Skocz do zawartości

Kompresor z butlą czy bez?


Gites

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Danfoss pozwala skrócić czas nabicia 6 barów do niespełna 9 minut. Pojemność skokowa jest większa tylko o 1cm3, ale pewnie nadrabia prędkością obrotową.

Co do pozystora, to już sobie z nim poradziłem. Tak już pisałem w dziale "elektronika", zamocowałem go pomiędzy radiatorami od procesora z komputera i pomimo długiej pracy po nagrzania radiatorów do 80*C, nie było najmniejszego zająknięcia przy ponownym rozruchu po upływie dosłownie sekund, gdzie wcześniej czekałbym 1,5-2 minut. Chodziło mi w tym głównie o to, by nie przegrzewać uzwojenia głównego przy ręcznym włączeniu kompresora raz za razem. Jedynym mankamentem jest ryzyko porażenia prądem ;D ale mam już plan awaryjny i całość zamknę w obudowie od zasilacza komputerowego.

Oba agregaty bez problemu uruchamiają się nawet przy 6 barach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Poskładałem w końcu mój kompresor w całość, i tym sposobem miło spędziłem weekend :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Daje bez większych problemów 5 atmosfer. Wprawdzie przez noc zeszło, ale jeszcze nie sprawdziłem szczelności wszystkich gwintów, a jest ich trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.