Skocz do zawartości

Moja CESSNA 182


Janeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - z mysla o wolnym czasie kupilem sobie Cessne 182 ...

na razie czasu do latania nie mam ale juz na sama mysl ze jak bedzie wolny czas,

robi sie cieplo na serduszku :D

Cessna ma rozp: 1210 mm

waga 860 g

naped 3F

Extra: lotki ,sterowane przednie kolo , oswietlenie skrzydel

35 MHz -kanal 63

cena 137 juro

dscn1441rm4.jpg

dscn1450zl7.jpg

dscn1458oa6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cześć, daj znać, jak model lata. Ja miałem podobną Extrę - trudna w lataniu, szybko sie przeciągała. Ale Cessna powinna byc lepsza pod tym wzgledem :)

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ...ostatnio RC latalem przed 20 laty ... :cry: nigdy nie latalem z lotkami -moze je wylaczyc na poczatek ? A to ze model bedzie predki to juz widze bo ten maly silniczek Brushless ma taki ciag ze to chyba wystartuje jak rakieta -mialem kiedys elektrycznego szybola (Balance-Robbe) ale on nie byl taki zrywny -mialem wtedy zwykle Akku-s...

ale Cessna na zwyklych NimH 9,6 V ma taki ciag ze boj sie Boga ,a co dopiero gdy kupie jej LiPo 11,1 V !! (jest na to przystosowana) ...chyba kupno LiPo sobie na razie odpuszcze bo nie chce po niebie latac odrzutowcem ;D

Janek

Najlepiej Tomku wzial bym to do Bielska i z Wami polatal -bo szykuje sie pobyt 3 tyg.w Mikuszowicach...ale chyba sie nie zabiore z ta Cessna :cry: chyba ze bede ja ciagnal na Holu i sterowal (hi,hi) to bylby rekord Swiata w "locie holowanym" na odleglosc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobry model na pierwsze loty po długiej przerwie. Jest szybki, wredny i delikatny.

Widziałem początkującego pilota z takim modelem: jego lot trwał ok. 3 sek. Klasyka: zbyt wczesne oderwanie od ziemi (pomimo pozornie dużej prędkości modelu), przeciągnięcie, kilka ropaczliwych wygibasów i gleba...

 

nigdy nie latalem z lotkami -moze je wylaczyc na poczatek

Nic nie wyłączaj, po prostu nie używaj - i nie lotek, a kierunku - najwyżej będziesz zakręcał z wyślizgiem, pomożesz sobie wysokością i będzie OK.

 

Mimo wszystko proponował bym coś bardziej przyjaznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj straszycie Panowie ... Mi też wszyscy mówili: "Zagi na początek ?? Zapomnij" A mimo to dosyć szybko się nauczyłem latać skrzydełkiem i to bez specjalnych kretów. A co do tej cessny, to myślę, że nie będzie tak źle. Najważniejsze, to wznieść się na dosyć dużą wysokość i wyczuć model. Ja tam wierzę, że będzie pięknie latał no i wiele razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwagi ...Wloze do niej cegle to bedzie powolniejsza (hi,hi) -...OK nic nie bede wylaczal,

Cessna byla i jest nadal na Ebay - jest tego znowu 25 szt Firma FLY-MEX Modellbau (to juz 3 edycja czyli w sumie sprzedanych z 70 szt...) -samego samolotu bez bebechow niestety nie idzie dostac...sam bym dokupil na zapas gdyby ten moj zaczal szukac kretow ;D

Pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Mam pytanko co do cessny 182 pisał pan że kupił pan ją na ebay.pl za około 137 euro. Przejdźmy do rzeczy szukałem na ebay.pl ale nie znalazłem cessny 182 o takich wymiarach i z full kompletem chciałbym zeby podałm mi pan link do takiej oferty . A jeszcze, jak sie sprawuje cessna w lataniu ??? jak mozna jakies fotki lub filmiki to sie uciesze ;):o:o:D:D

 

 

Pozdrawiam Michał :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam podobną cessnę firmy Art-tech o rozp.980 mm,waga 680 gram,napęd bezpośredni 480 śmigło zmienione na APC 7x5(standart 7x3,5),aku.Ni-Cd 8,4v 1000mAh.Generalnie model szybki(kręci beczki i pętle)ale w brew pozorom łatwy do opanowania,słaba stateczność poprzeczna (skrzydło bez wzniosu).Dobra rada podczas startu nie machać drągami ale poczekać aż nabierze prędkości.Jeżeli masz problem z lotkami ,to podmień połączenia serw w odbiorniku.W miejsce kierunku podepnij lotki i po kłopocie,sam tak zrobiłem i nie mam problemu(to też był pierwszy model z lotkami).Jak zauważyłem twoje skrzydło ma lekki wznios,więc nawet na sterze kierunku będzie skręcał trawersem.Z lipolami na razie daj sobie spokój,ja na swoim akusie latam 12min

08b4f73a5b57819e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolociok jest ładny chciałem takiego z tata kupic na początek ale tata zmienił zdanie i chce kupic takiego jak mam pan Jan ale ja jestem bardziej przekonany do tej mniejszej co myślicie ???Czy ta cessna był kupiona z całyp wyposażeniem ??? model jest wykonany z plastiku czy z steropianu ??

 

 

--------------------------------------------

Pozdrawiam Michał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nauki... Cessna chyba nie bardzo :? Wiele razy był przerabiany temat jak na naukę. Rozumiem że to pierwszy model ogółem R/C ? :roll: Easystar lub SkyLady są idealne na początek z tego co już się naczytałem w życiu. Nie latałem sam nimi, ale na pewno ktoś w końcu by tu wymienił to do nauki, to ja pierwszy powiem :mrgreen: Ewentualnie jakiś szybowiec lub motoszybowiec ewentualnie dla kasiastych i odważnych trenerek pod małą spalinę . Ale jak jesteś odważny i masz dużo grosza w kieszeni, to jakoś się może nauczysz na takim sprzęcie :P (tylko wypowiedź z mojej perspektywy widzenia)

 

A model ładny z wyglądu. Podwozie z czego wykonane(nie piszą o tym) ? Bo wydaje mi się jakieś słabe na tym zdjęciu i może nie wytrzymać gorszych lądowań :twisted: Śmigła oczywiście już jakieś zapasowe kupiłeś? Bo na tym pierwszym długo nie polatasz :devil: Jeśli model przeżyje, zastanów się nad zmianą napędu ewentualnie pakietu, a najlepiej tego i tego :mrgreen: Ale to dopiero po pierwszych krokach :devil: Jak będzie za szybki kup śmigło z większym skokiem (? bodajże) :rotfl: Ewentualnie wmontuj 400 :devil: :devil: :rotfl: :devil: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie z twardego drutu-niezniczczalne,czasmi przy ostrym krecie wygina się,u mnie kadłub pękł pod przednią szybą po krecie w zamarznięte zaorane pole(żywica 5min i po krzyku).Oryginalne śmigła takie sobie.A tak na marginesie zmiana skoku na większy spowoduje wzrost prędkości ale zmnniejszenie ciągu,u mnie lata na APC 7x5 (oryginał 7x3.5 ztego co pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.