Skocz do zawartości

Zdjęcie

PZL P-11C model wycinany laserem - wersja elektryczna od strony 10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
768 odpowiedzi w tym temacie

#761 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1158 postów
  • SkądW-wa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 July 2017 - 14:19

Po kolejnych lotach PZL-ką, gdzie w zasadzie cały czas poszukuję najlepiej odpowiadających mi wychyleń i ustawień nasunęły mi się następujące wnioski. Przy małych wychyleniach lata trenerkowato i nie ma różnicy czy lotki są wychylane różnicowo, czy nie. Wraz ze zwiększaniem wychyleń zauważa się tendencję, przechylenia modelu na stronę zgodną z wychyleniami lotek i delikatne odchylenie osi kadłuba na stronę przeciwną, da się zakręcać na lotkach wspartych wysokością, ale dużo skuteczniej wspomagając kierunkiem. Przywrócenie różnicowego wychylania lotek mam wrażenie, że nie zmienia skuteczności przechyłu, ale zmniejsza tendencję do odchylania osi kadłuba w stronę przeciwną. Będę jeszcze to badał i zmieniał by dobrać optymalne wartości wychyleń. Jako że na co dzień latam akrobatami i to raczej lekkimi lub bardzo lekkimi muszę o tym pamiętać, PZL-ka mimo że leciutka, ale leciutka jak na PZL-kę :)  , wymaga nieco więcej prędkości i przeciągnąć ją można, co kończy się korkiem, z którego jednakże dość łatwo wychodzi.

Ale nadal mój zachwyt modelem się nie zmniejsza, nawet zwykłe wożenie się nim po niebie, sprawia frajdę :)

• 1

#762 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1158 postów
  • SkądW-wa

Napisano 30 July 2017 - 15:24

Dzięki cierpliwości i umiejętnościom Andrzeja (Kicior) - wielkie dzięki :) , który jakimś cudem moją komórką potrafił przy ostrym świetle nagrać lot, wreszcie mam okazję zaprezentować, jak moja PZL-ka lata. Film prosto z komórki, bez żadnej obróbki.

https://youtu.be/c4cjETWKZEc

• 1

#763 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1158 postów
  • SkądW-wa

Napisano 04 August 2017 - 22:01

Znowu się powtórzę, ale po kolejnych lotach moje zadowolenie z posiadania i latania tym modelem się nie zmniejsza :)

Teraz kolejny model historyczny związany z polskimi skrzydłami na jaki zachorowałem to Albatros d III. Czytam o Eskadrze Kościuszkowskiej, czyli polsko amerykańskiej formacji (Amerykanie to ochotnicy, w tym pomysłodawca, czyli M.C. Cooper - późniejszy twórca pierwszego filmu z King Kongiem) z okresu 1919-20 czyli wojny z Bolszewikami. To logo tej Eskadry zaprojektowane przez jednego z Amerykanów zdobiło potem Dywizjon 303 i obecnie widać go na migach 29 z Mińska. To właśnie między innymi Albatrosy były na wyposażeniu tej Eskadry. Próbowałem namówić Marcina na taki projekt, ale jest zapracowany przy innych, więc może ktoś z czytających ten wątek ma w planach stworzenie zestawu takiego modelu, albo może w ostateczności ktoś by miał jakieś fajne plany, to kto wie, może wreszcie się zabiorę za naukę i coś sam zaprojektuję :) Aczkolwiek znając moje tempo, nieprędko ;)

• 0

#764 Lech Mirkiewicz

Lech Mirkiewicz
  • Modelarz
  • 453 postów
  • SkądBiłgoraj
  • Imię:Lech

Napisano 04 August 2017 - 22:26

Cieszę się, że jesteś zadowolony z tego modelu. A może jutro miałbyś czas i ochotę zawitać do Kraśnika? Planowany jest kolejny lot zespołowy i pokaz giganta pzl11 3.5m .Wiem, że trochę za późno pisze te słowa ale ostatnio nie mam za wiele wolnego czasu dla forum.  :)

• 0

#765 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1158 postów
  • SkądW-wa

Napisano 05 August 2017 - 07:54

Rzeczywiście trochę zostałem zaskoczony. Mam kilka rzeczy do zrobienia dziś, jutro wyjeżdżam na dzień a za kilka dni na wakacje, więc mimo iż teoretycznie mam już urlop to się nie wyrobię. Za to po 23.08 do końca miesiąca będę miał trochę luzu, więc gdyby wtedy była jakaś szansa polatania i pooglądania to kto wie. Nieustająco zapraszam też do W-wy, gdybyś się wybierał daj znać z wyprzedzeniem. Przypomniało mi się 26-27.08 jest Air Show w Radomiu, więc jeden z tych dni na pewno spędzę na pokazach, a który to prognoza pogody zweryfikuje. W każdym bądź razie bardzo dziękuję za zaproszenie :)

• 0

#766 Lech Mirkiewicz

Lech Mirkiewicz
  • Modelarz
  • 453 postów
  • SkądBiłgoraj

Napisano 05 August 2017 - 17:54

Tak na żywo jedno zdjęcie

Załączone miniatury

• 20170805_171223.jpg

• 0

#767 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1158 postów
  • SkądW-wa

Napisano 05 August 2017 - 18:51

Niezłe porównanie :) Ale poza skalą, to te mniejsze i tak się fajnie prezentują, zwłaszcza z przodu. Nie zdawałem sobie sprawy dopóki sam nie zrobiłem tego w moim, jak dużo daje ten stożek silnika w widoku z przodu, a pierwotnie chciałem odłożyć jego zrobienie gdzieś po oblocie, czyli pewnie najwcześniej do zimy. Teraz cieszę się, że go jednak zrobiłem.

A latał ten duży i jak rozumiem to jeszcze niedokończone malowanie, a nie jakieś szczególne upamiętnienie jakiegoś pilota/eskadry?

• 0

#768 Lech Mirkiewicz

Lech Mirkiewicz
  • Modelarz
  • 453 postów
  • SkądBiłgoraj

Napisano 08 August 2017 - 11:26

Duży nie latał bo jeszcze nie jest ukończony ale już robi niesamowite wrażenie. Będę obecny przy oblocie to zdam pełniejszą relację. A tymczasem trafił się mojej 11-tce  ku mojemu zdziwieniu puchar za.... makietę :) lll miejsce, do zaakceptowania bo wyżej sam bym jej nie ocenił :) Ale dzięki temu a może i wspólnym lotom z modelami o napędzie spalinowym postanowiłem tej zimy zrobić wersję spalinową. Już bez zbytniego pośpiechu,na spokojnie, może bardziej makietowo :) W Kraśniku lataliśmy tylko we dwóch z Pawłem ale te loty bardziej wyglądały na walkę  powietrzną niż na spokojną prezentację. Może ktoś to filmował? Brakowało nam tylko tasiemek :) Może za rok przy okazji XX mityngu w Kraśniku zorganizujemy taką walkę? Nieprawdopodobne ale niewykluczone :)

Załączone miniatury

• 20170806_132100.jpg
  • 20170807_090658.jpg

• 0

#769 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1158 postów
  • SkądW-wa

Napisano 08 August 2017 - 13:12

Gratuluję dyplomu:)

Gdyby była konkurencja - popularyzowanie PZL-ek, to obaj z Marcinem i ex equo z Piotrem (Pioterek) zasłużyliście na kolejne dyplomy :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych