Skocz do zawartości

Nowy projekt - elektroszybowiec uniwersalny HUNTER


mariaczi__21

Rekomendowane odpowiedzi

Klapy zawsze warto mieć. Choćby po to, aby lepiej wykorzystać słabą termikę. A przy lądowaniu na zboczu też są bardzo przydatne. Klapy są również wykorzystywane w szybowcach podczas startu z holu. W motoszybowcu można je stosować do bardziej efektywnego wznoszenia na silniku. Model nie poczuje tych 2 dodatkowych serw. Jeśli Twoja kieszeń na to pozwala to nawet się nie zastanawiaj i rób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzieki za odpowiedz. MarekJ - nigdy nie mialem klap i che poeksperymentowac. Nie mam w aparaturze mikserow klapolotek i dlatego zrobie dodatkowe klapy (mam JR X-412 i 6 kanalow). Klapy beda na pokretle (kanal 6), ewentualnie zamienie 5 kanal (przelacznik on/off) na przelacznik wielopozycyjny (nie wiem czy to w graupnerze jest mozliwe, ale chyba tak). Jesli sie nie da beda na pokretle. Dzis jak dobrze pojdzie zamawiam skrzydlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Dawno tu nie pisalem, co nie znaczy ze projekt upadl. W tym tygodniu dopadla mnie angina, ale obecnie jestem w troche lepszym stanie wiec postanowilem zlozyc zamowienie na skrzydla.

 

Po analizie roznych planow dostepnych w sieci (glownie bazowalem na modelach Art Hobyy) powstala koncepcja skrzydla (profil HN-1033)

 

skrzydlozf0.jpg

Shot at 2007-08-11

 

Skrzydla beda ciete na styro CNC, jeszcze nie wiem gdzie bo sie nie rozeznalem w temacie. Koncepcja jest taka:

- centroplat (bedzie z klapami) ma cieciwe 190 mm na calej dlugosci,

- uszy natomiast maja zmienna cieciwe jak na rys i czy da sie to wyciac z 1 kawalka, czy trzeba 2 i kleic???

 

Sposob laczenia uszu z centroplatem nie zostal jeszcze rozwiazany, przyjdzie na to czas.

 

Natomiast juz przy skladaniu zamowienia musze uwzglednic wyciecia na dzwigary (ewenyualne). Chyba ze przy 190 cm wystarczy samo pokrycie fornirem ???

 

Najbardziej sklaniam sie do tego, aby dac dzwigary w samym centroplacie, powiedzmy 2* 5/3 z sosny??

 

Moge liczyc na pomoc?

 

edit - obrazek wyszedl slabo, a w pilki *.jpg wyglada normalnie, pokominuje z rozdzielczoscia na imageshack.

 

Nie umiem lepiej, widocznie tam maja jakas kompresja ustawiona w imageshack. Mysle ze widac wszystkie wymiary i ogolnie jest to w miare czytelne.

 

Aha, zapomnialem, te czerwone koncowki to beda z balsy doklejone i wyszlifowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.