Skocz do zawartości

Drake II


MarekRC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziś zaczynam budowę modelu Drake II.

Mam:

- 2 kawałki pianki 6mm rowkowanej

- 1 kawałek pianki 3mm rowkowanej

- klej polipropylenowy i wikol

- Skalpel z ostrzami Olfa

- nóż z łamanym ostrzem olfa Exel Black (10 szt.)

- Papier ścierny 100

Plany już się drukują. Jak już coś skleję to wstawię foty.

Jaki silnik do niego zastosować? Najlepiej dostępny na hobbycity :)

Zasilanie to Li-pol 3S 5000mah :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ok, plany:

1 wersja do podzielenia na A4 w programie POSTERIZA (1mb, freeware)

2 Wersja Gotowe podzielone w formacie .pdf

Stosując wersje pierwszą można wybrać wielkość.

Wątek oryginalny http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=755688

Co do napędu dodam że model będzie miał ok. 500g

Ps. Co to znaczy outrigger brace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym aku 5000mAh to trochę przesadziłeś. Moja łódka lata obecnie na pakiecie 1800 mAh a wcześniej na 2200 mAh. Napęd to wcześniej Welgard A22/12/15 ze śmigłem 8x6 a obecnie Dualsky XM 2830CA-8 ze śmigłem 3x8x6. Poczytaj ten wątek. Łódka szczęśliwie lata do dnia dzisiejszego pomimo drobnych awarii i napraw :)

Model w powietrzu zachowuje się majestatycznie jak na tego typu konstrukcję przystało :D Życzę udanej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wezmę tego 2200mah, chciałem przynajmniej 8) 30min lotu na 50% gazu.

Wydrukowałem i wyciąłem plany,nakleiłem... i zaczynam ciąć. Wyszły w miarę równe krawędzie, no to kleimy. I tu pojawił się problem. Jest krzywe jak @#$%^ ! Mozecie mi poradzić jak nanosić plany na depron i ciąć go. Sprawe komplikuje to że jest to depron rowkowany :/ Zrobiłem jedno.. krzywe, no to robimy drugie.... krzywo!! Już nie wiem co mam robić, przejrzałem forum i nie znalazłem nic na temat cięcia i przenoszenia planów .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie popełniasz jakiś bląd przy składaniu poszczególnych części wycinanki. Najwygodniej jest elementy wycinanki nakleić na karton i przy pomocy takiego szablonu ciąć depron. Piszesz, że depron masz rowkowany - obustronnie :?: Takiego nie spotkałem. Stosuj podkłady z Izofloru pod panele. Te są rowkowane tylko z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izoflor tnie się doskonale żyletką lub skalpelem. Jednym z podstawowych błędów przy cięciu pianki jest to, że każdy chce ją przeciąć jednym pociągnięciem. To powoduje, że pianka strzępi się niezależnie od tego jakim narzędziem się to robi. Żeby dobrze ucięć izoflor trzeba kilka razy przejechać ostrzem w tym samym miejscu z bardzo delikatnym naciskiem. Skalpel lub nóż tudzież żyletkę trzyma się jak najbardziej płasko w stosunku do powierzchni ciętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o skalpelach miałem na myśli te używane w medycynie, ale olfa też mogą być. Popróbuj na kawałku pianki ciąć pod jak najmniejszym kątem i z minimalnym dociskiem. Jeśli tym skalpelem olfa nie będzie wychodziło zadowalająco - kup żyletki. 6mm izoflor tnie się na 3 - 4 razy wtedy masz idealną krawędź cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekRC, Ty masz 29 lat, czy ta dwójka przed dziewiątką jest przez pomyłkę? Niemożliwe, żeby dorosły facet nie mógł sobie poradzić z tak banalną sprawą jak wycięcie elementów z pianki nożem. Weź w ostateczności kawałek grubszej tektury, naklej na nią wydruki z elementami do wycięcia, wytnij z nożyczkami te elementy (to będą wzorniki), potem przyłóż te wzorniki do pianki (depronu), i tnij nożem wzdłuż wzornika. Proste jak barszcz. I nie musisz za pierwszym pociągnięciem przecinać materiału na wylot. Wykonaj lekkie nacięcie, potem przejedź drugi raz.

 

Ostrze, które pokazałeś jest dobre - stosuję takie często - ale do małych wycięć. Do dłuższych linii kup nóż z odłamywanym ostrzami. Najlepiej czarnymi ostrzami Olfy (super ostre). I wymieniaj/odłamuj co chwilę.

 

 

Po xxx nieudanych próbach równego (90 stopni) cięcia :( :( postanawiam kupić Twin Stara II.

Miałem to skomentować złośliwie, ale zbytnio się załamałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę (bardzo :wink: ) wstyd pisać ale postanowiłem przerobić twin stara II cos a`la to http://plawner.net/4/twinstar2/gallery/miketiley/miketiley.html . Jeszcze nie wiem czy przerobie oryginalny kadłub czy odetnę kawałek i spód zrobię sam.Oczywiście dorobię chlapacze coby śmigieł nie zalewało. Jakie są wasze opinie ? (na temat modelu oczywiście :oops:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.