Skocz do zawartości

Elektryczny, kontrukcyjny akrobat 3d z EPP


Kamil ukf

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, ale pod strachem bożym znalazł się tutaj :D

 

Z góry mówię, że jest to tylko wizja twórcza, mająca jednak szanse na latanie nie tylko po głowie :)

Myślałem o stworzeniu jakiegoś modelu nadającego się do 3d (katana, edge, extra, yak, su) w dość dużych jak na moje realia wymiarach - około 1,80 - 2,00 rozpiętości. Chciałem wykonać go metodą konstrukcyjną, ale z EPP z kadłubem oczywiście przestrzennym i napędem elektrycznym :) Skrzydłem dzielonym, na rurze, kadłubem wzmacnianym płaskownikami węglowymi.

 

Co o tym myślicie, ma to rację bytu? :) ktoś robił już coś takiego? jestem otwarty na wszelką krytykę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

epp jest dość wiotkie. będziesz potrzebował kupę usztywnień. inaczej skrzydła i ogon będą ci się wyginać i skręcać a do tego wagowo może wyjść nie za lekko.

no ale oczywiście możesz go robić i przekazać nam swoje spostrzeżenia z budowy i lotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do zrobienia.

Darek Mular robił skrzydło balsowo depronowe.

Więc i pewnie z EPP ktoś zrobił model.

Zastanawia mnie tylko po co?

W małym modelu zaleta EPP jest to , że się nie rozwala , w dużym nie ma to znaczenia , w razie kreta EPP poleci w drobny mak .

A z miękim materiałem jak pisał Sławek powyżej , same problemy przy tej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie uważam jak Tomek, EPP zdecydowanie nie, nie przy tej wielkości....

Styrodur już jak najbardziej tak przy wiekszym napędzie lub bardzo lekko z masą wzmocnień depron jeżeli to ma być big parkflyer heh.

Swego czasu krążył film z lotu halowego giganta z pianki ale czy to było 2,5 czy 3m to już nie pamiętam może koledzy mnie uprzedzą poszukaj na tubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do nierozwalania EPP przy tej wielkości macie racje, bezwładność robi swoje... Właśnie głównie chodziło mi o wagę i o prostotę konstrukcji... EPP właśnie łatwo się wygina, łatwo byłoby pokryć skrzydła, skonstruować kadłub. Ze styrodurem byłoby już chyba niestety trochę trudniej. Hm, pozostaje właśnie depron, z nim mógłbym dojść do kompromisu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.