Skocz do zawartości

LATANIE W CHORZOWIE - WĘZŁOWIEC


MGJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wszystkim się rozbijają modele/ tak samo inny sprzęt, dzisiaj latalismy z Daminem / Damian fpv, pierwszy lot 600 metrów od bazy ,pięknie ładnie, w drugim locie, najpierw strcił zasięg, po czym później odzyskał n chwile i rurka w skrzydłach pękła, szukałem modelu z dobre 1.5h ,gdy juz o mało co nie zrezygnowałem znalazłem szczątki modeli niestety. Hans (Jacek) też ostatnio nad (głowami) pręt węglowy złamał się w becie... a ja/ kupiłem aparature i okazuje się że mam moduł walnięty, więc Marcin, weź zapas śmigieł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wszystkim się rozbijają modele/ tak samo inny sprzęt, dzisiaj latalismy z Daminem / Damian fpv, pierwszy lot 600 metrów od bazy ,pięknie ładnie, w drugim locie, najpierw strcił zasięg, po czym później odzyskał n chwile i rurka w skrzydłach pękła, szukałem modelu z dobre 1.5h ,gdy juz o mało co nie zrezygnowałem znalazłem szczątki modeli niestety. Hans (Jacek) też ostatnio nad (głowami) pręt węglowy złamał się w becie... a ja/ kupiłem aparature i okazuje się że mam moduł walnięty, więc Marcin, weź zapas śmigieł...

Widać nad Węzłowcem wisi jakieś fatum... W sobotę na szczęście nikomu (pomimo, że wiało) nic złego się nie stało. Ja pojechałem jeszcze w niedzielę. Musiałem trochę poczekać bo zaś wyjce z autami polili gumy na rajdzie, ale tylko do 16.00 :D Wypuściłem mego EGP i po pierwszym spokojnym kółeczku, podmuch wiatru i... Nic się nie stało ale zauważyłem, że mocowanie pręta usztywniającego w skrzydle wisi oderwane :shock: .

Udało mi się spokojnie( bez strat i budzenia zaspanych kretów ) wylądować :jupi: Miejmy nadzieję, że to koniec strat w tym miejscu i teraz już będzie tylko lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wiało niesamowicie,w niedziele niestety nie dałem rady. Może powinnismy tu zamiescic wymagania jakie stawia dzierzawiacy dla nas teren Karol w roku 2011 żeby nie było nieporozumień?

Rozmariałem na ten temat z Jackiem by partycypować w kosztach. Podobno ma być zrobiona jakaś lista, ale po za tym, że trzeba będzie mieć ubezpieczenie, konkretów brak.

Pozwalam sobie na wklejenie korespondencji z Jackiem:

 

czesć

właśnie rozmawiałem z Karolem.

złożone pismo zostało jeszcze w tamtym roku i niestety sie zawieruszyło .

w kazdym razie zezwolenie jest w drodze w przyszłym tyg powinno być na stole u Karola..

to juz bankowo.. dzwonił do urzędu

 

sytuacja jest o tyle skomplikowana ze dzierzawa dotyczy srodka, pasa asfaltowego i trawiastych wokół.. samochodziarze maja niby jeszcze jakies dodatkowe zezwolenie od wlascicieli działek gdzie częściowo są drogi.. niby...

trzeba sie polubownie dogadać grzecznie bo nie wiemy na czym stoją , jesli nie to znajdziemy na nich haka bo wszystkiego wynajetego nie mają ..

 

tak czy tak pismo bedzie na bramie w przyszłym tyg.

 

ps Karol powiedział ze jak sie nie dogada to wybuduje droge dojazdową hehe :) i wierze ze to zrobi :)

...

 

bedzie sporządzona lista.. wszystko niebawem..

trzeba bedzie miec wykupione ubezpieczenie.. i pewnie jakies symboliczne skladki na koszenie itp.. bede w kontakcie z Karolem i dam znac..

....

 

Teraz tylko pozostaje nam czekać na wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z maili od Karola wynika jasno:

 

- Latać mogą tylko ci którzy należą do klubu SilesiaAeroTeam (posiadają ubezpieczenie OC + podpisali wniosek o wstąpienie do klubu)

- wkrótce będą wydawane karty i na ich podstawie wjazd

- pomału zaczyna działać stronka: http://www.silesiaaeroteam.pl/

- będzie mała opłata lub odpracowanie w polu

- trzeba się liczyć z innymi wynajmującymi teren, czyli ekipami rajdowców samochodowych

(nie latamy do 15tej w pewne weekendy)

 

Generalnie szacun dla Karola za wynajęcie terenu i możliwość latania w 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Karol rozesłał wiadomość o treści:

 

"Dzisiaj byłem znów w Urzędzie Miasta Chorzów. Okazuje się, że treningi i wyścigi samochodowe będą się odbywały przez cały rok w każdy weekend !!!

Musimy uzgodnić z każdym klubem samochodowym terminy wjazdu na teren lotniska i opuszczania go przez modelarzy w soboty i niedziele. Aby nie zakłócać przebiegu zawodów proponuję następujące terminy wjazdu i wyjazdu modelarzy:

Sobota: przed treningiem = do godziny 10:30; w przerwie = od 13-tej do 13:15 i po treningu = po godzinie 15-tej.

 

Niedziela: przed zawodami = do godziny 7:30; w przerwie = od 13-tej do 13:15 i po zawodach = po godzinie 17-tej.

 

W pozostałym czasie nie będzie możliwości dojazdu samochodem do pasa startowego ani opuszczenia Autodromu. Wszelkie zamiary wjazdu i wyjazdu poza ograniczony oponami teren lotniska modelarskiego trzeba będzie wcześniej uzgadniać telefonicznie z organizatorami wyścigów.

Ze względu na bezpieczeństwo prawo wjazdu na teren Autodromu mają tylko i wyłącznie modelarze posiadający ważne modelarskie ubezpieczenie OC.

Aby nie niszczyć podmokłej trawy, samochody parkujemy tymczasowo tylko na asfalcie na terenie pasa startowego (wjazd od dużego ronda). Kłódka do której klucze posiadają modelarze została przełożona tak, aby można było wjechać na pas asfaltowy bezpośrednio z dużego ronda (tak jak dawniej).

W czasie kiedy będą jeździły samochody, loty możliwe są tylko małymi i lekkimi modelami z napędem elektrycznym i wyłącznie nad terenem lotniska (w żadnym wypadku nad jadącymi z dużą szybkością samochodami).

Karol"

 

Trochę kicha powiem wam, może pora znaleźć inne lotnisko, może Zabrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę była piękna pogoda,więc obudziliśmy się ze snu zimowego,ja Karol i Jano,dla nas było to rozpoczęcie sezonu 2011r,pozostali modelarze nie spali,latali całą zimę.

 

Teraz kilka zdjęć które zrobiłem,na tych zdjęciach jest Karol zadowolony z uśmiechem na twarzy,gdyż załatwił umowę na dzierżawę lotniska.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze raz Karol ale już z modelem w powietrzu,tak się zastanawiam skąd On wziął taką antenę,która sięga ponad lecący model.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kolega patrzący w kartonowe pudło,nie wiem co on tam widzi,ale wcześniej wypuścił model,może go tam poszukuję w tym pudle.

Dołączona grafika

 

Model Jana w locie.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i jeszcze pozostałe zdjęcia które zrobiłem,na pierwszym zdjęciu uśmiechnięty kolega po udanym locie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.