Skocz do zawartości

Wiewiórka RC?


cyrax_ojz

Rekomendowane odpowiedzi

W moim wydaniu modelik wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Malowanie i łapki czekają na większy nadmiar czasu :)

 

To co widać ma rozpiętość 50cm i waży 45 g (depron z Bitwy W-skiej, wiec ciężki).

Całość bez malowania będzie ważyć około 125 g. (ale to dlatego, że montuję cieższy silnik: http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6547 )

 

Łapki planuję zrobić z kartonu...

 

Dodano: 10.05.2010

 

Model został już pomalowany i oblatany:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Na farbę doszło około 13 g.

Dodałem jeszcze dwa płaskowniki węglowe (widać je na dole) - pewnie około 2g.

Bez usztywnienia stery wychylały się znacznie przy wygięciach skrzydeł.

 

Dodatkowo do prawidłowego wyważenia musiałem na dziób dodać drugi pakiet (ok. 20g)

 

Ostatecznie masa do lotu wyszła 161 g, ale z tym silnikiem model lata pięknie, a wygląda jeszcze lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof jest za co jest dzieki wielki

tylko wiesz ja już na nie patrzyłem tylko one troche dziwne są nie umiem z nich nic odczytać

Te zamknięte przestrzenie, otoczone czarnymi kreskami i opisane po niemiecku (tłumacz online się kłania), to są części. Wycina się je, najlepiej nakleić na karton, uzyskując szablon.

Potem dzięki szablonowi wycina się piankę, tak by powstały identyczne części, a je się skleja w jedną całość. :rotfl:

 

Model jest prostszy niż budowa cepa - 5 części na krzyż. 8-mio latek powinien je zrozumieć. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest prostszy niż budowa cepa - 5 części na krzyż. 8-mio latek powinien je zrozumieć. :faja:

Nie był bym taki pewien :D . Na modelarni widziałem różne kwiatki - drugoklasista miał spory problem z posługiwaniem się linijką ( dostał do ręki linijkę i deskę balsy miał odmierzyć 7 cm. Totalnie nie wiedział co ja od niego chcę ). Inny zaś czwartoklasista nie miał pojęcia co to jest trapez kiedy kazałem mu takowy o podanych wymiarach wyciąć z depronu. A to tylko dwa z wielu przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.