Skocz do zawartości

Sukhoi SU-26 Relacja z budowy.


Srv40

Rekomendowane odpowiedzi

O haczykach też myślałem to chyba będzie lepsze i szybsze rozwiązanie przy składaniu modelu do lotu. Za chwile będą zdjęcia.

 

Na tym próbuje zrobić coś co będzie się zwało kabinką.

Dołączona grafika

 

Pręciki łączące połówki steru wysokości.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zdecydowałem się na jedno serwo kierunku i jedno wysokości dlatego też te pręciki takie, a nie inne że względów bezpieczeństwa żeby druga połówka nie zaczęła sobie nagle swobodnie machać.

Dołączona grafika

 

I rurka na dźwigar skrzydła na razie do testów i dopasowań jest on z aluminium 8mm grubość ścianki 1mm. Docelowo ma być węgiel 8mm grubość ścianki 2mm i w środku listwa sosnowa 6x6. Zastanawiam się również nad prętem węglowym 8mm.

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hej!

Na pewno już tęsknicie więc podsyłam kolejną porcję zdjęć :rotfl: .

 

Skrzydło pokryte folią (nie wiedziałem że można 2 godziny z żelazkiem nad 1 elementem ślęczeć...) :

Dołączona grafika

 

Kółeczko własnej konstrukcji (to czerwone to nie krew tylko czerwień metylowa - wylała mi się jak robiłem jej r-r w acetonie):

Dołączona grafika

 

Serwa zamocowane pod kabinką:

Dołączona grafika

 

 

Rzut na sylwetkę:

Dołączona grafika

 

Nie będzie cały biały oczywiście - pomyślę nad 'malowaniem' jak już całego zrobię.

[edit] Poprawiłem link do zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z powodu że dość dawno pisałem poprzedni post nie edytuje tylko zdecydowałem się napisać kolejny i mam to co lubimy najbardziej czyli zdjęcia :D

Kadłub modelu został już pokryty folią w pierwszych planach myślałem że więcej będzie zieleni, ale jednak nie było w sklepie więc kupiłem 2 metry żółtego i tak to wyszło.

Aha i jeszcze zamontowałem silnik i dokleiłem ster kierunku i wysokości.

Trochę wstyd to pokazywać :oops: no, ale cóż tak już mi to oklejanie wychodzi.

Dołączona grafika

 

Serwo sterujące przepustnicą trochę blisko tłumika zobaczymy co z tego będzie. :?

Dołączona grafika

 

Domek na silnik został polakierowany żywicą epoksydową która nachodzi delikatnie na folie żeby się nie odklejała.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak patrze i widzę, jak by w ogóle skłonu silnik nie miał. Czy tak ma być?

Poza tym nie stosował bym tego silnika w modelu innym niz motoszybowiec. Ja mam ten silnik serii ACn 22/3-/3E i pakiet 2200mah 3s, starcza mi na 5 min ciągłej pracy na full gaz. łopatki 11x7. Baaardzo żre prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym podwoziem wyglada jak jakis racer;p np geebee

 

to zalezy.. model moze latac 5 min ;] ja u siebie wsadzilem pakiet 4s 2650 a silnik pobiera 32A na 14x7 .. ciagu jest delikatnie wiecej niz waga modelu ( 1800) co nie jest rewelacja

 

moze sproboje zmniejszyc pojemnosc pakietu i dodac jedna cele np 5s 2000 i waga bedzie podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to prądożerny silnik, nie raz się o tym przekonałem. Model buduję dla zabawy, nie dla poważniejszego latania więc to nie ma znaczenia. Do latania zbuduję madmana :D. W planach sugerują skłon 2 stopnie ale go nie zrobiłem. Teraz zastanawiam się czy ŚĆ nie będzie za bardzo z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbył się oblot drugiego lotu niestety nie będzie w trakcie lotu złożyło się skrzydło wzdłuż kadłuba aluminiowa rurka jako dźwigar nie dała rady tak więc poszedł pionowo na ziemie tak że silnik wbił się w trawę tak że tylko defektor wydechu wystawał. Trzeba zacząć budowę czegoś spokojniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu dotarłem do stanu lotnego. Zapomniałem jednak o doważeniu modelu i latałem z tylnim ŚC. Skończyło się przeciągnięciem na 1m przy podejściu do lądowania w fazie załamania. Połamałem mocowanie podwozia i silnika - właśnie się kleją. Oto zdjęcia z ostatnich faz budowy. Na razie nie planuję maski silnika bo nie wymyśliłem sposobu na jej zrobienie. Dekorowanie też nie jest skończone, parę pasków na skrzydłach poodpadało w locie :D.

 

Tak, wiem że napis jest krzywo :).

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dzień przed kretem:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj krzywo, krzywo od razu krzywo, przecież nie ma takich konstrukcji, które są idealne ale przecierz wcale nie musi być albo albo, może przecież być to i to (: ładnie to wychodzi ale podwozie sprawdź, żeby lądowanie i starty były gładkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie jest prosto - tak dziwnie na zdjęciu wyszło. Już starty i lądowania robiłem i nie jechał na żadną ze stron :).

podwozie może jest prosto ale numeracja tak sobie ale to pewnie wina tego dywersanta niedzielnego tzw. grilla!!!.Drobne błędy w podwoziu korygujemu przy starcie kierunkiem byle bez trymerów ,za to zapłcimy w czasie lotu.Ogólnie model się ,,podoba'' szacun ,chętnie zobacze oblot.

ps . swoją drogą nie wiem czym kolega sie sugerował,ale te popchacze u góry płata rażą oj rażą!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.