Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf-109H v55


JANTAR87

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nadejszła wiekopomna kwila.. A mianowicie,rozglądam się za nowym silnikiem. Stare mvvs (jeden czarny, drugi abc) już są trochę zbyt leciwe na combat a reanimować nie wiem czy chcę ani czy warto. Zastanawiam się nad GMS 25 no i dobrymi ale zbyt drogimi dla mnie OSami25ax. Chcąc startować w zawodach będę potrzebować ze 3 silniki.

Czytałem już o GMSach i w sumie jestem do nich przekonany (nie bardziej niż do OS).

Wiem że, już wszystko zostało napisane ale i tak mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no to masz kłopot zgodnie z regulaminem tak jak pisza poprzednicy, me w wersji wysokościowej 3,5 króciaki 2,5.

 

 

pkt 3.3 regulaminu

 

Jeśli oryginał samolotu miał rozpiętość co najmniej 12m i model ma rozpiętość co najmniej

1m, model może być napędzany silnikiem max .21 dwusuwowym lub silnikem

czterosuwowym max .30.

Jeśli oryginał miał rozpiętość co najmniej 12 metrów i powierzchnię skrzydeł co najmniej

25m2, i model ma rozpiętość co najmniej 1m, taki model może być napędzany silnikiem

max .25 dwusuwowym.

Pozostałe modele używają silników .15. Mogą także używać silników czterosuwowych

max .30.

Modele samolotów wielosilnikowych mogą używać silników .15, model musi posiadać taką

samą liczbę silników jak pierwowzór. Modele odrzutowców jednosilnikowych z napędem

tunelowym mogą używać silników .25

Jeśli oryginał miał więcej niż jedno śmigło w różnych miejscach model musi mieć taką

samą liczbę śmigieł i silników.[/u]Silniki elektryczne mogą być używane ale z ograniczeniami paragrafu 3.4 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, niezbyt klarownie się wyraziłem z tymi silnikami (w końcu teraz buduję me 109).

Z regulaminem się już zapoznałem i wiem co i jak z silnikami:P

Narazie nie skreślam messera ale myślę, że po nim będę budował coś co w oryginale miało powierzchnię skrzydła powyżej 25m2. Iłem latało mi się bardzo dobrze:)

Z silników 3,5cm3 najlepszy jest chyba mvvs i nie wiem czy nie jedyny.

 

Btw, z powodu braku materiału do budowy, ta stanęła w miejscu. Jutro wznowię robotę :D

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za to "SUPER!" :wink:

Karter obrócę na wydech boczny i tłumik na krótkim silikonowym łączeniu będzie, bo tłumik mam tylko z kolankiem.

 

Aha, jeszcze go nie ważyłem ale być może wyjdzie nieco ponad 1000g, tzn mam nadzieję, że tak będzie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa przyklejone na styk ale nie do lakieru, żeby nie było.

Przy którymś wątku przeczytałem, że to może przyspieszyć wymianę w trakcie zawodów ale chyba w następnym modelu będą już wpuszczone w skrzydło.

 

Co do wagi, to dzisiaj go zważę dokładnie i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa przyklejone na styk ale nie do lakieru, żeby nie było.

to chyba troche przekombinowałeś, żebyś nie stracił serwa przy jakimś tryknięciu.

 

żeby było łatwo demontowalne wystarczy wstawić je pionowo i przykręcić dwoma wkętami do ramki przyklejonej do skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba troche przekombinowałeś, żebyś nie stracił serwa przy jakimś tryknięciu.

(Fuck)tycznie :mrgreen: kombinuje jak koń pod górę:lol: następnym razem pójdzie w skrzydło, bo tak jak jest to mi się jednak nie podoba.

 

Waga modelu ok 1260g z paliwem. Będzie trochę mniej jak wsadzę pakiet do odbiornika 800mAh zamiast obecnych 2200mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik jest już dotarty (a z wyglądu sprawia takie wrażenie) to przekręcenie cylindra spowoduje że przytrze się jeszcze raz co spowoduje spadek kompresji a za tym osiągów. Jeżeli masz wydech tylny prosty to najprościej wyciąć miejsce na tłumik w kadłubie i oblaminować zamontowany tłumik (wcześniej go okleić taśmą + rozdzielacz) a następnie wzmocnić od środka.

 

Co do tych serw to radziłbym wstawić je w skrzydła (odrysować tak jak są teraz) bo pomijając wygląd jest to ryzykowne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.topmodelcz.cz/index.php?PHPSESSID=82f4114fcc826b4692d44&desktop_back=eshop&action_back=&id_back=&desktop=eshop&action=zbozi_detail&id=5825

 

By sprawę rozwiązało:) Chyba, że ktoś ma albo zna kogoś, kto by sprzedał uszkodzony tłumik do 3,5 z całym kolankiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najpierw sprawdź, czy tylny wydech nie będzie kolidował ze zbiornikiem paliwa. Ja musiałem zbiornik przesunąć względem środka wręgi, mimo tego, że był z tych płaskich. Można też delikatnie podgiąć rurę wydechową, aby szła równolegle do skosu kadłuba. Bez tego chce wejść niemal całym obwodem w kadłub, zwłaszcza, że silnik odchylany w prawo, jeszcze bardziej ten efekt powiększa. Niezaprzeczalną jednak zaletą tylnego wydechu jest zwarta konstrukcja napędu oraz niewątpliwy walor estetyczny (nie wystaje szpecąca rura). No i oczywiście praca silnika w takiej konfiguracji wydechu, w jakiej pracował do tej pory. Z oblotem natomiast bym się wstrzymał, aż będzie zdecydowanie cieplej. Uruchomienie i dobre wyregulowanie tego silnika wymaga czasu i cierpliwości. Trudno to robić drżącymi z zimna rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie i dobre wyregulowanie tego silnika wymaga czasu i cierpliwości

E tam :) silnik wczoraj paliłem, elegancko jest, idzie od palca czy zimny czy ciepły. Obroty z niskich na wysokie przechodzą momentalnie za otwarciem przepustnicy. Niskie też są ale podwyższone nieco. Gaszenie silnika działa.

Wszystko działa, na ziemi, trzeba się przelecieć i wtedy będzie wiadomo jak jest :wink:

 

Tylko najpierw sprawdź, czy tylny wydech nie będzie kolidował ze zbiornikiem paliwa

No właśnie będzie, zbiornik mam w kształcie kwadratu, tłumik obok wejdzie ale do połowy będzie i tak wystawał poza obrys.

 

 

 

Warte zachodu.. tak jak Janek napisał... wytnij, walnij tam laminat, silnik więcej mocy będzie miał...

Więcej mocy z tylnym niż z bocznym wydechem? Jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.