Skocz do zawartości

Wpływ modyfikacji tlumika na prace silnika zarowego 2T


MironRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zabrałem się za montaż silnika do Cessny i jak zwykle: "zawsze coś" :wink: , miejsce na tłumik jest za male. Silnik to MDS 11ccm, jego tlumik sklada sie z kilku części, przyszło mi do głowy i nawet to by pasowało, ze gdybym wyjął środkową cześć z tłumika to było by to idealnie. Po prostu bym go skrócił jakieś 4-5 cm. Teraz pytanie czy praca silnika się nie zmieni?nie straci na mocy?ciśnienie będzie,ale czy nie za duże, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie powinno nic złego sie stać. Przedłużenie jest generalnie po to, zeby wyciszyć bardziej silnik; często spotyka się tłumiki w wersji 'standard' i 'long' z przeznaczeniem do tych samych silników.

Mogę się jednak mylić, bo żadnych prób nie przeprowadzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn wyczytałem ze są nawet dwie wersje tego tłumika i własnie cześć, która chce wyjąc jest wyraźnie inna, wiec intuicyjnie nadaje się do modyfikacji ale czuje, ze trzeba będzie odpalić i sprawdzić jak się zachowuje silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

.........ponieważ zmiana tłumika ma wpływ na kompresję........

Proszę o wytłumaczenie tej śmiałej tezy bo przyznam się, że nie rozumiem o czym piszesz :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Robiłem kiedyś próbę z MDS 40 , po wywaleniu wewnętrznej przegrody z tłumika obroty wzrosły o prawie 1000. Nie próbowałem usuwać tej aluminiowej tulejki z tłumika bo mi się nie chciało. Śmigło z tego co pamiętam to APC 10x5 .Próby na hamowni. Ciągu nie mierzyłem.

 

PS: Bez przegrody wyraźnie głośniej "pierdział" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wytłumaczenie tej śmiałej tezy bo przyznam się, że nie rozumiem o czym piszesz

Przepraszam. Strzeliłem pierdołę. Chciałem napisać, że rodzaj tłumika ma wpływ na szybkość opróżnienia komory spalania z gazów po spalaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.