Skocz do zawartości

Jakie radio minimum 8 kanałów


fullrespect

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze

To nie ma krzywej gazu 5 stopniowej na każdym kanale, nie ma spowolnienia serwa na każdym kanale i nie ma 12 stopniowego D/R.

O innych nie ma .... nie ma sensu pisać.

 

Jeśli zamierzasz latać makietami Multiplex jest nie do pobicia. :jupi:

 

Jeśli to akrobaty i pozostałe, to bez znaczenie , wybierz radio które "na oko" dobrze Ci leży, bo i tak nie będziesz korzystał z 90 % funkcji radia. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomek oprocz ebay.de warto zagladac na rc-flohmarkt,to taki modelarski pchli targ.

Np. tutaj jest Futaba FF10CG za 300Euro,moim zdaniem to dobra cena.Za 1500zl mozna juz dobry nadajnik kupic.Nie bede cie namawial do kupna konkretnego modelu bo sam widzisz co sie dzieje,ilu modelarzy tyle nadajnikow i kazdy ma najleprzy ;D .Mam Mc-19,ale jezeli latasz szybowcami to szybko sie okaze ze to za malo,dlatego odradzam :rotfl: ,ale modul WEA jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEA - bardzo pozytywne urzadzenie. Ja, Multiplexowiec, powiem ze od M-Linka lepsze i o dziwo tansze.

Jezeli ktos w skomplikowane modele chce sie bawic to tylko MC24, MC4000 lub FX-30. Wszystko inne to zabawki w porownaniu.

A co do cen - kupilem bardzo niedawno Mpx Royal Evo 9 za 240 Euro. Z tymi z polki MC4000 to sie nie zmierzy ale wszystko inne, nawet nie patrzac na cene, porownania nie wytrzymuje.

 

Malker - dzis wszystkie nadajniki warte uwagi sa zbudowane tak by mozna bylo podlaczyc zewnetrzne co chcesz. Przy okazji - czemu to twoja ukochana Futaba ma dwie wersje tego samego nadajnika (aero i heli) - czyzby po to by od ciebie wiecej szmalu wyciagnac? Bo inego uzasadnienia taka polityka nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zmylic takie osoby jak Pan.

no poleciałeś po bandzie . Teraz w epoce mikrokontrolerów tylko od autora oprogramowania zależy to co zawiera aparatura. A dobór radia jest jedynie wyborem jak i możliwościami kieszeni. Znam u nas dobrych pilotów którzy latają na aparaturach super prymitywnych i są zadowoleni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - nie powiedziałem najważniejszego - chce latać makietami, heli mnie nie kręci - próbowałem ale to nie dla mnie.

 

Więc prędzej czy później okaże się ze 8 kanałów to i tak dla mnie za mało - ale wychodzę z założenia ze jeśli kupować sprzęt to pod taki model jaki mam aktualnie (a nie stać mnie na więcej niż jeden "SZD-55 Promyk" - który jednak nie jest małym wydatkiem, dlatego będę go męczył do upadłego :) )

 

Na razie nieźle jestem zamotany z tymi wszystkimi aparaturami i nie mam bladego pojęcia na jaką firmę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta wersją CAP czy CHP to nie jest tak jak pisze Leszek_K. Są to tak samo oprogramowane aparatury (a nie dwie różne wersje), tylko jedna, domyślnie, przy starcie ma Heli, a druga samolot. Mogą być jeszcze, z tyłu dwa dod. pstryczki, też oprogramowane, tylko nie włożone (jak w MPx chociażby), służące do włączania programowego Snap Rolla. Mozna w kazdej z nich go włączyć, bo program jest. Można też ten rodzaj włączyć jako domyślny w trybie serwisowym). A MPx4000, to naprawde jak historyczny DOS w komputerze. Było kedyś też kilka aparatur, wypaśnych, w których można było, wszystko to samo, tylko setką pstryczków i pokręteł. Ale to juz historia. I dobrze. Jeszcze raz zapraszam do ustawienia w tym cudzie (4000) helikoptera. Sama rozkosz. Dobrze, ze cała ta historia juz się skończyła. Są też tacy, którzy , z aut, kochają do dziś syrenki. Wszystko w nich można zrobić- meslem i młotkiem. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu2 - zle trafiles - jak pisalem MC4000 nawet teraz dorownuja 2-3 aparatury. Czy przebijaja? Nie jestem pewien. DOS to nie jest. Mylisz dwie rzeczy - interface uzytkownika, ktory oczywiscie w MC4000 bedzie siermiezny (co nie znaczy ze nieefektywny) - z tym co tym mozna zrobic.

Fakt, istnieje kilka legend na temat MC4000. Ze wolny, ze nie ma oprogramowania heli, ze niekompatybilny z niczym itd. Nie wiem zkad sie one wziely ale:

- wolny - cokolwiek bys nie zaprogramowal, cokolwiek bys nie ruszyl/pstryknal - nastepna ramka jes uaktualnina. Czy da sie lepiej?

- nie ma heli - ????? - nie gorszy jest od stada innych. Ma te same ustawienia, miksery (gotowe) plus stado mikserow otwartych. Sam latam heli, tez. Nie widze jakos roznicy pomiedzy Futabami, JRami i MC4000 jezeli o obsluge heli chadzi. Tylko prosze nie porownywac MC4000 z czyms co powstalo 3 miesiace temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - nie powiedziałem najważniejszego - chce latać makietami, heli mnie nie kręci - próbowałem ale to nie dla mnie.

A zdecydowałeś się już, czy chcesz mieć pulpit czy "jeża"?

 

Ponieważ jestem fanem Multiplexa, to nie mogę się oprzeć: Jak sądzicie, która aparatura ma możliwość dowolnego przypisania kanałów dla sygnału przychodzącego z gniazda trenera, tak że jako ucznia można podpiąć całkowicie dowolną aparaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiając w tyle czy Evo czy Futaba.

 

9 kanałów to minimum na makiety.

1 lotka p

2 lotka l

3 klapa p

4 klapa l

5 podwozie p

6 podwozie l

7 klapy podwozia (czasami są mechaniczne czasami na kanał)

8 wysokość 1/2

9 wysokość 2/2

10 kierunek

11 silnik prawy

12 silnik lewy

13 zrzut czegoś tam

14 oświetlenie

15 sterowanie ruchomymi rzeczami np wieża.

 

Wiem , można zrobić sporo łącząc kanały , zakładając sterowniki (choćby podwozia 4 kanały na 1 )

Ale to i tak 9 lekką ręką wychodzi. (8 przy jednym silniku)

 

Miłej zabawy.

 

 

P.s. Evo bez pulpitu? Nie da rady , lepiej nauczyć się kłaść ręce na swoje miejsce co wcale nie jest czymś skomplikowanym , ,dla mnie to odruch. 8)

 

Edit: 2

 

Chyba tylko w najnowszej Futabie można zrobić sterowanie 4 silników na osobnych kanałach sprzężonych z sterem kierunku i awaryjnie to wyłączyć jednym przełącznikiem.

Nie licząc , że Evo może to robić od lat. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest mnie zmylic jak widzisz. A chodzi o to ze jezeli latasz heli i latasz samolotami to zgodnie z polityka Futaby muszisz kupic 2 nadajniki. I business kwitnie.

CHP ma samolotowe i heli !!!

 

 

O ile dobrze rozumiem, to wystarczy jeden. Nowsza CHP ma sobie wszystkie funkcje CAP plus obsługę heli.

Tak ! Dokładnie !

 

CHP ma dodatkowe ustawienia żyroskopu z nadajnika oraz inne bzdety potrzebne helikopterowcom oraz brak grzechotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... - wolny - cokolwiek byś nie zaprogramował, cokolwiek byś nie ruszył/pstryknął - następna ramka jest uaktualnia. Czy da sie lepiej?

Nie jest tak do końca. Każde radio ma określony czas przed rozpoczęciem ramki, kiedy sygnał "zdąży" zaktualizować zawartość następnej ramki. Nawet mityczny MC4000 jeżeli zmiana nastąpi tuż przed końcem ramki nie ma szans na aktualizację następnej ramki.

 

http://rc.runryder.com/helicopter/t172571p1/ - tu są pomiary dla kilku aparatur (aby było trudniej z aktywnym mikserem eCCPM).

 

Tu jeszcze jeden obrazek z pomiarów dokonanych przez Libmo z rcgroups. Czasami łatwiej coś sobie wyobrazić widząc to:

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=15958512&postcount=745

 

 

 

Ponieważ jestem fanem Multiplexa, to nie mogę się oprzeć: Jak sądzicie, która aparatura ma możliwość dowolnego przypisania kanałów dla sygnału przychodzącego z gniazda trenera, tak że jako ucznia można podpiąć całkowicie dowolną aparaturę?

Futaba ma nawet przyporządkowanie trymerów, kanałów i wiele innych. A najwięcej takich kombinacji miała FC28 .

Nic nadzwyczajnego. Nawet "radio którego nazwy tu się nie wymawia" po przeróbkach to potrafi :) , jak to słusznie zauważył MiQ27

 

 

...

13 zrzut czegoś tam

14 oświetlenie

15 sterowanie ruchomymi rzeczami np wieża.

a jeti robi takie fajne odbiorniki:

http://www.jetimodel.cz/index.php?page=product&id=14

i jeszcze 3 kanały wolne :) Tylko aparatura musi pozwolić je podłączyć i obsłużyć.

 

---

Podsumowując, przypuszczam, że prawie każde przytaczane radio mogłoby prawdopodobnie spełnić twoje oczekiwania. Bardziej może to być kwestia "ułożenia w dłoniach" niż możliwości. Pozostaje jednak cena.

 

Jeszcze 3 grosze na temat porównania aparatur, to właściwie zbudowane są podobnie. Potencjometry, procesor, wyświetlacz LCD i oprogramowanie.

- Jakość zależy od tego pierwszego - czyli od użytych potencjometrów i drążków

- Możliwości - to tylko kwestia oprogramowania, czyli na ile producent Ci pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.