Skocz do zawartości

Polskie silniki spalinowe


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się zdjęciami kilku moich polskich silników, ale nie wiem, jak dodać zdjęcie do wiadomości. Czy ktoś może mi pomóc?
Jednym z moich polskich silników modelowych jest zwykła łoŜyska Jaskolka 2,5 cm, numer seryjny 04519. Jest w bardzo dobrym stanie, poza zamontowanym angielskim zaworem iglicowym.
Mam kilka pytań, które być może ktoś może odpowiedzieć,
1) W którym roku została dokonana?
2) Po prawej stronie uchwyt mocujący jest oznaczony numerem 8. Co to znaczy?
3) Oto duże pytanie! Ten silnik jest przewidziany do obracania w tył - zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gdy jest oglądany z przodu. Czy polskie silniki zmieściły się w tym kierunku?
Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc!

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Właśnie został opublikowany bardzo ciekawy artykuł na temat silników Stanisława Górskiego:

http://adriansmodelaeroengines.com/catalog/main.php?cat_id=173

Bardzo miło słyszeć, że nasz wątek jest chyba największą bazą informacji na temat polskich silników modelarskich :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Mój pierwszy pulsak- silnik Tajfun konstrukcji Felicjana Gadomskiego. Ciekawostka to żarowa świeca rozruchowa. Silnik w bardzo  ładnym stanie, brakuje jedynie rurki powietrza do rozruchu. Produkowane były jeszcze mniejsze wersje tego silnika- Mini Tajfun i Mikro Tajfun

post-15340-0-23238400-1541330506_thumb.jpg

post-15340-0-98068400-1541330508_thumb.jpg

post-15340-0-77858600-1541330512_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.