Skocz do zawartości

S-1 Swift 1,84m


wojt1125

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witajcie,

 

wlaśnie kadłub Swifta-a dotarł do mnie. Mam prośbę, czy można prosić o jakieś szkice płata, ew. jaki profil zastosowaliście w swoich konstrukcjach? Klapy / same lotki?

 

Pozdrawiam,

S.

Odezwij się do kuby r.

Ja mu wysyłałem to z czego korzystałem. Obecnie nie mam tego bo miałem na poczcie a komp po formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass_nt brachu nie drażnij publiki! Narobiłeś niezłego bigosu, najpierw pokazałeś fajny model a potem zrzucasz na innych :|

Oj nie ładnie. Droczysz się z kumplami i tyle :twisted:

W imieniu grona (szerokiego mam nadzieję) zainteresowanych domagam się publikacji reszty tajnych materiałów żeby każdy następny podkręcony pozytywnie nie szukał po prywatce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domagam się

Ja się domagam żeby jeden człowiek dał sobie spokój z polityką i nikt mnie nie słucha :x

 

Nawet nie wiesz jaka to robota przegrzebywać 6 partycji na dyskach i 1 dysk zewnętrzny w poszukiwaniu jednego zafajdanego obrazka. A pewności że go znajdę nie mam żadnej, nawet nazwy nie znam :ble:

 

 

 

Ale znalazłem... proszę :)

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Jak chcesz to potrafisz Wojtku :rotfl: Wielkie dzięki w imieniu wszystkich zauroczonych S1! Teraz tylko zamówić kadłubik i w słoneczne zimowe wieczory dłubać sobie powoli :D

BTW: Cóż znaczy siła perswazji i to na forum publicznym. Ja bym też domagał się od tego pana aby dał sobie spokój z polityką ale wydaje się, że On już żyje w innym wymiarze... :devil: i ... niech tam zostanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł :) niedługo będę się zabierał za budowę dwóch takich Swiftów, kilku kolegów pewnie też, Wojtek jest już po, więc mógłby podzielić się uwagami związanymi z budową - jakie dźwigary, bagnet, pokrycie, użyte kleje, wyposażenie itp., co uważa za dobre rozwiązanie, a co by zmienił, taka moja myśl 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jest już po, więc mógłby podzielić się uwagami związanymi z budową - jakie dźwigary, bagnet, pokrycie, użyte kleje, wyposażenie itp., co uważa za dobre rozwiązanie, a co by zmienił, taka moja myśl 8)

Nic bym nie zmienił. Poważnie. Na tyle wylatanych godzin nie widzę żadnej wady.

Ale dodał bym chociaż 1 wręgę w kadłubie za skrzydłami. W moim pęka lakier na złączach bo kadłub pracuje :(

Kieszenie na bagnet 8mm to http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9012 wpuszczony 16cm w skrzydło.

W rdzeniu wyciąłem większy fragment na kieszeń tak aby profil można było zakleić pianką montażową do okien. Wklejanie kieszeni na piankę jest o tyle ciężkie ze wzniosem gdyż pianka rozpycha wszystko i wypycha nam naszą robotę niwecząc to co tak mozolnie staraliśmy się ustawić :) Gdybym robił to drugi raz to w kilku punktach złapał bym żywicą a dopiero później zapiankował.

Styro od spodu koło kieszeni zalaminowane jest cienką tkaniną.

Balsa 1mm- klejona na kleju polimerowym dragon. NIE UŻYWAŁEM ŻYWICY do robienia skrzydeł w ogóle.

Folia do pokrycia z hobbykinga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręga w kadłubie jest rzeczywiście konieczna. Ja nie dałem nawet rurki przy kołkach ustalających przy spływie... no i muszę zamówić nowy kadłub :roll:

Ja mam tylko kieszeń na bagnet w kadłubie. Na pewno coś to daje ale w tylnej części to masakra :/ Kiedyś będę musiał zrobić jakąś rozpórkę z balsy i na nowo pomalować kadłub.

 

edit:

A na wysokość i kierunek polecam http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6607

Nie spotkałem się z lepszym serwem. Zero luzów, super mocne, precyzyjne. Używam takiego na wysokości i za żadne skarby nie wsadzę innego.

Na kierunku mam hxt900 i właśnie nadaje się tylko do wymiany. Jak będzie kasa to wsadzę to co wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dźwigar jaki?

Dźwigar? :D Styropianowy :)

Nie ma żadnego dźwigara. No dobra. Uznajmy że natarcie z twardej balsy to dźwigar.

 

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.

Skrzydełka mają ledwo 75cm długości. Obite z obu stron 1mm balsą są tak sztywne i mocne, że nie uginają się nawet odrobinę. Przetrwają każdą figurę i każde lądowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.