Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadmorskie KLIFY

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
115 odpowiedzi w tym temacie

#21 JarekF

JarekF
  • Modelarz
  • 173 postów

Napisano 16 August 2009 - 15:26

Bardziej mi zależało z porównaniem tych dwóch klifów pod względem latania paralotnią. Gdzie fajniej się lata w Chłapowie, czy Mechelinkach ?
Widzę na zdjęciach, że w Mechelinkach jest lepsze startowisko. Byłem w lipcu na klifie w Chłapowie i zdziwienie, bo tam gdzie zawsze startowały paralotnie powstał camping. Jedyne w miarę dostepne miejsce to za samolotem - restauracją, ale tam trochę ciasno. Chociaż jak widać powyżej się lata.

#22 pman

pman
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 16 August 2009 - 11:36

Mam pytanie do kolegów latających w Mechelinkach. Jak wysoki jest klif ? Czy wyższy niż w Chłapowie ? I jak wygląda sprawa podejścia pod klif z plaży ? Czy podejście jest utrudnione, czy łatwe i czy w ogóle jest możliwe ?

Więcej fotek z klifu tutaj. Na plażę można dostać się szybko, ale pionowo (sam biegałem za modelem), albo po schodach, ale trzeba troszkę więcej przejść (5min).

#23 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 249 postów

Napisano 16 August 2009 - 11:11

Marcin vel Motyl fotki rewelka nawet ja się załapałem ze Starlingiem :)

#24 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 16 August 2009 - 10:59

Klif troszkę niższy niż w Mechelinkach, ale za to na północnym wietrze lepiej by się tam latało.

przy północnym wietrze nie za bardzo polatasz trzeba jechać do Jastrzębiej góry. Na Chłapowo potrzebna jest odchyłka wschodnia na około 40-50st.

A jak obiecałem kilka screenów z latania :D

dwa dni lotne wtorek i czwartek :D

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

a tu kilka fotek na których się załapałem robionych z powietrza :D

Dołączona grafika
Dołączona grafika
http://i12.photobuck...09/IM000384.jpg

i Filok z powietrza :D
http://i12.photobuck...09/IM000393.jpg

tak z ciekawostek, przewyższenia sięgały 170m nad start, we wtorek było raczej dla wyczynowców albo zloty, w czwartek latało wszystko !! Warun zaczął się około 13 ja odpuściłem latanie o 19:30. Ponad 5h w powietrzy z 3 między lądowaniami na hapu-hapu i siu-siu :D

#25 JarekF

JarekF
  • Modelarz
  • 173 postów

Napisano 16 August 2009 - 09:36

Mam pytanie do kolegów latających w Mechelinkach. Jak wysoki jest klif ? Czy wyższy niż w Chłapowie ? I jak wygląda sprawa podejścia pod klif z plaży ? Czy podejście jest utrudnione, czy łatwe i czy w ogóle jest możliwe ?

#26 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 16 August 2009 - 04:08

jutro ja wrzucę coś od siebie :D

Pod spodem gęsto leżą ludzie?

oj gęsto gęsto :D ale tylko do 16, później już prawie cał plaża wolna, ale największy problem to że plaży z klifu nie widać :D

#27 pman

pman
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 13 August 2009 - 22:50

Świetne zdjęcia. Klif troszkę niższy niż w Mechelinkach, ale za to na północnym wietrze lepiej by się tam latało. Gdyby nie samolot (ten prawdziwy) na którymś zdjęciu, nie wiedziałbym na google.maps.pl gdzie to - na mapie wygląda jak zwykła plaża... Pod spodem gęsto leżą ludzie?

#28 alchemique

alchemique
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 13 August 2009 - 19:57

Też z Dominikiem lataliśmy ostatnio w Chłapowie ale troche słabo wiało. Była to moja inicjacja z klifem i muszę powiedzieć że mi się podobało, szczególnie lądowania były emocjonujące.

Pare fotków psotków:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Więcej na picasie :
http://picasaweb.goo...k.paw/Klif2009#

#29 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 249 postów

Napisano 12 August 2009 - 17:06

Korzystając z okazji że byłem na wczasach w Chłapowie polatałem przez 4 dni na klifie
w bardzo miłym towarzystwie modelarzy i glajciarzy :)
Niestety moja córka jest w tzw trudnym wieku i robiąc mi oczywiscie na złość pstrykała fotki wszystkiemu co lata tylko nie starlingowi :)))(glajciarzom najczęściej:D)
ale parę fotek jest może godnych zobaczenia do czego zapraszam
Podziekowania dla Marcina vel Motyl ,Karola z Karwi oraz modelarza którego imienia niech mi wybaczy nie zapamietałem za wspólne latanie !!

Chłapowo 2009

#30 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 13 June 2009 - 11:41

Hej ,mieszkałem w Kołobrzegu. Lataliśmy na wydmach w Grzybowie, Dźwirzynie i można polatać w Rogowie na wydmie. Wydma ma 4m ale jak wieje lata się zacnie.

W Grzybowie jest nawet ławka i można latać na siedząco oto filmy (kiepska jakość) z tego miejsca:

http://video.tinypic...r.php?v=2zgt44l

http://video.tinypic...r.php?v=4dly9zr

Kolega Artur jest z Kołobrzegu na pewno by Ci pomógł trafić...

#31 dp

dp
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 13 June 2009 - 11:18

Czy jest ktoś na forum z okolic Kołobrzegu i mógłby polecić jakieś miejsce do latania w tych okolicach. Byłem dawno temu w Kołobrzegu, ale nie kojarzę czy jest tam jakiś klif lub wydma do polatania.

#32 smootny

smootny
  • Modelarz
  • 33 postów

Napisano 06 June 2009 - 21:40

smootny :oops:
Temat niżej zobacz. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16667

dziex.

#33 specyfick

specyfick
  • Modelarz
  • 268 postów

Napisano 06 June 2009 - 20:50

smootny :oops:
Temat niżej zobacz. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16667

#34 smootny

smootny
  • Modelarz
  • 33 postów

Napisano 06 June 2009 - 20:40

podałby ktoś szczegółowe dane (geograficzne) klifu w mechelinkach ?

#35 Gośćpitplane_*

Gośćpitplane_*
  • Guests

Napisano 01 June 2009 - 21:51

hmmm, za 2 tygodnie... obawiam się ze bedzie już sporo plażowiczów, chyba ze bedzie wyjątkowo zimno, wietrznie i pochmurno.
W Białogórze wejście nr 33. Z buta do wejscia 33 ok 1km chodnikiem. Nie mozna podjechac samochodem.
A w Dębkach tuż przy ujściu Piaśnicy, po jej prawej stronie patrząc na N.

Ani w Dębkach ani Białogórze nie ma mowy o lądowaniu " u góry" pozostaje tylko plaża wiec sezon wakacyjny jest troche kiepskim momentem na latanie w tamtych miejscach.

Pozdrawiam

edit/
jestem pewny ze miejscowi szybko wskażą którędy do wejscia 33.

#36 rapier

rapier
  • Modelarz
  • 960 postów

Napisano 01 June 2009 - 21:37

Kontynuując wątek polecam pod rozwagę miejscowość Białogóra i Dębki.

Piotrze, mozesz dokladnie okreslic te miejsca w ktorych lataliscie ( wspolzedne albo zaznaczyc gdzies na mapie ) Za 2 tygodnie zbieram sie do Karwi i napewno odwiedze rejony Chlapowa ale fajnie miec wiecej opcjii

#37 specyfick

specyfick
  • Modelarz
  • 268 postów

Napisano 01 June 2009 - 21:19

Choć pisałem w dziale Imprezy modelarskie o niedzialnym lataniu to wkleje film i tu:
Film

#38 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 01 June 2009 - 21:11

Wczoraj zrobiliśmy sobię Wigilię DNIA DZIECKA na klifie w Mechelinkach.
Zabraliśmy dziewczyny i o 10.30 zameldowaliśmy się na Kifie. Kierownik Klifu przyjechał zaraz po nas i zaczęła się zabawa.

Potem dojechała cała brać modelarska z modelami różnej maści. Każdy poleciał...
Momentami naliczyłem 6 modeli w powietrzu i żaden się nie zderzył. Było kilka wycieczek w las i na dół ale było fajnie. Poznałem kilka nowych osób i się pogadało.
Pogoda była dobra. Pierw odkręcił na zachód ale po 14 było już super. Ja wskrzesiłem stare zuni i latałem coliberkiem 1m , a Kolega Maciej N. katował bobola 1m i Elfa

Jak zwykle pozdrowionka na wszystkich Lataczy, Znajomych i Tych co dopiero zaczynają przygodę z lataniem :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na Klifie jak zwykle pojawił też się problem parkowania aut...

Nie wszyscy Ci co przybyli na klif i na łąkę (modelarskie lądowisko) zdawali sobie sprawę z zagrożenia jakie może stworzyć

ponad 3 metrowy model ważący 3 kg rozpędzony do 150km/h (czasem pada elektronika,czesem pilot się myli i model spada ), który uderza dziobem w przeszkodę - człowieka, samochód,...

Mówiąc takim ludziom, żeby prze parkowali auta robimy to nie na złość tylko dla bezpieczeństwa ogółu.

Pilot lądując i mając na środku lądowiska auto bardziej się jeszcze stresuje i może popełnić błędy. Nikt z nas też nie chce nikomu nic zniszczyć (ani aut ani sobie modeli) to jasne.

Najbezpieczniej jest więc parkować auta przy lesie i przy krzakach na dole łąki. Modelarze to wiedzą, a Ci co nie wiedzą, to się dowiedzą :)

Dołączona grafika

#39 Gośćpitplane_*

Gośćpitplane_*
  • Guests

Napisano 01 June 2009 - 19:01

Witam

Kontynuując wątek polecam pod rozwagę miejscowość Białogóra i Dębki.
Białogóra fajny wysoki na ok 8m klifek i Dębki (przy ujściu Piaśnicy), wydma na ok 5-6m.

W Dębkach dodatkową atrakcją jest lądowanie z nad ujścia rzeki (przy odpowiedniej odchyłce)
:)

dołączam filmik

W Białogórze trafiliśmy na niemal ciszę, ale już w Dębkach wiało solidnie.

Oczywiście miejsce kompletnie odpada w sezonie wakacyjnym :)

Pozdrawiam
Piotr

#40 sebarc

sebarc
  • Modelarz
  • 6 postów

Napisano 20 May 2009 - 14:10

Rapier proszę bardzo :)
http://www.wistmodel.com.pl/
kolega lata millenium ale z V na ogonie piękny i szybki model

Co do adresu.. radzę wejsc na ten : http://www.wistmodel.com.pl/html.html ;)