Skocz do zawartości

Nadmorskie KLIFY


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hej ,mieszkałem w Kołobrzegu. Lataliśmy na wydmach w Grzybowie, Dźwirzynie i można polatać w Rogowie na wydmie. Wydma ma 4m ale jak wieje lata się zacnie.

 

W Grzybowie jest nawet ławka i można latać na siedząco oto filmy (kiepska jakość) z tego miejsca:

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=2zgt44l

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=4dly9zr

 

Kolega Artur jest z Kołobrzegu na pewno by Ci pomógł trafić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Korzystając z okazji że byłem na wczasach w Chłapowie polatałem przez 4 dni na klifie

w bardzo miłym towarzystwie modelarzy i glajciarzy :)

Niestety moja córka jest w tzw trudnym wieku i robiąc mi oczywiscie na złość pstrykała fotki wszystkiemu co lata tylko nie starlingowi :)))(glajciarzom najczęściej:D)

ale parę fotek jest może godnych zobaczenia do czego zapraszam

Podziekowania dla Marcina vel Motyl ,Karola z Karwi oraz modelarza którego imienia niech mi wybaczy nie zapamietałem za wspólne latanie !!

 

Chłapowo 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z Dominikiem lataliśmy ostatnio w Chłapowie ale troche słabo wiało. Była to moja inicjacja z klifem i muszę powiedzieć że mi się podobało, szczególnie lądowania były emocjonujące.

 

Pare fotków psotków:

 

IMG_5299.JPG

 

IMG_5321.JPG

 

IMG_5284.JPG

 

IMG_5334.JPG

 

 

Więcej na picasie :

http://picasaweb.google.pl/bartoszek.paw/Klif2009#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia. Klif troszkę niższy niż w Mechelinkach, ale za to na północnym wietrze lepiej by się tam latało. Gdyby nie samolot (ten prawdziwy) na którymś zdjęciu, nie wiedziałbym na google.maps.pl gdzie to - na mapie wygląda jak zwykła plaża... Pod spodem gęsto leżą ludzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klif troszkę niższy niż w Mechelinkach, ale za to na północnym wietrze lepiej by się tam latało.

 

przy północnym wietrze nie za bardzo polatasz trzeba jechać do Jastrzębiej góry. Na Chłapowo potrzebna jest odchyłka wschodnia na około 40-50st.

 

 

A jak obiecałem kilka screenów z latania :D

 

dwa dni lotne wtorek i czwartek :D

 

IMG_8517.jpg

IMG_8536.jpg

IMG_8544.jpg

IMG_8545.jpg

IMG_8546.jpg

IMG_8547.jpg

IMG_8548.jpg

IMG_8549.jpg

IMG_8550.jpg

IMG_8551.jpg

IMG_8552.jpg

IMG_8553.jpg

IMG_8554.jpg

IMG_8573.jpg

IMG_8574.jpg

IMG_8575.jpg

IMG_8581.jpg

IMG_8582.jpg

IMG_8583.jpg

IMG_8584.jpg

IMG_8585.jpg

IMG_8586.jpg

IMG_8587.jpg

IMG_8590.jpg

IMG_8600.jpg

IMG_8618.jpg

IMG_8619.jpg

IMG_8620.jpg

IMG_8632.jpg

IMG_8633.jpg

IMG_8634.jpg

IMG_8637.jpg

IMG_8658.jpg

IMG_8659.jpg

IMG_8665.jpg

IMG_8668.jpg

IMG_8669.jpg

IMG_8677.jpg

IMG_8680.jpg

IMG_8681.jpg

IMG_8682.jpg

IMG_8683.jpg

IMG_8684.jpg

IMG_8685.jpg

IMG_8686.jpg

IMG_8708.jpg

IMG_8709.jpg

IMG_8710.jpg

 

 

a tu kilka fotek na których się załapałem robionych z powietrza :D

 

IM000381.jpg

IM000383.jpg

IM000384.jpg

 

 

i Filok z powietrza :D

IM000393.jpg

 

 

 

 

tak z ciekawostek, przewyższenia sięgały 170m nad start, we wtorek było raczej dla wyczynowców albo zloty, w czwartek latało wszystko !! Warun zaczął się około 13 ja odpuściłem latanie o 19:30. Ponad 5h w powietrzy z 3 między lądowaniami na hapu-hapu i siu-siu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów latających w Mechelinkach. Jak wysoki jest klif ? Czy wyższy niż w Chłapowie ? I jak wygląda sprawa podejścia pod klif z plaży ? Czy podejście jest utrudnione, czy łatwe i czy w ogóle jest możliwe ?

 

Więcej fotek z klifu tutaj. Na plażę można dostać się szybko, ale pionowo (sam biegałem za modelem), albo po schodach, ale trzeba troszkę więcej przejść (5min).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi zależało z porównaniem tych dwóch klifów pod względem latania paralotnią. Gdzie fajniej się lata w Chłapowie, czy Mechelinkach ?

Widzę na zdjęciach, że w Mechelinkach jest lepsze startowisko. Byłem w lipcu na klifie w Chłapowie i zdziwienie, bo tam gdzie zawsze startowały paralotnie powstał camping. Jedyne w miarę dostepne miejsce to za samolotem - restauracją, ale tam trochę ciasno. Chociaż jak widać powyżej się lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi zależało z porównaniem tych dwóch klifów pod względem latania paralotnią

Przykro mi. W tym temacie wiem tylko tyle, że czasem wlatują na nasze niebo :lol:

 

z tym że Mechelinki na kierunek czysto wschodni

Dla ścisłości: wschodni, odchylony na północ (NNE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmię twierdzić, że Mechelinki to najlepszy klif w Polsce do latania modelami rc ;-).

 

Jest zarezerwowany tylko dla modelarzy - glajciarze mają startowisko 300m dalej. Sporo miejsca do lądowania na górce. Na dole wąska i kamienista plaża. Na klifie w jednym miejscu jest piach - tam można awaryjnie lądować gdy noszenie jest za słabe. Ten piach na klifie już nie jeden model wyratował.

 

Bym se polatał na klifie ale coś nie wieje jak mam wolne. Modele czekają na wiatr ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto zaznał klifu choć raz, temu guma (jakkolwiek to brzmi) już nie styka... ;)

 

akurat powiem ci że się mylisz :D Klif jest fajny ale wyskoczyć sobie od czasu do czasu poszaleć, jak nie ma warunków na termike.

 

Jak bys polatał w górach i dobrej termice z wyciągarki na klif długo byś nie spojrzał, no chyba że jesteś z tych leniwych co to udają że umieją latać szybowcem. Na klifie jak wieje kierunek odpowiedni to nawet kowadło poleci, ba model za lekki nie będzie chciał latać, a na dodatek i umiejętności wielkich nie trzeba mieć bo wiadomo że nosi na całej długości klifu i tyle. Termika czy zboczowe latanie to już niestety więcej kombinacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zawsze wydawało że F3F i F3J to dwa różne gatunki latania... Z kolei to czy ktoś lubi poszaleć z dużą prędkością, czy popatrzeć w punkt na niebie, to kwestia gustu z którą nie chciałbym polemizować ;)

 

Co do kowadła - tego jeszcze nie próbowałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.