Skocz do zawartości

Bristol Scout D


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wam to się nie dogodzi. Za duży wznios, nie ma wentyla, nieładny tłumik. Marudy! :P ;-)

Już nie mogę się doczekać zdjęć oklejonej konstrukcji.

Patrząc na szkielet tylko "zazdrość" może podpowiadać złośliwe komentarze :-)

Kółeczka rewelacyjne.

 

Wiem, że to inna liga ale śledząc Twój temat, motywujesz mnie do poprawy a właściwie wymiany niektórych elementów w moim dwupłatku ..... koła na pewno muszę wymienić.

Może zgłoszę się w tym celu z zamówieniem na Twój ploter?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja nikomu nie zazdroszczę pięknego modelu,a pożartować też lubię.

Ja też miałem bardzo podobnego Brictola Scout C.

Zmieniłem malowanie z kremowego na inne,gdyż mi się takie z kamuflażem podobało,a kremowych staroci już miałem kilka.

Ten piękny model poszedł do ludzi,gdyż przeszedłem na większe modele.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota

Model wielkością podobny do używanych w combacie więc prawdopodobnie będzie miał podobne właściwości lotne.

Najprawdopodobniej będzie się podwieszał w zakrętach mimo regulacji wykłonem silnika .Dlatego jeśli nie okleiłeś jeszcze modelu może wklej krawędzie lotek tak żeby można było zrobić lotki poprzez nacięcie pokrycia gdyby zaszła taka potrzeba.

Dwa serwa i różnicowe wychylenie lotek często ratuje model.

Tu przelot na niskiej wysokości -atak na slupki

http:// Dołączona grafika

 

Co do podwozia może rozważyłbyś dodatkową ośkę na gumach ,tak jak było to stosowane w samolotach z czsów WWI.

Te maluchy łatwo kapotują dlatego zmieniliśmy z synem podwozie na brzydsze ale łatwo odkształcalne.Byłoby rewelacyjnie gdyby twoje podwozie się sprawdziło bo jest b.ładne.

Z tego samego powodu polecam śmigła Master Airscrew choć to śmigło co masz lepiej ciągnie tylko że łatwo łamie.

PS jaki masz profil (typ ,cięciwa) i czy zastosowałeś jakieś skręcenie skrzydła.

Powodzenia w lotach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Profil w tym modelu jest płasko-wypukły o grubości 10%, cięciwa 160mm. Nie wiem jakie ma oznaczenie. Narysowałem go na podstawie planu, z którego model buduję. Model jest w skali 1:8,6. Oczywiście nie mam pewności jak będzie latał, ale, może jestem naiwny, wierzę, że autor projektu model zbudował i oblatał z sukcesem. Czyli mam nadzieję, że mój też będzie latał poprawnie. Oczywiście gdyby miał lotki mógłbym mieć większą pewność, że kontrola nad nim będzie lepsza. Jednak jestem przekonany, że używając do zakrętów steru kierunku (i wysokości w razie potrzeby) wraz z odpowiednio ustawionym środkiem ciężkości, model w zakręcie nie będzie się "podwieszał" (wiem o co chodzi - robił tak np. efektownie rozbity, dwudziestokilowy P11C podczas pikniku na Żarze). Po prostu wierzę w samostateczność tej konstrukcji.

 

Co do podwozia i kapotażu też mam obawy. Zobaczymy co będzie.

 

Śmigła Master Airscrew też uważam za bardzo dobre. Jednak tu chodzi o wygląd. To nie jest AC tylko czysta rekreacja 8) To ma latać spokojnie, dostojnie i delikatnie i dobrze wyglądać z drewnianym śmigłem.

 

Z moich wyliczeń wynika, że obciążenie powierzchni nośnej tego modelu wyniesie nie więcej niż 36 g/dm2. Czyli bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oblot dopiero jak model będzie całkowicie skończony. Po pierwsze jak się ubrudzi to trudniej będzie pomalować, a po drugie najpierw muszę mu zrobić ładne zdjęcie, a potem niech się dzieje wola Nieba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę mu zrobić ładne zdjęcie, a potem niech się dzieje wola Nieba

Tak perfekcyjnie wykonany model nie może nie latać .

Pospieszaj z tym malowaniem, wiosna na całego a jak pamiętasz już ta w zeszłym roku miała należeć do dwupłatów :-)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.