Skocz do zawartości

Modelarskie turbiny odrzutowe


RobertK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trzeba dać sobie spokój bo nie odzyskasz pieniędzy (nie ma takiej możliwości). To typowe oszustwo internetowe. Sklep sprzedaje turbiny, multiplikatory itp. Wszystko drogie i o wiele tańsze niż np. u producenta.

Niektóre z nich nawet wysyłają tańsze rzeczy by zdobyć zaufanie klienta na czasy lepszego strzała...

Porównaj takie VT80 - 1400E ( u producenta) bez VAT vs 980$ w tym "sklepie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To chyba ten sam :http://olx.pl/oferta/modelarski-silnik-turbo-odrzutowy-nowy-ze-sterowaniem-rc-f4a-CID767-IDd8pND.html#a3e665fe97

 

Turbina jest sprawna i na chodzie, przepracowała w sumie może z 20-25 minut na hamowni w laboratorium pewnego zakładu. Weszliśmy w jej posiadanie kilka lat temu z zamiarem budowy odrzutowca, niestety, nie doczekała się i chyba u nas wykorzystania nie doczeka się ...

 

Silnik Turbo odrzutowy ze starterem i sterowaniem, nie używany.

Pierwszy cytat z Allegro drugi z OLX

Ze zdjęć wynika że turbina jest niekompletna tj. brak termopary, wzmacniacza z diodami do pomiaru obrotów ,okablowania,osłony oraz GSU.

Nie pamietam by Alfred Frank stosował inne zaworki niż Projet ( okrągłe) tu na zdjęciu zdaje się JetTronic.

No i ta obudowa ECU wymęczona trochę :)

Tak nawiasem Bielawa leży ok 100km od Opola... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie o kolor dyfuzora dotyczyło chyba tego że niema na nim znaku cieplnego. Otóż kolor dyfuzora jest taki bo prawdopodobnie został wyczyszczony szkłem albo sodą za pomocą piaskarki .Taki proces jest po to by poprawić atrakcyjność wyglądu elementu ,jeżeli nie był piaskowany to gratuluje producentowi dbałości o jakość wykonania .Turbina na pewno była uruchamiana by sprawdzić poprawność działania ,znak cieplny można też usunąć inną metodą (elektrolizy) poprawi to jedynie wygląd produktu w pudełku bo po uruchomieniu i tak znowu będzie widoczny .Może też być wykonany ze stopu który barwi się dopiero po dłuższej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Od  około 3 lat używam turbiny GTM 85 . przepuściłem przez nią ponad 200litrów kerozyny .Praca bezawaryjna pomoc producenta w ustawieniu turbiny nieoceniona.Kolor dyfuzora rzecz gustu, powiem tylko że ma minimalne znaczenie jeśli chodzi o osiągi .Turbinę zmontowałem w chińskim Falkonie V1 .Bardzo dobra konfiguracja na początek.

Pozdrawiam Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolor dyfuzora rzecz gustu, powiem tylko że ma minimalne znaczenie jeśli chodzi o osiągi .Turbinę zmontowałem w chińskim Falkonie V1 .Bardzo dobra konfiguracja na początek.

Pozdrawiam Piotr

Mógłbym wymienić kilku producentów turbin ,które przepracowały w moich rękach dużo więcej ,tylko po co ...

Kolor dyfuzora nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o osiągi. A jeśli chodzi o Falkona to faktycznie bardzo dobry wybór na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.