Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadmorskie KLIFY

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
115 odpowiedzi w tym temacie

#101 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 04 June 2007 - 20:23

Robi Dlg i ja o tym nic nie wiem. Nawet się nie pochwalił?

Który to Kolega?

#102 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 04 June 2007 - 20:16

Jeden z naszych kolegów forumowych robi zestawy DLG Vacum za 611zł, Jak wziołem to w rekę to szczeke przez 2h po podłodze zbierałem :)

#103 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 04 June 2007 - 20:11

Kurna nie mało tych złotych ;-(

Szkoda, że już nie będe tam mieszkać bo bym se polatał z Wami. Mam nadzieje jednak , że zrobimy kiedyś razem udany zlocik forumowiczów szybowników.

#104 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 04 June 2007 - 20:10

Wiem gdzie jest Jastrzebia Góra, ale tej miejscowości Chłapowo nijak znaleźć nie mogę.

Djakieś 5km w strone HELU :D

#105 Gośćtom_tom_*

Gośćtom_tom_*
  • Guests

Napisano 04 June 2007 - 20:08

Hejka ponownie,

Motyl - myslę, że już na placu boju się na spontanicznie zgadamy. Posle mój tel. na PW.

Powiedzcie chłopy jak bedę w Łebie to daleko mam jeszcze ? Wiem gdzie jest Jastrzebia Góra, ale tej miejscowości Chłapowo nijak znaleźć nie mogę.

Malin - skrzydła do Wjagry to wydatek pareset PLN (szkło z przekładką balsową) lub 700 - 800 PLN (wyngiel :)

tomek

#106 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 04 June 2007 - 19:55

tom_tom, to będziesz 39km odemnie :D więc moze jakieś wspólne latanko ??

Ja planuje zabrać FOXa, DLG i Elixirka :D NIMBUS raczej nie na te tereny :D

#107 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 04 June 2007 - 19:50

Masz nową DLG? Ile taka przyjemosć?

#108 Gośćtom_tom_*

Gośćtom_tom_*
  • Guests

Napisano 04 June 2007 - 19:45

Jadę do Choczewa (niedaleko Łeby) w pierwszej połowie lipca i biorę 2,5 metrową zboczówke, Wjagre DLG i jeszcze coś jak uskrobie. Nie wiem jeszcze gdzie polatam, ale po tych fotkach jestem napalony :)

Pozdrawiam - Tomek

#109 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 04 June 2007 - 19:32

Nosi na wydmach bardzo stało. W praktyce oznacza to tak że jak wieje już koło 6m/s a wydma ma 4m to możliwe jest latanie 1m nad ziemią równolegle do wydmy tak nosi.

Lecisz robisz beczkę i tracisz wyskosć , wyrównujesz lot i jesteś 1m nad glebą - i wiesz na 100% że zachwile znów bedziesz wyżej jak tylko odpowiednio załapiesz wiatr pod skrzydło.

Mi model nie wpadł - wpaść morze tylko z ewidentnej winy pilota lub awarii wyposażenia.

W centrum kraju nie ma napewno tak stałego noszenia jak laminarny wiatr nad morzem i będzie mi go brakować bo się wyprowadzam w centrum Polski :cry:

Gdzie wyczytałeś o tych zaburzeniach przepływu w teorii? Wg.mnie jest całkiem odwrotnie. Oto dowód:

http://video.tinypic...r.php?v=2zgt44l

http://video.tinypic...r.php?v=4dly9zr

Gdybym nie był na 100% pewny, że noszenie jest stałe bym tak nie latał bo było by to za ryzykowne :wink:

#110 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 04 June 2007 - 19:27

Najgorsze że mam tam z 230km , a do Rewala 50km ;-)

Na Etkę i w drogę :D .

A tak z ciekawości - bowiem nigdy nie latałem na konkretnym zboczu - czy latając na takich klifach bądź wydmach nie mieliście nigdy sytuacji że model mógł wleciec do morza? I czy naprawdę tak dobrze tam nosi (z teorii powinny tam byc zaburzenia przepływu wiatru... :oops: )?

#111 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 30 May 2007 - 07:10

Rewelacja normalnie. Trza się uzbrojić w szybolki i tam do was uderzyć. Jak się uda to tam napewno kiedyś zajadę.

Najgorsze że mam tam z 230km , a do Rewala 50km ;-)

#112 Pioter

Pioter
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 29 May 2007 - 20:16

no nie wiem teraz czy odpowiadac...:) najwyżej admin przeniesie dyskusję do innego wątku...
Klif w Chłapowie dostępny jest z dwóch łąk, jedna jest zaraz przy fotoradarze na wylocie z Władka na Jastrzębią Górę i można łatwo poznac to miejsce bo kiedy wieje N,NW jest tam sfora paralotniarzy. To ta ze zdjęc Rapiera.

Druga łąka jest kawałek dalej za restauracją w samolocie (nie sposób przegapic).
Kiedy wieje północ tak z 8m/s to spokojnie mozna się wozic po tym zboczu operując z plazy, tak jak na tym filmiku. Zbocze działa najlepiej przy czystym północnym wietrze jak to nad morzem.
oto Chłapowski klif: Dołączona grafika
Ładny prawda???
Co do Karwii to słabo się tam lata bo wydma jest dośc płaska i musi fest wiac prosto z północy zeby ściana lasu razem z wydmą zadziała. Latałem też za Krynica morską, są tam wydmy o wys do może 8m, więc bez rewelki, ale okolica prześliczna i czyste plaże.

#113 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 29 May 2007 - 17:23

Trudno nie znalezc

No właśnie trudno, bo byłem tam z sierrą i nie znalazłem :/ było cos na ten styl ale na terenie pola namiotowego :/

A swoją dorga będe 7-21.07.07 w tamtej okolicy ktoś się wybiera z was wtedy ??

#114 rapier

rapier
  • Modelarz
  • 960 postów

Napisano 29 May 2007 - 17:21

Trudno nie znalezc :D
Oto kilka fotek z zeszlorocznego mojego latania w Chlapowie :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#115 janegab

janegab

jano

• Modelarz
  • 1328 postów

Napisano 24 August 2012 - 06:57

Witam Kolegów. O tym by polatać w Chłapowie to obecnie ZAPOMNIJMY...chyba,że malutką popierdółką. Teren klifu-lądowisko do samego urwiska pozagradzany plotami=KASA=pola namiotowe. Na silę można polatać we Wladyslawowie przy falochronie =na wiatr polnocny=ladowanie na plaży najlepiej rano gdy mokry piasek bo inaczej bedziesz go mial w modelu . Pozdrowionka janek

#116 Zycior

Zycior
  • Modelarz
  • 323 postów

Napisano 16 June 2014 - 19:20

Nie wiem pod jaki temat się wciąć więc ten wydał mi się najbardziej "pasujący"...

Za kilka dni przyjdzie mi spędzić trochę czasu w Jarosławcu i jego okolicach, czy możecie mi wskazać jakieś zbocze, klif gdzie można spokojnie polatać?