Skocz do zawartości

Fokker D.VIII


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomek - zapewniam Cię, że gdy te skrzydła latały przymocowane do Flying razor( latająca brzytwa - tak go nazywali) to nikt nie słyszał nic o Cesnie, a szczególnie o modelu 182(chyba :rotfl: )

 

Ircek - akurat te skrzydła są strasznie ciężkie!!! To rdzeń kryty balsą chyba 2,5mm więc łącznie z folią i 2x Hs standard ok 1200g. Konstrukcyjne wyszłyby pewnie z 2-3 x lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Fokker,pisałeś że wzorem Marka wyprowadzisz go jutro na dwór.

Wyprowadziłeś swojego Fokkera ale nie widzę tam zielonej trawki i kwiatów,tylko jakieś betony.

Model jest bardzo ładny ale na łące przy kwiatach,wyglądał by jeszcze ładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - z tej części historii nie zagniesz mnie jak bardzo byś się starał :rotfl: W modelu D.VIII czyli moim po raz pierwszy w Wielkiej Wojnie wprowadzono gruby samonośny profil...kryty całkowicie sklejką. Więc płótno tylko na kadłubie i statecznikach.

 

Heniu za tydzień mam nadzieję na filmik z łączki, z kołowania :jupi:. Dziś zrobilem takie udawane ko.lowanie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ w weekend zamówiłem oblot modelu to dopinam wszystkie guziki. W związku z koniecznością dodania - co tam tylko 450g ołowiu na dziobek :cry: chwytam się wszystkiego by zmniejszyć obciążenie powierzchni skrzydła. I tu pytanie: czy kadłub skrzynkowy - jego pow. dolną mogę wliczyć w ogólną powierzchnię nośną? Na odcinku ok 40cm ma szerokosć 14cm więc w sumie ok 5,6dm. Licząc tylko skrzydło i skrzydełko podwozia daje obciażenie pow. ok 94g/dm :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z koniecznością dodania - co tam tylko 450g ołowiu na dziobek

Zastanów się ile możesz przesunąć płat do tyłu, a ile silnik do przodu.

Czy nie masz czegoś niepotrzebnego na ogonie?

Wtedy może obejdzie sie bez balastu ?

Takie doliczanie powierzchni to tylko oszukiwanie samego siebie :mrgreen:

 

PS Ciśnie się na usta, że przez 4 lata miałeś chyba chwilkę czasu :lol: , żeby zastanowić się jak model będzie wyważony :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.