Skocz do zawartości

S-1 Swift 1,84m


wojt1125

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Pochwalę się moim nowym dzieckiem :)

 

Dołączona grafika

 

Kadłub kupiłem od producenta z Krosna, resztę robiłem sam.

 

SKRZYDŁA

Trochę powiększyłem cięciwę końcówki i rozpiętość (wg skali 1:8 powinna być ok. 1,6m). Styropian+balsa 1mm, na długość łącznika skrzydeł zalaminowane pod pokryciem tkaniną szklaną 48 g/dm2, spływ wzmocniony tkaniną 20 g/dm2, profil HQ 1,5-12. Zrobiłem błąd nie laminując miejsca wokół gniazda serw, musiałem to potem wzmacniać od zewnątrz.. Następnym razem nie porwę się już na wycinanie piłą do styro płata w całości. Trudno prowadzić drut przy takiej różnicy cięciw, odwzorowanie profilu nie jest przez to najlepsze.

Pokrycie to folia easycoat.

Pręt 8mm węglowy (troszkę przewymiarowany, taki miałem).

 

STATECZNIKI

Poziomy z balsy twardej pełnej 5mm. Jest wytrzymały i dosyć ciężki, ale Swift ma długi dziób, także wyważa się bez problemu wyposażeniem. Napęd steru wysokości rurką węglowa.

Ster kierunku z balsy 3mm, napęd pull-pull własnej produkcji :)

 

Dołączona grafika

 

NAPĘD

Wysłużona KEDA A22-10S. Przedłużyłem wał o jakieś 1,5 cm, w dziób wkleiłem łożysko dostępne jako część zamienna do silników E-max. Działa to bez problemów a w locie nie psuje sylwetki szybowca.

 

Dołączona grafika

 

OWIEWKA

Wypełniłem szybkoschnącą zaprawą tynkarską laminatowa owiewkę dołączaną przez producenta, na takim kopycie naciągnąłem nad gazem butelkę. Nie wyszło to za dobrze... Konstrukcja pokrywy z balsy i sklejki, mocowanie na pręt z przodu i 4 magnesy z tyłu. Zegary przerysowałem w Corelu ze zdjęcia kokpitu, wystrugałem z klocka balsy i okleiłem czarną taśmą izolacyjną. Muszę jeszcze wkleić kartkę z programem akrobacji :D

 

Dołączona grafika

 

Wrażenia z lotu - jestem mile zaskoczony. Spodziewałem się przecinaka, a model lata na prawdę dobrze. Można nim spokojnie zwolnić przy lądowaniu, polatać z małym opadaniem, poszukać termiki (chociaż w krążeniu przeszkadza znikomy wznios). A kiedy trzeba pokazuje pazurki :) Szybko kręci beczki, bardzo dobrze reaguje na ster kierunku, a dzięki krótkiemu ramieniu statecznika reakcja na wysokość jest natychmiastowa.

 

Dziękuję kubie r. i wojtass_nt za rysunki! Chętnym mogę przesłać moje rysunki skrzydeł i szablonów żeber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ohhh ahhh jak miło popatrzeć na coś co się samemu zrobiło. A jak miło popatrzeć na coś co się zrobiło samemu i na dodatek tak samo jak druga osoba :D

 

Skrzydła również odrobinę powiększyłem i mi wyszło 178cm rozpiętości.

 

8mm rurka węglowa jest wcale nie przewymiarowana. To szybowiec akrobacyjny. Musisz być pewien że nawet przy najostrzejszych manewrach skrzydła Ci nie klasną :) Ja też mam 8mm i spisuje się rewelacyjnie.

 

A teraz dołączam trochę fotek mojego Swifta.

 

Lądowanie

Dołączona grafika

 

Wywrót szybki

Dołączona grafika

 

Beczka

Dołączona grafika

 

Podejście do lądowania

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gratulacje! :lol:

 

Wstaw co najmniej jedną wręgę w kadłubie za skrzydłami.

Mój ma na całej długości pęknięcie na lakierze w miejscu łączenia połówek bo myślałem, że obejdzie się bez wręgi.

 

Jakie ładne kabinki. Kto je robi? Moja strasznie sfatygowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje Wojtku, Twój Swift wyszedł naprawde super. Miałem okazje widzieć go na leszczyńskim lotnisku w akcji i muszę przyznać, że w locie robi ogromne wrażenie szczególnie podczas arobacji. Tak dobre właściwości lotne modelu pokazują Twoje doświadczenie i dobrą rękę do modelarstwa. Życzę Ci wielu tak udanych modeli jak ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiplex MENTOR

Rozpiętość 164cm

Silnik Turnigy 3548 900kv

Śmigło Tower Pro 14x7

Pakiet 3s 4000mAh

Serwa na kierunek i wysokość Turnigy 620DMG+HS High Torque Digital Servo (MG) 10.6kg / .13sec / 52g

Na lotkach i zaczepie hxt 900.

Regulator SuperSimple 60-70A

Osobne zasilanie odbiornika 4x AA nimh 2200mAh

 

Waga do lotu coś w granicach 2300g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.