Skocz do zawartości

Czerwony Baron (Fokker Dr. I) 1:6 z gazety DeAGOSTINI


skyski

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kupiłem pierwszy numer i nakręciłem się trochę na ten model... Wygląda bardzo ładnie i nie aż tak bardzo tandetnie jak te kity za mniej niż 200 USD.

 

Widząc jednak, że mają zamiar wypuścić 90 :shock: numerów i znając politykę DeAgostini (vide Spit) z powrotem wróciły mi chęci na Fokkera D.VIII, do którego się przymierzam od kilku miesięcy... Na pewno wyjdzie mi on taniej a jakość darmowych planów Earla, pewnie będzie porównywalna do konstrukcji wymyślonej w DeA.

 

Fajnie się złożyło, że tytułowy Dr.I jest w tej samej skali co "mój" D.VIII. Na pewno kupię numery z kółkami, karabinami, atrapą silnika i pilotem... może wyposażenie kabiny również. No chyba, że każda z tych części też będzie rozdzielana... np. każdy cylinder do atrapy w osobnym numerze :P :devil: Brzmi komicznie ale wcale bym się aż tak bardzo nie zdziwił bo widziałem, że w drugim numerze będzie jeden kołpak...

 

Acha - na koniec dołączam się do próśb o jakąś relację z budowy i przy okazji chociaż o zeskanowanie każdego elementu - z obrysowaniem sobie poradzę i udostępnię. Nie nazywajmy tego brzydko niczym na "k"... Robin Hood też zabierał bogatym a rozdawał biednym. :faja:

 

EDIT: znalazłem TAKĄ relację ale nie wgłębiałem się i nie dam sobie ręki uciąć czy przypadkiem facet nie pozwolił sobie na daleko idące zmiany względem oryginału dostarczanego przez DeA. Niestety język, w którym jest to napisane nie zachęca do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: znalazłem TAKĄ relację ale nie wgłębiałem się i nie dam sobie ręki uciąć czy przypadkiem facet nie pozwolił sobie na daleko idące zmiany względem oryginału dostarczanego przez DeA.

Ale przecież to widać i czuć, że facet z potraktował zestaw DA jako wyjściowy do wykonania makiety. Zrobił to extra.

Nie byłbym optymistą, iż DA wykona elementy wnętrza - przecież facet robi to samodzielnie. Maską silnika też nie zachwycaj się bo nie ma ona nic wspólnego z oryginalną, a między Dr1 i D.VIII była różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem powiedzieć , że zainteresowała mnie kolekcja czerwony baron. Jestem totalnym nOObem w dziedzinie modelarstwa.

Jednocześnie informuje iż wiadomo ze kolekcje i TV shop to jeden wielki syf. Zanim zacznę więc to coś zbierać to zapytam ekspertów.

Sytuacja wygląda tak:

 

Kolekcja ma 90 numerów.

4 numery co miesiąc (2 przesyłki miesięcznie) = 1 rok i 8 miesięcy (sam model)

Cena to 25 PLN (w prenumeracie) za numer = 2220 około (całość bez silnika)

Silnik można będzie kupić pod koniec kolekcji.

Oczywiscie po atrakcyjnej cenie wiec pytam po ile i w mailu mam odpowiedz:

 

Szanowny Panie,

 

Silnik i nadajnik to osobne zamówienia, nie są one obowiązkowe...

Jeśli zdecyduje się Pan zamówić w/w mechanizmy to ich koszt wyniesie:

-silnik około 350zł.

-nadajnik wraz z serwomechanizmami 450zł.

 

Co do prośby jeśli wytrwam chętnie mogę poskanować i wrzucać wam jeśli chcecie. I jeśli dam rade ale to dopiero jak się zdecyduje kupić.

 

Pytanie 1: Co polecacie zamiast tego silnika i serw od nich? konkretnie model cena itd ?

Pytanie 2: Czy taka kolekcje można kupić taniej ? Taki samolocik wygląda dość fajnie ale kompletnie nie znam się na pilotowaniu itd zobaczymy zatem jak i na ile dokładnie uczą takie dziwne kolekcje. W końcowej fazie planuje założyć kamerę bezprzewodową i zobaczę czy da się nagrywać.

Pytanie 3: Czy nie myśleliście żeby stworzyć takie kolekcja jako eksperci poszukać producenta, i sami stworzyć takie cudeńka na skale masową ? Sadząc po tym co piszecie raczej się znacie. Myślicie zatem, że projektanci takich kolekcji mają mniejszą wiedzę niż wy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zajmę się czytaniem bo trochę tego jest. Jeśli ktoś może powiedzieć dlaczego nie warto kupować i co kupić w zamian ? będę wdzięczny bo samo powiedzenie laikowi że się nie opłaca nic nie daje. I jeszcze chcę powiedzieć, że łatwiej wydać 2200 tak po trochu niż od razu kupić za 2200 całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze chcę powiedzieć, że łatwiej wydać 2200 tak po trochu niż od razu kupić za 2200 całość.

Lepiej wydać duuuużo mniej i mieć model, który będzie dobrze latał i nauczysz się na nim sterować. Przeczytaj wątek o poprzednim modelu a wszystkiego się dowiesz. Dobrze też by było jak byś się zainteresował działem "od czego zacząć" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na identyczny model nie wydasz 2200 zł. Za 3\4 tej ceny masz sprawdzony model, porządną aparaturę ( na lata, nie tylko do tego modelu), silnik, który na pewno cię nie zawiedzie, a części zamienne są ogólnodostępne. Jak przeczytasz temat, o budowie spitfire'a do którego cię odsyłano, zrozumiesz o co nam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekonaliście mnie tym wątkiem i zrozumiałem coś na początek. Czy możecie mi powiedzieć co mam kupić zamiast tego czegoś? np Spitfire na początek będzie dobrym rozwiązaniem ?

Jeśli mówisz że przeczytałeś i zrozumiałeś, a później zadajesz takie pytanie to jednak proponuję zacząć od początku raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolekcja ma 90 numerów.

4 numery co miesiąc (2 przesyłki miesięcznie) = 1 rok i 8 miesięcy (sam model)

Cena to 25 PLN (w prenumeracie) za numer = 2220 około (całość bez silnika)

Silnik można będzie kupić pod koniec kolekcji.

Oczywiscie po atrakcyjnej cenie wiec pytam po ile i w mailu mam odpowiedz:

 

 

Z tego co wiem, to co miesiąc będą przychodziły 4 przesyłki a nie dwie i całość będziesz zbierać prawie dwa lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pfmrc.eu/viewforum.php?f=54

 

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania :) Nie da się tak w kilku słowach streścić całej wiedzy o modelarstwie. Najpierw przemyśl wszystko, czy rzeczywiście chcesz latać modelami RC, czy tylko po prostu urzekła Cię reklama w telewizji. To hobby trudne, kosztowne i wymagające wiele, wiele cierpliwości, ale też dające niesamowitą satyswakcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolekcja ma 90 numerów.

4 numery co miesiąc (2 przesyłki miesięcznie) = 1 rok i 8 miesięcy (sam model)

Cena to 25 PLN (w prenumeracie) za numer = 2220 około (całość bez silnika)

Silnik można będzie kupić pod koniec kolekcji.

Oczywiscie po atrakcyjnej cenie wiec pytam po ile i w mailu mam odpowiedz:

 

 

Z tego co wiem, to co miesiąc będą przychodziły 4 przesyłki a nie dwie i całość będziesz zbierać prawie dwa lata.

Adamie tu masz info

 

 

http://www.kolekcjaczerwonybaron.pl/faq.php#1

Co miesiąc otrzymujesz cztery kolejne numery kolekcji.

 

9. W jaki sposób będę otrzymywał kolejne przesyłki?

Przesyłki zawierające po 2 kolejne numery kolekcji będą docierały za pośrednictwem Poczty Polskiej 2 razy w miesiącu.

 

 

4 numery co miesiac tak, ale dwie przesylki po 2 numery kazda.

90 / 4 = ok 23 miesiace / 12 masz neicale dwa lata

 

Gdyby co miesiac przychodzily 4 przesylki po 2 numery to za dwa lata mialbys

192 numery w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.