Skocz do zawartości

Kolejna 109 -ątka, BF-109 G-10/K-4


przemo071

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

HEHE......

Panie Henryku...

Pan chyba nie wie, ile zarabiają policjanci !!!

 

TO JEST PONAD SIŁY CAŁEGO KIMISARIATU W KTÓRYM PRACUJE !! :D

 

Troszkę budowy dzisiaj ruszyłem... Za godzinkę wrzucę fotki Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

6 szt. wręg licząc od lewej strony jest przyklejonych. Pozostałe elementy tj. listwy sosnowe, 5szt. wręg od prawej strony oraz alu listwa są tylko przymierzone aby wszystko się równo sklejało.

Niestety dzisiejsze postępy z pracą są słabe a spowodowane to jest jutrzejszym mikołajem. Zakupy itd :D.

 

Myśle, że jutro nie będe nic ruszał tylko spędzę ten dzień z synkiem i żoną.

 

Zyczę wszystkim miłej niedzieli z mikołajem i rodzinką... PZDR

 

Witam ponownie...

Oto dalsze dzisiejsze postępy prac prz 109-ątce

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli chodzi o kadłub to póki co wszystko idzie całkiem sprawnie. Teraz model odstawiam do schnięcia a wieczorkiem przy pifku zajmę się kierunkiem i wysokością. Na jutro planuję wkleić moim magicznym klejem wręgi z poczatku kadłuba.

 

Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie. Te przerwy w moim wykonani już teraz niestety takie będą. Po dwóch miesiącach zwolnienia lekarskiego w środe wróciłem do pracy i niestety mój czas uległ skurczeniu i to dośc pokaźnie.

W ciągu tych dwóch ostatnich dni zdążyłem ruszyć coś przy ogonie a oto efekty tych prac...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak sami widzicie nie jest to zbyt dużo ale zawsze troszke do przodu. Przez weekend postaram się okleić cały ogon balsą i przytwierdzić go już na stałe do kadłuba. Ile z tego się uda ?? zobaczymy, w weekend tez pracuję.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj,

Odnośnie podwozia,

No i ostatnia kwestia otwierania podwozia. Na planach uwzględnione jest podwozie z wersji samolotu "Gustav" czyli jedna klapa osłania schowane podwozie, tak że nawet przy schowanym podwoziu widoczna jest połowa koła. W wersji "Kurfürst" montowane już były osłony podwozia z dwóch klap tak jak to jest pokazane na otwartym podwoziu na zdjęciu nr "7" lub na zdjęciu nr "3" gdzie dorysowałem tą klapę na czerwono. Powiedzcie mi czy rozwiazanie ze zdjęcia "7" sprawdzi się czy też może zastosować tam jakąś zębatkę z wypiłowanymi na 3/4 jej obwodu zębami. W ten posób serwo (lub inny mechanizm) otwierajace podwozie będzie napędzało koło zębate tylko w 1/4 jego obwodu. Przy zamykaniu koło będzie się kręciło nie poruszając małą klapą aż do momentu jak dojdzie do zębów i wtedy domknie małą klapę. Chętnie wysłucham komentarzy lub innych pomysłów.

przerobiłem ten temat dogłębnie w swoich projektach, w P-51 było najtrudniej ponieważ klapki domykające są zamkniete zarówno przy otwartym jak i zamkniętym podwoziu, wiec

zaprojektowałem maniuni sterowniczek serwa zamykającego klapki

Dołączona grafika

układzik działa niezależnie od radia. Podwozie z wył. krańcowymi wygląda tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

podobnie mam w P-38, z tym że potrzebna jest 1-na krańcówka na goleń

http://picasaweb.google.pl/pilch.w/P38Lightning

 

W "Foce" natomiast poszedłem "na łatwizne" i zrobiłem jak miał oryginał

 

Dołączona grafika

 

w modelu

 

Dołączona grafika

 

a podwozie wygląda tak

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i krótki filmik jak działa

 

Dołączona grafika

 

A podwozie do twego ME proponował bym takie:

 

http://www.sierragiant.com/prod39.html

 

Pozdrawiam i powodzenia

WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Hej.

Wszystko stanęło na takim etapie jak widać... :( Niestety przybyło mi trochę SPORO obowiązków i model zawisł pod sufitem. Zaglądam jednak tutaj bardzo często, śledzę i dopinguję twojej budowie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami na początku lutego wrócę do budowy bo będę miał 2-3 miesiące luzu więc chciałbym je wykorzystać właśnie na budowę.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Twoje postępy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.