Skocz do zawartości

Easy Glider


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 565
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Co to za silnik ? czy nie ugotuje się w nosie ? i jaki rozmiar smigła ?

 

Silnik to ;

 

2836/10

Model : 1000kV

Waga : 79g

Ciąg : 1.4 kg (28A*,3S LiPo,10x5)

Wymiary : 28x35mm

Średnica osi : 4mm

Masa modeli : 400-2000g

 

oczywiście to dane wg sprzedawcy jak jest faktycznie tego nie sprawdzałem ,natomiast po za montowaniu wszystkiego i próbie silnika model dość ostro wyrywa sie z ręki .

Czy sie ugotuje trudno powiedzieć delikatnie powiększyłem otwory wentylacyjne z przodu też są dość sporych rozmiarów śmigło aeronaut classic carbon 9x5. Wszystko okaże sie w ten wekend dzięki uprzejmości kolegi Krzysztofa(pilot) odbędzie się oblot i testy :D

 

Wprawdzie naczytałem się ze ten model lata sam ale ja należę do tych ostrożnych i wole oddać aparaturę doświadczonemu modelarzowi niech go podniesie wysoko a później ja się popisze swoimi umiejętnościami których zresztą nie posiadam :devil: ,ale w końcu muszę sie nauczyć latać żeby ulotnić Capa10 i Wilgę 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof kilka tygodni temu zamontowałem w swoim easy gliderze ten sam silnik jak go próbowałem na sucho ze smigłem to się ztrasznie grzał dlatego ja nawiercilem u siebie jeszcze kilka otworów z boku kadluba przy silniku tylko że ja mam czubek zalaminowany zywicą więc sie to trzyma kupy a Ty jak zrobisz u siebie więcej otworów to Ci czubek kadłuba może odleciec z silnikiem . Moc tego silnika jest bardzo duża w 10 sekund modelu prawie nie widac ale tak jak pisze Anasazi zadziera bardzo dogóry i trzeba na to uważac szczrgólnie przy starcie ja dałem spory skłon na silniku i sie trochę poprawiło.jeszcze jedna rzecz nie mierzyłem jaki prąd bierze ten silnik ale z racji tego że ma sporą moc i się solidnie grzeje prądy mogą byc też spore piszę otym bo spaliłem regiel 30A JETI nie mogę z całą pewnoscią stwierdzic że to przez ten własnie silnik bo regla uzywałem równocześnie w innym samolocie ale w tym samolocie regiel ten używałem przez rok i nie bylo problemów a odkąd zaczolem go stosowac rownież do tego silnika w easy gliderze to po jakimś czasie się spalił no ale jak mówię pewnosci nie mam co bylo przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablos właśnie gdzieś czytałem ze ten silnik przy śmigle 10x5 bierze 30A być może że to było powodem uszkodzenia ,moje to 9x5 powinien być mniej obciążony to i może mniej się będzie grzał . Mam pytanie ile czasu w twoim wypadku pracował silnik i co sądzisz o zrobieniu nawiewów do obecnych otworów wentylacyjnych .

 

edit

 

no i dodatkowo zrobił wyloty powietrza tak gdzieś w połowie kabinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam na lipo 2000mAh to wystarczy spokojnie na 10-15 wyciagnięc w górę zależy jak się lata. Na ciągłej pracy silnika takiej od wypuszczenuia modelu do wyczerpania pakietu nie latałem ale sadze że z 10 minut można by powariowac. nie jestem żadnym szczególnym znawcą szybowców żeby sie wypowiadac w sprawie nawiewów chłodzenie będzie pewnie lepsze bo strumień powietrza będzie kierowany bezpośredio do otworu wentylacyjnego no ale opory powietrza oplywającego kadłub tez sie zwiekszą ale w tym temacie może niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni "szybownicy"narazie kontroluj temp silnika może na Twoim śmigle nie będzie się tak grzał musisz trochę poeksperymentowac w końcu silnik w szybowcu służy tylko do wyciągnięcia go na pewną wysokośc a to nie trwa długo no chyba żebyś chcial powariowac no to wtedy silnik może się niebezpiecznie nagrzac nie wiem jak masz zamocowany silnik ale ja miałem sporo problemów żeby go tak zamocowac aby nie ocierał w czasie pracy o wnetrze kadłuba tylko że ja nie odcinałem cześci noska bo cały przód mam zalaminowany i nie chciałem tego ciąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się do tematu.

Mam Easy Glider'a Electric.

Wydaje mi się, że oryginalny silnik w parze z LiPol (2s) to ciągnie tak sobie.

I pytanie: czy mogę do tego silnika zastosować pakiet 3s?

Mam funa z takim silnikiem http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=27_147&products_id=3523.

Czy ta bezszczotka nie była by lepsza do mojego szybola?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oryginalny silnik w parze z LiPol (2s) to ciągnie tak sobie.

I pytanie: czy mogę do tego silnika zastosować pakiet 3s?

Mam funa z takim silnikiem http://modele.sklep.pl/pr...oducts_id=3523.

Czy ta bezszczotka nie była by lepsza do mojego szybola?

 

Ja w swoim szybowcu od razu zamontowałem ten silniczek

 

2836/10

Model : 1000kV

Waga : 79g

Ciąg : 1.4 kg (28A*,3S LiPo,10x5)

Wymiary : 28x35mm

Średnica osi : 4mm

Masa modeli : 400-2000g

 

Silniczek sprawuje sie idealnie easy na pół gazu idzie prawie pionowo w górę zasilanie to LiPo 3s śmigło składane 9x5 . W jaki sposób zrobiłem mocowanie możesz zobaczyć parę odpowiedzi wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Krzysztofie za cenne rady!

Kolega Malinn używa także silnika jak mój 2408-21 i twierdzi, że do Easy Glidera będzie wystarczający.

Niestety będę musiał pomyśleć o innym mocowaniu niż Twoje.

Najlepiej chyba będzie zastosować kawałek prostokątnej sklejki, wpuszczanej w prowadnice.

 

Jestem dopiero po dwóch lotach tym szybowcem.

Parę ładnych godzin nalotów zaliczyłem na spalinkach.

Do tej pory myślałem, że modele spalinowe, to królowie przestworzy.

Ale dopiero Easy Glider pozwolił mi poczuć niesamowitą przyjemność i satysfakcję z pilotażu modeli. Cudowne, majestatyczne ślizgi pod chmurami - niesamowite uczucie.

Na moim lotnisku (2000ha łąk) właśnie zachodzi przegrupowanie stada szarych czapli (około 150 sztuk), gdy tylko zobaczyły model, od razu wszystkie wzbiły się w powietrze i utworzyły przepiękny olbrzymi klucz. Szybowały tam, gdzie ja im kazałem.

Jeszcze nigdy nie byłem tak pokąsany przez komary jak w czoraj :D i tak zadowolony z lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie!

Nie jestem modelarzem, choć w młodym wieku trochę otarłem się o taką zabawę. Ostatnio kupiłem synowi (żona śmieje się, że sobie) zestaw podobno prosty w składaniu.

Niestety w środku nie ma instrukcji montażu po polsku.

Czy ktoś z Was dysponuje taką i może mi przesłać?

 

Z góry dziekuję

Krzysztof

k.cedro(małpa)spinpol.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.