Skocz do zawartości

RWD-5 bis 1:6 relacja z budowy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zawsze miałem zamiar zbudować ten model i zawsze było jakieś ale, a jednak doszło do budowy (dzięki temu iż znalazłem sponsora).

Plany podstawowe (jeśli chodzi o kadłub) to Wiesław Schier, plus własne zmiany, a skrzydło to dość gruntowna modyfikacja własna (bez wzniosu, a zamiast tego lotki).

 

A tak to wychodzi:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Do kadłuba dodałem wszystkie podłużnice

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dalej zaczyna się walka z usterzeniem

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pierwsza przymiarka

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zaczyna być widać zarys kabiny

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Statecznik poziomy był kryty sklejką więc postanowiłem też wykonać pełne pokrycie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Można powiedzieć, że konstrukcja kadłuba jest gotowa, zaczynam prace przy skrzydłach. Jak już będzie coś widać to dodam fotki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Mój RWD'ziak dostał ładny laminatowy nosek, trzeba go jeszcze powycinać i dokładnie dopasować. Jestem zadowolony z wyniku.

 

Kopytko i forma.

 

Dołączona grafika

 

Nosek, w tym stanie 12g.

 

Dołączona grafika

 

A tak wygląda przód kadłuba.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niedługo dodam parę fotek z budowy skrzydeł, a jak ktoś potrzebuje taki nosek to się polecam (forma już jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że to pierwsze RWD 5 które zostanie ulotnione. Oglądałem kilka wątków w których budowano ten model ale nie znalazłem żadnego dokończonego. Największe nadzieje miałem jak Instruktor zaczął budować, ale jak widać Szczepan buduje inne rzeczy w tym czasie.

Proszę napisz jakie planujesz wyposażenie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zobacz na fotki z 18 listopada - krawędź spływu wykonana jest na całej długości skrzydła, potem dodaję pokrycie z lekką szczeliną, odcinam lotki i je zamykam od przodu. Tak samo zamykam skrzydło. Ładnie to widać na fotce z tej relacji, pierwszy pościk (struktura skrzydła) http://www.pfmrc.eu/viewtopic.php?t=32964&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

A tu masz lewą lotkę. Mam nadzieję, że Ci pomogłem.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.