Skocz do zawartości

Funtana - model z napędem elektrycznym.


Mirek z Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

wszystko ręczna robota :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Testy trwają :). Na razie mogę powiedzieć tylko tyle że model jest super stabilny i dość wolny pomimo większej masy masy 1.3kg ( specjalnie cięższe RC daliśmy ). Wyważenie jest ok - jeszcze można dać aku do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie Mirku.... pozdrawiam.... popatrzyłem...... oczytałem... i zastanawiam się czy rzeczywiście nie sprzedać extry i nie zabrać się za ten modelik.... z forum wynika że składa się ... i lata tak jak wszystkie Pana konstrukcje... czyli po prostu super..... ;)

Witam.

Prosiłbym po imieniu a nie na " Pan ".

Projekt i konstrukcja Funtany jest konstrukcją kolegi Sławka-Sławek mod.

Model będzie wypuszczany pod Sławka marką AeroDesgnWorks. Ja zajmuję się dystrybucją tego zestawu.

Bardzo się cieszę, że model się podoba.

Co do zakupu tego zestawu , to będzie dostępny w najbliższym czasie - zawiadomię kiedy.

Później wrzucę zdjęcia podwozia z blachy duralowej , są wycięte " wodą" i wygięte , gotowe do przykręcenia, takie podwozia będą w zestawie.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jest tak: postanowiłem poznać CAD w stopniu bardziej zaawansowanym ponieważ chciałem narysować sobie Ultimate . Jednak zacząłem rysować w ramach ćwiczeń Funtanę. Rysowanie w CAD nie jest aż tak skomplikowane wiec zaprojektowałem model wraz z wizualizacjami 3D. Potem przyszedł czas na próbne cięcia. Okazało się jednak że model wymaga poprawek które zostały wprowadzone . Próbne modele trafiły do Mirka i Krzyśka (elektryki rc) któremu pragnę tu podziękować za wykonanie tego modelu oraz jego oblatanie a także za uwagi odnoszące się do konstrukcji i własności lotnych.

Idąc dalej narysowałem Ultimate w wersji 20-300 o rozpiętości 105cm i wadze do lotu nie przekraczającej 1250g (takie są założenia) . Z Mirkiem Próbujemy wprowadzić te modele do sprzedaży jako KIT . Ja nie mam za bardzo czasu na zajmowanie sie dystrybucją tych modeli wiec spadło to na barki Mirka. Niebawem otworzę mały sklep internetowy z tymi modelami. W planach są modele: Yak54, S-300, Edge540, Extra 330L oraz Pitts Special S1C. Wszytko pod silnik elektryczny. Oczywiście po przeróbkach mogą latać na spalinowych. Dlaczego elektryczne? Po pierwsze posprzedawałem wszystko do spalin łącznie z silnikiem benzynowym i osprzętem. Po drugie nie mam czasu na klejenie i robienie od podstaw modeli dlatego zająłem projektowaniem. Cała akcja jest na granicy opłacalności ale może parę osób będzie miało z tego pociechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem otworzę mały sklep internetowy z tymi modelami.

To ja się bardzo cieszę bo znając Twoje możliwości wiem że będą to opracowania na wysokim poziomie. Czekam na otwarcie.

Mam nadzieję że pomysł wypali i coś z tego wyjdzie. Póki co na tapecie jest szybowiec Freda Militky-ego Mosquito w wersji 3000mm. Zresztą chyba wiesz co nie co na temat tego grupowego projektu :) Myślę że wyjdą fajne puzzle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyjdą do Ciebie Mirku kabiny i ośki, kabinki maja delikatne skazy ale jutro będę polerował kopyto więc powinno być ok. Maski też spróbuję jutro tłoczyć, 17-centymetrowa głębokość tłoczenia nie nastręcza trudności jak się okazało

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś było oblatać jak na tą porę roku pogoda była super :wink:

To ja zapraszam do pracy za mnie, z chęcią pojadę na lotnisko zamiast tego :P

 

Zdjęcia będą, wszystko dokumentuję w miarę możliwości, zobaczymy co da się zrobić z filmem, bo niestety jedyna możliwość nagrywania jaką mam to aparat cyfrowy a to niekoniecznie dobrze wychodzi :(

 

Może niedziela... Nie chcę tego mówić głośno, bo znów będzie jak nie mgła to inne badziewie :?

 

EDIT:

 

Żeby nie było za chwilę będzie kilka fotek i trochę opisu i moich spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.