Skocz do zawartości

SAAB Jas 39 Gripen


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

NA przekor pogodzie oblatałem dziś gripena.

Model lata.

Troszke nerwowo bo wiatr wiał ale lata.

Moj silnik okazal sie za slaby by pod wiatr dac mu predkosc , zrobilem pare kolek i wyladowalem.

Z wiatrem zasuwał dość szybko , ale pod wiatr z racji silnika mozna powiedziec ze utrzymywal sie w powietrzu powoli sunąc do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Norbert za oblot i niech służy.....

To ja Adamie dziekuje za model :-)

A posłuży na pewno , mocniejszy silnik , trzecie serwo na wysokość i na pewno bedzie latało się lepiej. I tak byłem zdziwiony że przy takim wietrze jak dziś poleciał ale już nie mogłem się doczekać i pogoda mnie tak wnerwiała że wypowiedziałem jej sparing :-) I wyszedłem i ja i model z niego zwycięsko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy teraz prośba...

Szwagier zobaczył Gripena i na wieść że lata zapalił się do RC.

Wczesniej myslal tylko o heli ale skonczylo sie na mysleniu.

I teraz tak. Nie wiem jaki silnik mu doradzić do gripcia. Na tym co ja zamontowalem jest niestety słabiutko.

Ogolnie ma 300zł do wydania na zakup wszystkiego. Aparature narazie bedzie kupowal cos kolo esky wiec koło 60zł wyda. Do tego musze mu wybrać na HK odbiornik, pakiet , silnik, regler, śmigła, serwa , ladowarke.

Regler wezmę 30A supersimple.

Pakiet jakiś 3S1P koło 1500 - 1700.

Serwa HXT900 3szt.

Ładowarke jakąś najprostszą na początek.

Jednak mam gwoździa nad silnikiem.

Jesli mozecie to pomozcie bo jutro rano mam już mu przedstawić wyliczenie i konkretne graty ktore mu proponuje do zakupu.

Na razie chce wydać te 300zł i przekonać się czy go to wciągnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz Mesjasz, tu nie o to lotto.

Nemo się już bawił. I podoba mu się. W miare kuma o co chodzi więc podejrzewam że po godzince wdrazaniu się w gripena z moja pomocą bedzie ok. Oczywiście najpierw symek dla przypomnienia.

Całość mam już wybraną, tylko silnik ( ewentualnie odpowiedni rego do niego jesli 30A bylby nie ok ) i odbiornik muszę wybrać.

Możesz coś doradzić by nie okazal sie znowu za słaby? Wole by miał zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie chcial takiego samego gripena zbudowac z moja pomoca.
dlatego się pytam którą wersję. Silnik gdzieś 2000kv-2500kv albo i nawet więcej, z tym że to już będzie przecinak, spory przecinak. Zaraz zobaczę co tam HK ma w ofercie.

 

 

Edit: Na rc groups mówią o proporcji ciągu do masy 2:1 czyli jak mniejsza wersja wazy 300g to silnik o ciągu minimum 600g.. tylko w oryginale jest silnik himax 4100kv z przekładnią 4,4:1. No i trzeba tu zwrócić uwagę bardziej na prędkość strumienia zaśmigłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten którego ma Norbert jest sporo cięższy niż powinien wyjść "normalnie". Statecznik pionowy jest sklejony z dwóch warstw depronu zamiast jednej. Poza tym służył jako "poligon doświadczalny" do wszelakich frab mających w przyszłości słuzyć do dekorowania depronowych maszyn. Ma na sobie kilka warstw różnego rodzaju farb od takich pokojowych do alkidowej.

 

P.S. No chociaż mu trochę masy myszy zabrały.... ciekawe ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.