Skocz do zawartości

Madman 1150mm Relacja


cyrax_ojz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój poleciał po naprawie (nie chwaliłem się bez fotek) Jest kilka rzeczy do poprawy ale da się tak latać i na razie tak muszę odlatać kilka lotów.

 

 

2 razy większy ciąg niż waga-model startuje prawie z 3 metrowego rozbiegu (rozpęd i mocne podciągnięcie). Startuje też z ręki-gaz na full, otworzenie palców i model leci jak po sznurku (nie muszę z paniką szukać drążków-jest czas)

Postaram się o jakiś film ewentualnie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedź ... w zasadzie modelu już dawno się pozbyłem ... ja coś skopałem z kątami w modelu wyważenie miałem jak najbardziej prawidłowe. Ogólnie jest zamiar zbudowania drugiego egzemplarza oczywiście wprowadzając w niego pewne zmiany ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D 

Od dłuższego czasu przymierzam się do budowy pierwszego modelu latającego :D 

Przeglądałem Relacje na forum i wydaje mi się że pierwszym modelem będzie Madman :D 

I tutaj mam pytanie do osób które budowały już ten model. Jakiej balsy używaliście chodzi mi o to czy ma być miękka czy twarda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o Trenerka :D Madman nie ma być moim pierwszym modelem latającym :D  Tylko pierwszym latającym który zbuduję od 0 :D Latam już dość długo piankowcami jak i też parę zbudowałem teraz po prostu chcę przesiąść się na modele konstrukcyjne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem miękkiej balsy do zbudowania całego modelu. Oczywiście jak budujesz Madman'a w rozpiętości z tematu to na boki kadłuba balsa 3 mm, żebra środkowe z balsy 2 mm, skrajne z 3 mm. Usterzenie balsa 6 mm. Natarcie skrzydła balsa 8 mm, keson i nakładki na żebra balsa 1,5 mm. I chyba tyle :) Jak zaczniesz budować to nie zapomnij się podzielić zdjęciami z budowy ;) pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być Mustang do odbudowy ale może rozgrzeję się po długiej przerwy od budowy modeli na czymś co ostatnio WojtkaSz zasadził w mojej głowie na nowo ... więc Madman druga odsłona :) (Mustang nie zając nie uciekanie :Pale tym razem z myślą dla elektryka czyli bardziej przemyślane wymianę pakietu gdy model może stanąć na kołach a nie odwracać go do góry nogami co jest dość uciążliwe gdy nie ma się stojaka ... tym sposobem konstrukcja kadłuba ciut nabrała elementów ale wagowo nie powinno być to odstraszające ;) ... w tym celu co nie co porysowałem w Sketchupie a potem złożyłem wszystko do kupy co by się upewnić że części pasują do siebie ... na zdjęciu brakuje mi tylko półki na pakiet ale to już niebawem dorysuje ... wręga silnikowa i wręga do której będzie zamocowany przód skrzydła to sklejka 3 mm reszta to sklejka 2 mm i półka pod odbiornik pod kabinką to balso sklejka 2,5 mm. Ogólnie końcem tygodnia zaczynam urlop więc szykuje się przerwa od wszystkie i spędzanie czasu na "LB" ... leżenie bykiem :P ale po wczasach jak tylko wrócę zamawiam brakującą balsę i biorę ostro za budowę :) ... w poniżej taka krótka prezentacja co mniej więcej chodzi mi po głowie i jak będzie wyglądał kadłub od środka. Jeszcze jedną rzeczą jaką zdecydowałem się na zmianę jest podniesienie usterzenia poziomego i wyciągnięcie go powyżej obrysu skrzydła ... czy będę jakieś z tego tytuły zmiany się okaże przy oblocie :) przez całą długość kadłuba przy górnej krawędzi pobiegną podłużnice z sosny 2x8 mm

 

post-8897-0-47845600-1406660646_thumb.png

 

post-8897-0-88566000-1406661341_thumb.png

 

oczywiście na kadłubie jest brak profilu skrzydła z racji że traktuje to jako zdjęcie poglądowe służące do sprawdzenia pasujących wręg ... przy okazji jakoś już w sketchupie znikła możliwość importowania plików z rozszerzeniem dxf lub dwg ... wielka szkoda ... no cóż biorę się jeszcze do przemyślenia i dokończeniu rysowania co bym miał po urlopie przygotowany w pełni front robót przy mojej drugiej odsłonie Madmana :)

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem rysowanie ... Doszła w zasadzie półka na pakiet ze sklejki 2 mm powinna w zupełności wystarczyć ... jak widać pod półką na pakiet znajduje się luka w której będzie schowany regulator. Według mnie takie rozwiązanie pozwoli na dobrego jego chłodzenie. Uwzględniłem również zlepek sklejki o grubości 10 mm służący do mocowania podwozia. Podwozie planuje zrobić z duralu. 
Teraz wczasy a po wczasach wstępnie założony projekt idzie do wycinania oczywiście przez domowy laser czyli laubzega :P

post-8897-0-17647900-1406874898_thumb.png

 

post-8897-0-31931500-1406874903_thumb.png

 

post-8897-0-08186000-1406874909_thumb.png

 

i kończę tradycyjnym CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.