Skocz do zawartości

Tiger moth


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzis wybralem sie na poszukiwanie depronu bo niemialem juz czym pokryc skrzydelek :lol: Znalazlem depron w rolkach :shock: pierwszy raz w zyciu taki widzialem :) maja na metry 3zl m2 2mm 3mmniepytalem :D Troche mnie zadziwila forma pakowania :)

0000000986oa3.jpg

A tak wyglada skrzydelko pokryte

1080867u9lx3.jpg

A to juz prawie gotowe na modelu nadal niemoge dostac czerwonej folji na koncowki skrzydel i stateczniki :/

209887uz3.jpg

30978875ua5.jpg

4444567546hu0.jpg

Gorne skrzydelko do poprawy krzywo patrzy w stosunku do dolnego :/ trzeba bedzie cos z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez bylem zaszokowany jak to zobaczylem w paczce zwiniete 15m a szerokosc 110cm :lol:

A co do tej kratownicy to zaczety szkelet modelu "Efekt" jest to pomniejszona wersja samolotu ktory buduje tata narazie czeka na swoja kolej ale nie mam weny na niego silnik jest rozpietosc 250cm mialo byc :)

Tata caly czas mnie do niego nagania ale jakos musze pokonczyc to co pozaczynalem :) moze dopiero sie zaniego wezme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie folja modelarska to folja do oklejania drewna tz. folja meblowa albo jakos tak to sie nazywa, przed oklejeniem depron nie szlifuje jedynie nierownosci jak jakies sa (do szlifowanego gorzej trzyma) potem folja na koncu podgrzewam suszarka i wygladzam wszystkie nierownosci reka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Znalazlem depron w rolkach :shock: pierwszy raz w zyciu taki widzialem :) maja na metry 3zl m2 2mm 3mmniepytalem :D Troche mnie zadziwila forma pakowania :) ...

 

"Depron" który stosujemy do budowy modeli, a przynajmniej większość z nas (jak sądzę) to typowe podkłady pod panele. Występuje w grubościach od 0,8 - 8 mm. Przynajmniej ja z takimi się spotkałem. Zapewne ze względów praktycznych te o grubościach poniżej 3 mm dostępne są "z metra" :wink:

 

No i zapomniałem :wink: Wspaniały model, a szczególnie to pokrycie. Robi wrażenie :!: Spróbuj jednak papieru. Jest zdecydowanie lżejszy i daje możliwość dowolnego malowania. Nawet farbami których depron nie toleruje. Uzyskany efekt jest podobny do tego który uzyskałeś, a jeśli za mało błyszczący, to wtedy "Sidolux - połysk bez zarysowań" i masz niemal szkło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ta folja jest strasznie ciezka :/ w nastempnym modelu wyprubuje papier. Teraz jak bede kryl gorne skrzydlo to zwarze je przed pokryciem i po bo tak naprawde nie wiem ile wazy ale jest ciezka

Oto efekt dotychczasowej pracy

1hjkjhfgyfr2.jpg

2hjkjhfdslq6.jpg

3dfsgfdgdfshwz3.jpg

Pozostalo tylko pokryc gorne skrzydlo i zrobic laczniki skrzydel

4ghjkhgjkhyb2.jpg

A to juz instalacjia swaitel :) Plytka sterujaca wyjeta z jakiejs zabawki zasilanie bateria od telefonu. Umozliwia to sterowanie swiatel jest 8kombinacji swiecenia (mryganie szyciej wolniej swiecenie itp. ) Moze podlacze pod to jakies micro serwo zeby mozna sterowac radiem narazie jest na zwykly wlacznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Na początek trochę zachwytów : Model naprawdę przepiękny :shock:

Metode papierowa stosuje od dawna i naprawde daje świetne efekty , zresztą efekty mozna zobaczyc na jednym z Totów Motylniastego (to jak dlamnie mistrzostwo).

A ja jeszcze tylko tak przy okazji chcialem zapytac: z jakiego opracowania kolega korzystał, a może planów i czy istnieje mozliwość ich jakiegoś udostepnienia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kozystalem z planow pod model balsowy jak dobrze pamietam to plany byly pod 150cm rozpietosci sciagniete ze stronki profili2 http://www.profili2.com/eng/default.htm

O metodzie tej czytalem juz duzo wczesniej ale jak zaczynalem budowe calkiem o niej zapomnialem a w rece wpadla mi folja meblowa wiec zaczolej ja kryc :)

Juz niebawem odbedzie sie oblot :) czekam tylko na czerwona folje na stateczniki i koncowki skrzydel oraz trzeba pokryc gorne skrzydelko i kilka drobiazgow :) serwa juz zamonowane mysle ze do niedzieli go skoncze na gotowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki zbudowy :) tego "malenstwa" :D

1qweasdzxcft6.jpg

Oswietlenie modelu w pelni funkcjonuje :)

Czy mozna ladowac aku od koma sama ladowarka (na krótko nie przez telefon ) ??

2asdzaxcasdob4.jpg

Lotki zamontowane

4asdig8.jpg

Smiglo pomalowane oraz zamontowana owiewka

4asdczxof5.jpg

Serwa steru wysokosci oraz kierunku

Do skonczenia nadal brakuje mi folji czeronej i bialej Przez braki w sklepie oblot sie opuzinia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zblizam sie do konca budowy zeby nie braki czerwonej folji to bym go skonczyl :)

A oto jak wyglada prawie wcalosci bez kilku drobiazgow :lol:

1adsczxcwb0.jpg

2asdasdcw3.jpg

3asdczxgph6.jpg

Czy ktos barwil kiedys sznurek ?? chcialbym ubarwic naciagi od skrzydla na czarno beda bardziej widoczne :) tylko nie bardzo wiem czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis niemoglem sie oprzec pieknej pogodzie i zapakowalem model do samochodu i heya na "lotnisko" :lol:

A tak sie prezentuje jeszcze nieskonczony bo nadal niemam czerwonej folji i nie wiem czy bede mial bo sprzedawca w sklepie nie bardzo chce ja mi przywiesc (pewnie dlatego ze on kupi rolke, ja wezme 2m i bedzie stala na polce bo nikt tego nie kupi) ale cos wymysle :)

1qwefl1.jpg

2qawebw5.jpg

3aqwedwx7.jpg

4asdcga1.jpg

5asdczxjf9.jpg

Pierwsze ladowanie

http://video.google.pl/videoplay?docid=2420745817825489570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.