Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadmorskie KLIFY

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
115 odpowiedzi w tym temacie

#41 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 251 postów

Napisano 20 May 2009 - 14:04

Rapier proszę bardzo :)
http://www.wistmodel.com.pl/
kolega lata millenium ale z V na ogonie piękny i szybki model

#42 rapier

rapier
  • Modelarz
  • 960 postów

Napisano 20 May 2009 - 13:51

A jaki producent bo cos ciezko mi rafic. Przyznam ze kadlubik ma piekna linie wlasnie przez ten pionowy i uklad T

#43 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 20 May 2009 - 09:46

To model - Milenium 2m - całolaminat. Szczerzę mówiąc najbardziej mi się wtedy podobał na klifie bo nie lubię modelów z ogonami V ;-)

#44 rapier

rapier
  • Modelarz
  • 960 postów

Napisano 19 May 2009 - 21:09

Macku ( malin) Na 1 fotce na stronie 5 jest taki model pierwszy z gory ze statecznikiem w ukladzie T . Co to za wymiatacz?

#45 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 19 May 2009 - 20:51

Byłem w Chłapowie tydzień temu. Jest płot 3m za krawędzią klifu i to na całej długości klifu. Co za mendy go postawiły :evil: Latać można ale lądować na klifie lepiej (na stromiźnie) lub na plaży. Zawsze można latać z plaży tyłem do wody ;-)

Podobno lepsze miejsce do lądowania jest jakieś 200m na lewo od tego klifu gdzie zwyczajowo lataliśmy. Lata się teraz tam gdzie jest restauracja-bar zrobiony w samolocie.

#46 rapier

rapier
  • Modelarz
  • 960 postów

Napisano 19 May 2009 - 20:33

Piotrze a powiedz a jak z klifem w Chlapowie? Czy teraz da sie ladowac czy zagrodzone? 20 czerwca bede w karwi przez 2 tyg i bede mial kilka modeli. A moze znasz inne miejsca w tej okolicy?

#47 Gośćpitplane_*

Gośćpitplane_*
  • Guests

Napisano 19 May 2009 - 19:31

..., najchetniej widziałbym zbocze do którego mogę dojść od molo sopockiego i było to max 5km plażą bo dalszej wędrówki kobieta nie przeżyje a jeżdzenie SKM z modelem jest troche denerwujące...

Takie rzeczy to tylko w..... :)
W lecie plaże są zaludnione plażowiczami :) i 5 km od mola to troche mało aby spokojnie polatać.

Bez samochodu to troche będzie cięzko dotrzeć do w/w miejsc. A do tych ktorych mozna dojechac jakims ZKMem sezon letni odpada na latanie własnie ze względu na ludzi.

Współrzednych z gpsa nie mam , ale jesli skontaktujesz sie przed przyjazdem z miejscowymi, powiedza co i jak :)

Piotr

#48 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 28 postów

Napisano 19 May 2009 - 19:17

Piotr dodaj jeszcze jakieś dokładniejsze namiary np. GPS i bedzie to super mapa.

Myśle że w lato odwiedzę 3city, najchetniej widziałbym zbocze do którego mogę dojść od molo sopockiego i było to max 5km plażą bo dalszej wędrówki kobieta nie przeżyje a jeżdzenie SKM z modelem jest troche denerwujące...

#49 Gośćpitplane_*

Gośćpitplane_*
  • Guests

Napisano 19 May 2009 - 18:59

Witam

W miedzyczasie zebrało się troche filmów z latania w okolicach Trójmiasta.
Nie są to wszystkie filmy, ale Ci co nie widzieli , mogą poczuć smak takiego latania :)

Osłonino - koło Gdyni . Kierunki wiatru E
http://www.vimeo.com/4696949

Latanie niemal w mieście :) Brzeźno - dzielnica Gdańska. Malutki klifek, ale fajnie się lata przy wiatrach N
http://www.vimeo.com/4703902

Krynica Morska, wcale nie wyżej, ale bardzo miło przy wiatrach N-NNW
http://www.vimeo.com/4704008

Mechelinki- rewelacja. Przy silniejszych wiatrach trudno się ląduje z powodu silnych turbulencji na zawietrznej , ale warto :) wiatry NE z odchyłkami do N i E
http://www.vimeo.com/4706024

To troche mało Trójmiejskie miejsce, ale tylko godzinę jazdy.
Nowe koło Grudziądza. Mozna latać na drzwiach od stodoły przy wiatrach E
http://www.vimeo.com/4706284

Wracamy do 3city :) Stogi, kolejna dzielnica Gdańska, bardzo miłe miejsce, lądowanie na plaży. Wiatry raczej N do NNW
http://www.vimeo.com/4706528

Za Gdynią, miejscowość Mrzezino. Fajna górka na wiatry S z odchyłkami. Lądowanie na szczycie lub zboczu
http://www.vimeo.com/4706663

Gniewino- to już okolice Żarnowca. Spory zbiornik. Duże nachylenie stoku i kierunki wiatru niemal prawie wszystkie :) Niestety lądowania dość trudne , ale jeśli nie robi się zakrętów pod stok ląduje się bezpiecznie

http://www.vimeo.com/4707029

Jest na tyle bezpiecznie że mogły odbyć się bez problemów zawody o Puchar Bałtyku (po raz drugi)
http://www.vimeo.com/4707910

Myślę, że okolice Trójmiasta można śmiało ogłosić stolicą lotów zboczowych. :-)
Nie wiem czy są podobne miejsca gdzie potrafi wiać tak laminarnie, pewnie i w promieniu 40km byłoby tyle miejsc do latania na tak różne kierunki wiatru jak w tym rejonie :)

Oczywiscie przedstawiam tylko częsć miejsc.

Pozdrawiam i zapraszam :-)
Piotr

#50 krall

krall
  • Modelarz
  • 9 postów

Napisano 22 September 2008 - 19:55

No to kontynując zdjęcia z Mechelinek wrzucam kilka z sobotniego wypadu:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#51 meteor

meteor
  • Modelarz
  • 131 postów

Napisano 22 September 2008 - 12:40

masz może więcej zdjęć Akacji? jestem ciekawy jak wygląda :)

#52 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 22 September 2008 - 11:58

Istotnie były: Sting i Akacja oraz 2x Milenium. Modeliki te świszczą jak trzeba.

Co do zawodów f3f to uważam , że lepszego miejsca w Polsce nie ma na zawody. Tutaj jak wieje to równo ( nie to co w górach - raz dusi raz nosi). Wiatr jest bardzo stały , model chodzi jak po sznurku i jest bardzo przewidywalny - nie mówię tu o lądowaniu :wink:

Odnośnie więc zawodów gdy wieje równo cały dzień - wszyscy niemal uczestnicy mają równe szanse w zawodach i rywalizacja jest bardziej zdrowa, sprawiedliwa.

Mieszkam w Bydgoszczy i mam prawie równo w góry i nad morze. Gdy tylko wieje bez wachania wybieram morze - tylko ze względu na stały wiatr i latanie jak po sznurku :lol:

Nie twierdzę ,że w górch nie jest fajnie, jest po prostu inaczej.

Chyba każdy sobie powinien zdać sprawę , że Gyniakom nie uśmiecha się jechać na zawody w góry , a Góralom nad Bałtyk. Każdemu teraz brakuje czasu , a i z kasą ciężko bo wypad kosztuje....i za cenę wypadu nie jednokortnie można mieć następny model :crazy:

Dobrze, że mieszkam pośrodku ;D , a nwet bliżej tych fajniejszych górek :lol2:

#53 kuba r.

kuba r.
  • Modelarz
  • 91 postów

Napisano 21 September 2008 - 23:22

na ostatnich zdjęciach poznaje Acacie III i Stinga kolegów z F3F 8) chętnie wybrałbym się do Was na zawody, ale przejechać całą Polskę to nie tak mało :P chociaż kolega Bartek może mieć inne zdanie :faja:

#54 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 21 September 2008 - 10:49

Kilka fot z wypadu.

Pozdrówki dla modelarzy z Klifu.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#55 klif5

klif5
  • Modelarz
  • 5 postów

Napisano 12 September 2008 - 23:28

W niedzielę będzie grupa pd wezwaniem . W międzynarodowym składzie .
Przynajmniej cztery rasowe F3F. Do zobaczenia :twisted:

#56 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 12 September 2008 - 21:16

Przepraszam,że post pod postem ale może jutro -13.09.2008 czy w niedziele ktoś wpadnie polatać na Mechelinki do Gdyni - właśnie tam się wybieram.

Ma wiać zacnie - 6m/s więc zabawa zapowiada się przednia :lol:

#57 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 07 August 2008 - 22:00

No racja tam sami zeciarze żerują, mi też uwagę zwrócili żebrając 5zł. Z glajciarzami problemu nie miałem , a było ich z 10ciu wtedy. Zależy na kogo się trafi. Często latam z galajciarzami u siebie w okolicy Bydzi jak równierz w Gdyni i są raczej wyrozumiali.

Prawda taka, że lepszy klif ( zarezerwowany tylko przez modelarzy za poparciem tamtejszych władz) jest w Mechelinkach. Nie ma tu też problemu z miejscowymi - latamy razem i nawet się za kumplowaliśmy. Polecam na następny wypad właśnie to miejsce. Jest więcej miejsca do lądowania , mniej ludzi, a glajciarze mają swoje startowisko 300m dalej. Nikt nikomu nie przeszkadza ;-).

Uważam , że mamy takie samo prawo latać modelami jak glajciaże. Co oni niby lepsi? :lol:

Szybowców też się boją ale silnik robi lepsze wrażenie. Jeden zawodnik miał kiedyś spotkanie na klifie z f3f koło 3m rozp. Linki poszły i koleś ledwo się uratował , a model pozamiatany.

Podejrzewam, że jak by się człowiek postarał to i szybowczykiem 350g by ich szmatę poskładał - to kwestia tylko dobrego wplątania w lineczki ale po co.

Szkoda, że Ci niektórzy paralotniarze nie rozumieją , że nie tylko im się zabawa należy :mrgreen:

#58 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 07 August 2008 - 21:38

modelpiotrek, bo strażaki tak maja :D

Ja byłem polatałem i było fajnie. A glajciarze ?? hmm.... jak trafisz na miejscowych z Gdyni i okolic to polatasz razem z nimi, ale mi sie trafili "cwaniaczki" z Bielska Białej. Doszło do ostrej wymiany zdań, aż wreszcie ja poleciałem o oni musieli przez jednego wyszczekanego sobie poczekać, bo się mojego motorka wystraszyli :D Podejrzewam ze gdybym miał zwykłego szybowca staranowali by mnie, ale motorka i dmuchadełka to się bali :D

miejsce jest nowe do latania, koło restauracji w samolocie, rzeba uważać tylko na właściciela tej restauracji bo gość tez dziwny i tylko kasę liczy. Zatrzymałem się na poboczu to awanturę robił, że nie wolno tam parkowac i trzeba zapłacić mu 5zł. Jak nie to mi samochód "załatwi". Powiedziałem proszę bardzo, mam świadków groźby, więc niech teraz on pilnuje go co by mu sie kuku nie stało :D

#59 Jerzy

Jerzy
  • Modelarz
  • 23 postów

Napisano 16 July 2008 - 20:09

A ja latalem w tym roku w czerwcu elektroszybowcem na plazy w Lukecinie, oczywiscie wieczorem jak nie bylo duzo ludzi na plazy , kilka razy wylecialem w morze tak z 40 mtr od brzegu i jest to fantastyczne latanie na urlopie, a fajnie laduje sie na plazy gdy ludzie bija brawooooooooooooo. Zrobilem ok 2o lotow
Jerzy

#60 modelpiotrek

modelpiotrek
  • Modelarz
  • 251 postów

Napisano 14 July 2008 - 09:34

Niestety w czasie mojego pobytu w Jastrzębiej Górze ani jednego dnia lotnego nie miałem
na klif sie nie załapałem bo wiało raz z prawej raz z lewej i z tyłu a ani razu z przodu:)
poza tym Motyl w swoim wątku o elektro Elfie zamieścił moją fotkę z Chłapowa gdzie pokazane jest nowe ogrodzenie z siatki i ciekawych słupków:) ktore nam utrudnią trochę życie(zresztą glajciarzom również).Przez pół roku woziłem w samochodzie hol przed wyjazdem go wywaliłem a później cholernie tego żałowałem:(
Moim zdaniem dobrze jest zabrac ze soba elektryka, chociaż nie po to sie jedzie na klif żeby latac elektrykami ale lepsze to niż siedzenie na plaży i się wkurzanie heh.
Teraz jestem w domu i nadrabiam zaległości w lataniu
Zapraszam chetnych do wspólnego latania :) do Raciborza

pozdrawiam
Piotrek