Skocz do zawartości

ESA i trochę mechanizacji.


pelikan1500

Rekomendowane odpowiedzi

Modele ESA świetnie nadają się do różnego rodzaju mechanizacji takich jak : chowane podwozia , ruchome klapy , oświetlenie czy np. funkcja z rzucania bomb lub spadochroniarza . Wszyscy dobrze wiemy że takimi ESA-mi ich właściciele nie walczą w zawodach ale zawsze jeden z takich modeli pojawia się na niebie podczas tych imprez jako CIEKAWOSTKA . Modele takie dają nam pewnego rodzaju pokaz swoich MOŻLIWOŚCI przy tak niewielkich rozmiarach . Przedstawiam jedno z takich MINIATUROWYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ które mi się udało z powodzeniem zrealizować w modelu typu ESA i zachęcić innych modelarzy a szczególnie tych młodszych stażem :shock: do budowania takich modeli gdyż nie jest to aż takie STRASZNE na jakie wygląda a MAŁY model to małe straty a duży model to ......... :( .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pelikan1500 jesteś wielki.

I nie mówię o wykonaniu modelu (chociaż to też), ale o Twoim wpływie na resztę. Podnosisz poprzeczkę, inspirujesz i zachęcasz. Nieźle.

Jeszcze trochę i zamiast modelu do walki będę miał makietę :)

Teraz poważnie. Masz może jakieś zdjęcia chowanego podwozia w dwusilnikowcu w gondolach? Oczywiście ESA z EPP. Jakiś ME 110? Szukałem w sieci ale nie znalazłem nic przydatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czad .......

Podnosisz poprzeczkę z każdym modelem. Człowiek się stara coś dopracować a tu takie rewelacyjne rozwiązania. Mam wrażenie, że ze swoimi modelami jestem w epoce kamienia łupanego, słusznie stwierdził "Pacek" .... wstyd wyciągać swoje z bagażnika.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym tygodniu wezmę się w końcu za dokończenie PZL P-38 WILK z chowanym podwoziem to na bieżąco przedstawię relację foto i opisową z budowy takiego podwozia i od razu w wersji ze stałym ale demontowalnym podwoziem bo nie każdy z nas ma koło siebie warunki do latania z podwoziem na MAŁYCH kółeczkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja miałem Wilka budować, nawet mam juz skrzydła :x

 

Pokaż , pokaż, bo nie bardzo mogę się zdecydować jaką technologią budować Wilka. Kanapka czy kombinowany: przód kanapka, ogon tuba. Ale podwozie chowane i klapy będą musowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.