Skocz do zawartości

kolejne Foczki... :)


marek rokowski

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A jest jakiś powód, dla którego nie zrobiłeś tego zgodnie ze sztuką (a przynajmniej standardem)?

 

i 20 cm odcinki po obu stronach (po zewnętrznej skrzydła) przy spływie.

:mrgreen:

 

Czyli dokładnie tam, gdzie siły są najmniejsze ;-)

Dobrze, że naszymi modelami ludzie nie latają :-)

 

BTW. na forum obowiązują polskie literki - mam nadzieję, że to nie krakowska oszczędność na ogonkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce rozpoczynać nowego tematu co do budowy modeli ESA właśnie zamówiłem jeden z cyberfly na którym będę trenował i nim zabiorę sie do składania mam klika pytań czytając wątki sporo sie dowiedziałem ale potrzebuje doprecyzować kilka szczegółów.

 

1. na jaką głębokość wklejać pręty, rozumiem ze przecinam epp wkładam pręt i zalewam CA tak od dołu i góry skrzydła jak i po bokach kadłuba.

 

2. mam silnik czy do trenowania będzie ok? zarazie nie przewiduje żadnej konfrontacji posiadam także taki silnik który będzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokość nacięcia ok 2mm tak by wepchnąć pręt i nie wystawał na zewnątrz.

W kadłub najlepiej na osi silnika ale wcześniej wyznacz miejsce na pakiet

W skrzydło górą i dołem w 1/3 szerokości profilu płata

 

Silnika nie znam ale bardzo szybki .... dla pakietu 3s zalecane śmigło to 7x3,5.

Poziomo pewnie poleci ale moim zdaniem może brakować mocy w pętli ale niech lepiej wypowiedzą się w tym temacie Ci, którzy latają na takich napędach.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden silnik za mały, drugi za duży.

Sprzedaj Raya i za to kupisz 3 szt Tower pro blackhttp://www.abc-rc.pl/p/9/1230/silnik_2408-21t_black_-_tower_pro-silniki_elektryczne.html lub http://cyber-fly.pl/produkt-1386.html.

Na takich lata Piotrek(miszczu) + śmigło 8x4, i nie może narzekać na model.

Popatrz na wyniki zawodów np w Łasku czy Lipowej choć model sam nie lata to zawsze warto mieć sprawny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego od razu nie zamówiłeś razem z modelem u Marka silnika , serw , itp. jedna przesyłka . U mnie też możesz wszystko kupić a dla combaciarzy jest zniżka. Na www.aircombatmodeleepp.republika.pl masz moją galerię gotowych modeli i galerię techniki jest tam wszystko pokazane co jak zamontować gdzie pręty umieścić , przykłady montażu osprzętu RC . Jeżeli już musisz wybrać z tych dwóch silników to na początek wybrałbym pierwszy ma 1500 obr/V i jest tani .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ech... Piotrek... ciężko się pisze post pod takim postem...

 

niestety już się nie spotkamy w Krakowie na zawodach, ale wierzę żę będzie nas wszystkich wspierał "STAMTĄD" i że lata sobie cały czas w chmurach... :/

 

paroma podpowiedziami tutaj i na gg pomógł mi przy Foczce, -tak wygląda efekt finalny na pudełku:

Dołączona grafika

 

do wyboru pięć wersji naklejek. Schematy malowań wrzuciłem włąśnie na stronę.

 

Ciekawe co myślicie o takim pomyśle "upiększania" naszych modeli?

 

Mam zamiar zrobić serię modeli z takim właśnie wykończeniem -ale czy to ma sens?

bo pracy przy tym od groma... :/

 

Myślę tez o zamieszczeniu przy każdym modelu 3 rzutów z naniesionym "zasadniczym" podziałem blach etc. - ? ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

model oczywiscie biały

do zestawu (epp,węgiel,łoże silnika, dźwigienki) dołączone są naklejki wykonane na specjalenj błonie klejowej która trzyma się epp

schamaty na pudelku są tylko oreintacyjne

schmaty do malowania - można sobei śćignąć ode mnie ze strony

(link: wybierz malowanie)

 

kończe właśnie opracowywać dość rozbudowana myślę instrukcję ilustrowaną zdjęciami i rysunkami, montażu która też będzie dołączana do modelu

 

zamówienia:wystarczy wysłać mail ;)

 

na życzenie, model może być wykończony do poziomu ARF, ale muszę zrobić tutaj osobna kalkulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.