowiada się gorący pomimo pogody(-22)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie to martwi- jedyne zawody, w ktorych uczestnicze w Polsce to Mistrzostwa Polski w modelach halowych (nie wliczam to Nowego Targu itd.). W zaden sposob nie korzystam z lotniska aeroklubowego do cwiczen w tym. Ba-nie musze nawet ogladac aeroklubu, zeby w nich wystartowac. I przez to musze doplacic dodatkowe 240zl rocznie? Do tego te kilkadziesiat zlotych na licencje i na lekarza i mam 350zl. Swietnie! Czyli dla juniora, ktory chce tylko sprobowac swoich sil w tego typu zawodach (przypomne, ze zawody w tych klasach sa w Polsce tylko raz w roku) wylozenie takiej kwoty jest nie do pomyslenia- te dodatkowe 240zl to np wyczynowy silnik, prawie 3 super serwa albo 8 akumulatorow? Nie wspomne o kosztach latania na hali, nie wszyscy maja za darmo i liczac 12-20zl mamy kilkanascie wejsc na hale w tej cenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla członków sekcji mikrolotowej i spadochronowej 12

dla członków nie uprawiających czynnie lotów i skoków 12

 

zrobiłem kopie cennika ze strony aeroklubu. W styczniu było 7 zł za miesiac a w połowie roku" skoczyło "na 12

Nie wiem skad się bierze ten cennik ,ale nas modelarzy porównuje się do glajciarzy i glebotłuków.My zajmujemy 1 ha i jeszcze musimy go sobie wykosić .Oni zajmuja 99 ha i areoklub im kosi

A na stronie AP napisano coś o 5 zł i bądz tu człowieku mądry :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Boogee zgadzam się z Tobą całkowicie.Mam podobny dylemat,bo w zawodach pod patronatem Aeroklubu i FAI startuję zwykle tylko raz w roku tj.Mistrzostwach Polski Modeli Halowych czyli Aeromusicalu i przy okazji akrobacji i wyścigu.Już pomysł z badaniami lekarskimi był lekko wkurzający i podwójnie upierdliwy-finansowo i czasowo-ale teraz to uważam,że przegięli.Były założenia o uruchomieniu w tym roku cyklu zawodów modeli helikopterów zaliczanych do Pucharu Polski pod patronatem Aeroklubu ale obawiam się,że w związku z zaistniałymi opłatami,nie tylko za składki,badania,licencję ale równiez za organizacje zawodów zaliczanych do PP.ten pomysł upadnie.Przepraszam Kolegów z Warszawy organizatorów MP W HALI ale poważnie zastanawiam się czy nie zbojkotować tych zawodów.Może gdyby nikt na nie nie przyjechał, dałoby to coś do myślenia tym panom na stołkach w zarządzie AP.Z drugiej strony znając realia naszego kraju,może to po nich spłynąć jak woda po kaczce a raczej po kaczorze :jupi: .Pozdrawiam Wojtek.

 

PS.Zawody ESA i ACES Aircombat na szczęście nie są organizowane pod patronatem Aeroklubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać co się wyprawia ale oddźwięk jest w kraju spory. Są już aerokluby regionalne które chcą odłączenia od AP za ten podatek,haracz bo inaczej tego nazwać nie można. Są granice przyzwoitości które zostały przekroczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie Zarządu AP jest trochę dziwne.

Myślę, że to sprawa wiary w to, że my modelarze-zawodnicy bezwzględnie ich potrzebujemy. W naszym Aeroklubie Ostrowskiem sprawa wyjaśni się po posiedzeniu Zarządu i wtedy podam jak nasz Aeroklub z tego wybrnął i jakie są nastroje.

 

CO do latania byle gdzie - to wcale nie jest takie proste (wiem to z własnego doświadczenia- kiedy to musiałem w pośpiechu zwijać model, bo "pogniotłem trawę "), a utrzymanie prywatnego lotniska kosztuje sporo... i najpierw trzeba je zorganizować, więc jeżeli mój aeroklub narzuci mi składkę, za deptanie po ICH TERENIE - to ją przyjmę, bo nie mam gdzie latać większymi modelami..., a i tak będzie to minimalny procent kosztów jakie ponoszę na modele (np 240 zł rocznie = 1 trochę lepsze lub 5 kiepskich serw) tylko, że ...w tym przypadku składka nie dotyczy aeroklubów macierzystych tylko utrzymania biura AP.

 

Jedno jest pewne, żeby coś się mogło podnieść musi najpierw upaść i do tego moim zdaniem dąży zarząd AP narzucając nowe obciążenia i nie dając nic w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek ma rację że wszystko kosztuje ( nie jest to tanie hobby)i to że jeteśmy w "mafii" modelarskiej też. Zwołałem zebranie na niedzielę bo nastroje mam bojowe w sekcji i trzeba jakoś reagować. Boli mnie tylko sposób wykonania "czegoś takiego". Wiem tylko że już połowa członków daruje sobie kupno licencji i start w zawodach. Boli też to że modelarzy wlano do jednego kotła co zwie się lotnictwem sportowym nie zdając sobie sprawy z tego że większość korzysta tylko z trawy a niektóre kategorie uprawiane przez modelarzy w ogóle nie widzą lotniska aeroklubowego na oczy (hala, zbocze itp.) Mamy drugie lotnisko Towarzystwa Lotniczego Białystok (od początku do końca prywatne) ale tam też trzeba partycypować w kosztach i płacić.Niestety nie już nic za darmochę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby coś się mogło podnieść musi najpierw upaść i do tego moim zdaniem dąży zarząd AP

W komentarzach Pilotów , tych co wietrzą pościel :wink: i modelarzy na moim miejskim lotnisku wszyscy widzą tylko upadek i dążenie do tego

Pytanie dlaczego AP wyprzedał mienie a teraz wynajmuje obce budynki?

Pytań jest wiele i to bardzo niewygodnych . Struktura AP równie skostniała i zgrzybiała jak np krajowy zarząd ogródków działkowych ....od ponad 20 lat te same osoby na stanowiskach- wielkie plany, świetliste wizje a rzeczywistość stoi nadal w okolicach średniowiecza ...

Latając korzystam z prywatnego terenu i nie mam zamiaru płacić daniny za samą przynależność do takiej czy innej organizacji(AP) która jakby nie patrzeć tylko bierze nie dając nic w zamian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy drugie lotnisko Towarzystwa Lotniczego Białystok (od początku do końca prywatne) ale tam też trzeba partycypować w kosztach i płacić.Niestety nie już nic za darmochę.Pozdrawiam

Stare konie powinny same płacić za swoje rozrywki (inna sprawa - wychowanie młodzieży).

W opłacie nie ma nic złego o ile jest racjonalna i wiadomo za co. W przypadku składki wymyślonej przez AP - sensu to nie ma. Najwyższa pora dobić trupa.

 

Radku - nasza składka lotniskowa (Parzniew) za w miarę porządny pas 110x42m to właśnie 250zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, taka opłata to nic nowego. Do tej pory jej nie widzieliśmy, bo płacą ją aerokluby regionalne do kasy AP bez naszego pośrednictwa czy wiedzy. Nie jest to więc dodatkowa kasa z naszej kieszeni, tylko kasa którą już wcześniej płaciliśmy w a. regionalnych.

Problemem jest, czy nasze aerokluby regionalne podniosą w związku z tym składki.

Chyba, że czegoś nie wiem i się zdziwię...

 

 

Rzeczywiście, jest gdzieś blisko granica powyżej której nie będę płacił za honor pojawienia się na MP i PP. Innych korzyści niż towarzyskie nie odnoszę z faktu przynależności do AP.

Nie tylko latamy na prywatnych lotniskach ale, jak przekonałem się po lekturze kalendarza imprez, w tym roku żadne zawody F3A nie odbędą się na lotniskach aeroklubowych. Jest więc to tylko taka tradycja.... i opłata licencyjna za regulamin... :roll:

 

AD

Pol-3865

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już toczy się rozmowa o opłatę za korzystanie z lotnisk AP czy też prywatnych to wtrącę w ten temat informacje, że w październiku 2009r. członkowie należący do Obornickiego Klubu Sportów Lotniczych ustalili składkę w wysokości 5zł miesięcznie dla modelarzy i 10zł miesięcznie dla pilotów na kategorii ULL za korzystanie z pasa startowego.

Wymiary pasa zarówno dla modelarzy jak i pilotów ULL wynoszą 450x70m więc jest sporo miejsca i polatać można nawet modelami F3M czy większymi (dowodem jest obecność Pana Modelarza z Lubina ze swoim 3,6m Yakiem na Pikniku w 2008r.)

Tak więc za 60zł rocznie mamy dostęp do sporego lotniska w prywatnych rękach. Pieniądze są wydawane na cele związane z utrzymaniem lotniska np. wynajęcie Pana który kosi i zgrabia trawę z pasa startowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest, czy nasze aerokluby regionalne podniosą w związku z tym składki.

No właśnie nasz podniósł i to znacznie, Kojot ma rację że stare konie płacą i już, tylko te konie wolą płacić i inwestować w swój aeroklub a nie w AP .Opłata nie jest nowa i była niewielka i nie stanowiła zbytniego obciążenia dla budżetu AR,wniosek-nie było krzyku , a teraz wylazło szydło z worka i stąd te poruszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.