Skocz do zawartości

TwinStar II by Elektron


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Małymi kroczkami wchodzę w magiczny świat FPV, co za tym idzie w tym miejscu chciałbym opisać model, który wybrałem na przyszłościową platforme FPV.

 

TwinStar II firmy Multiplex wykonany jest z pianki EPP - wspaniała sprawa, można kleic zwykłym CA i nie trzeba się martwić, że "zje" nam materiał. O parametrach modelu nie bedę pisał bo to każdy sobie chętny w googlach wrzuci.

 

Model zakupiłem w Lublinie w majster-klepce i zaraz po powrocie udałem się do modelarni. Ku mojemu zdziwieniu w modelu było totalnie WSZYSTKO co potrzebne do budowy łącznie z popychzczami przycietymi na odpowiednia długość, dzwigniami etc itd.

 

Budowa, a raczej składanie modelu zajeło mi moze 5h... kolejne 3h poświęciłem na upakowanie elektroniki ( o tym zaraz . Z racji na to, że zapadał zmrok oblot odłożyłem na 2 dzień.

 

Troche o własnościach lotnych - podczas oblotu zaskoczył mnie swoja czułością na stery - pomimo tego ze tu układ górnopłata, niby "trener" a lata naprwade szybko i zwrotnie.

Silniki daja mu zapas mocy pozwalajacy na pionowe wznoszenia i to na smigłach APC 8x4 ( docelowo pojda 9x4). Lądowanie... uffff kilka podejsc musiałem zrobić... jest cholernie szybki a przy ziemi niesie się i niesie... :) - koledzy którzy doradzali zrobienie odrazu klap mieli zdecydowana racje.

 

Jedyne co narazie zmodyfikowałem to to że zalaminowałem całą dolną część kadłuba - po wierszych lotach i ladowaniach na szutrze okazało się ze sie mocno rysuje, a po co :)

 

Co w środku :

 

Silniki - E-max 2210/30 1400kv

Śmigła - APC 8x4 docelowo APC 9x4

Regle - E-max 18A

Serwa - wysokosc&kierunek - MG90, lotki HS55

Pakiet -ZIPPY 2200mah oraz PolyQyest 2250mah

Odbiornik - AR6100

 

Jedyne do czego mogę się w elektronice przyczepić to jakość silników - w obu musiałem wymienic przednie łożyska bo były trzasniete :/ ale w sumie koszt nie duzy (16zł) a mam jeszcze 2 szt na zapas :twisted:

 

Czekam na farby i wtedy dodam zdjecia jak wyglada model w całości juz pomalowany.

Teraz kilka fot "kita"

 

 

http:// Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, fajny model. "Ujezdziłem"kilka egzemplarzy i tylko pierwsze dwa nie miały klap. kolejne 3 już były wyposazone w te przydatną mechanizacje. W pudle leży jeszcze jedna nóweczka i tu przetestuje oprócz klap które beda obowiązkowo - dodatkowe powierzchnie odchylane w góre(odwrotnie jak klapy) - hamulec aerodynamiczny. Pomysł sprawdził sie w juniorze, mysle, ze twinstar bedzie jeszcze lepiej reagował. Lądowanie na klapach jest super, zwalnia jak slow flyer. Dodatkowo robiłem (doświadczalnie ) delikatne opuszczenie klap w dół - tak 2-3 stopnie do lotu szybowego(wbrew opiniom model naprawde fajnie szybuje). Wczasie takiej konfiguracji do lotu TS bardzo sie uspokajał, filmy wychodziły nadzwyczaj spokojnie, podobnie jak zdjęcia. W 5 modelu zastosowałem silniki Ray - kupione razem z regulatorami (z głowy nie pamietam, ale jak wróce do domu to dopisze) to były dopiero loty, TS startował sam z trawy, asfaltu i czego tam jeszcze. Niesamowity nadmiar mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.