Skocz do zawartości

Czy to dobry model na początek?


da2rek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałbym zapytać o model na początek który znalazłem na stronie Profili2 http://www.profili2.com/ita/default.htm. W polu "By name" wpisujemy Roger Winger model nazywa się "Seafury".Model zbudowany jest całkowicie z balsy ,a skrzydło ma płaski profil więc nie musiałbym budować wycinarki do styro.Ale mam kilka wątpliwości.

Czy balsa wytrzyma przeciążenia występujące na orczyku lub w miejscu mocowania silnika?Czy 3 mm balsowa płytka na skrzydłach nie będzie się wyginać podczas lotu?

Na razie tyle wątpliwości.Proszę doświadczonych kolegów o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziękuje kolego za zainteresowanie i odpowiedż.

Mam jeszcze pytania dotyczące silnika.Mianowicie jaka pojemność? 1ccm , 1,5ccm?

Oraz czy długość linek 10m bedzie odopwiednia?Najcieńsze jakie znalazłem w ofercie sklepu to 0,3 mm.Czy nie będą za grube?

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność silnika ok. 1 cm. Fajnie by pasował np. taki Cox o poj. 0.8 cm. Lepsze linki by były o grubości 0,2 mm ale i na 0,3 mm będzie latał. Co do długości dałbym 12 metrów. Przy grubości 0,2 mm powinno być OK ale na 0,3 mm trzeba by sprawdzić. Zawsze lepiej jest skrócić niż wydłużać :lol: .

Tutaj znajdziesz troszkę potrzebnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika tak właśnie myślałem o cox-ie.Może bedzie coś na jakiejś aukcji.Jak nie to zostaje ASP.Największy kłopot sprawi zakupienie linek 0,2 mm.W sklepach widziałem tylko 0,3 i grubsze.Może wiesz kolego gdzie można kupić w PL takie średnice?Boję się że

0,3 mm będą stawiać za duży opór.

I dzięki za tego linka do strony z modelami w skali 1/2A !Pomógł mi znależć mase innych stron z modelami tego typu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.