Skocz do zawartości

Aurora 9 ZESTAW TELEMETRYCZNY HTS 2,4GHz , HPP-22 , dodatki


Norman

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem GPS i nic. Aparatura ,tam gdzie jest możliwość wejścia na ustawienia sensorów sygnalizuje mi ich brak. Czekam na HPP-22, może to wina oprogramowania.W nadajniku mam wersje 1.07(1),wyczytałem na necie ,że jest nowsza wersja. Nie wiem też,czy zmienia się oprogramowanie w odbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Miałeś racje,przy otwartym oknie nie łapał.Pochodziłem troszeczkę i zaczął pokazywać. Prędkość może być - jak przystawałem zwalniało a przy szybkim marszu ok.6km/h. Gorzej z wysokością praktycznie cały czas 0.Po wejściu na wysokie schody na moment pokazał około 2-3m a byłem gdzieś na wysokości 5-6m.

Taki sam eksperyment zrobiłem z odbiornikiem 7 kanałowym i nic.Nie widzi GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tylko 7 kanałowy odbiornik i działa rewelacyjnie.

Może wgraj nowe oprogramowanie do niego i wtedy pewnie ruszy.

 

Sprawdziłem dziś sprzęt w locie i nie ma lipy.

Pokazuje i prędkość i wysokość właściwie.

Porównałem wskazania współrzędnych z prawdziwym GPS'em i różnią się max. 1,5" zarówno w długości jak i szerokości geograficznej, a to praktycznie żadna różnica w terenie.

Prędkie zmiany wysokości są dopiero widoczne po oderwaniu się modelu od ziemi, a jak ktoś chce wykorzystywać to do wędrówek pieszych, będzie zawiedziony.

Nie do tego celu to skonstruowano :wink:

Urządzenie działa bez zarzutu pod warunkiem, że nie ma w najbliższym otoczeniu drzew, budynków czy innych - nawet kilkumetrowych, przeszkód.

To ma działać w lecącym modelu.

Odświeżanie danych jest natychmiastowe. Obserwując wskazania na aparaturze wychodzi na to, że co 1 sekundę.

 

Polecam każdemu posiadaczowi Aurory 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja sensorów dla nitro i elektryków.

 

Do elektryka ma dzielony port oznaczony C/V i tam wpinamy czujniki poboru prądu i napięcia.

http://www.hitecrcd.com/photo.php?pi=1004&size=eight

 

Do nitro ten sam port jest oznaczony F i tam wpinamy czujnik poziomu paliwa.

http://www.hitecrcd.com/photo.php?pi=1018&size=eight

 

Oba porty są w tym samym miejscu stacji sensorów i kupując można nie zauważyć różnicy.

Zdjęcia na stronach sklepów nie są tak dokładne i można pomyłkowo kupić nie tę stację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie GPS zaczął mi działać. Pięknie pokazuje wysokość i prędkość.

Czy możecie mi wytłumaczyć jak chłopu, dziecku itd. jak to wszystko zobaczyć na komputerze tak jak u Normana?

Co z czym połączyć, co zainstalować i jak ?

W internecie widziałem ,jak to wszystko było pokazane na mapie terenu.

 

Zbyszek powiedz mi jak podłączyłeś na 7 kanałowym odbiorniku, bo na nim mi nie działa ( gdzie podłączyłeś kable). Na 9 kanałowym działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sobie z tej strony http://hitecrcd.co.kr/tester/hpp_22.htm ( program HPP 22 PC )

 

musisz mieć programator HPP-22 widoczny na 9-tym zdjęciu na poprzedniej stronie .

podłączasz Aurorę 9 czyli jej moduł z programatorem HPP-22 a ten programator do komputera przez usb .

Odpalasz program HPP-22 i masz na ekranie dane z modelu .

Pamiętać o zaktualizowaniu odbiorników , modułu oraz samej aurory do nowszych wersji bo na starych nie chciało pokazywać .

Mój problem opisywany na początku wątku dotyczył tej pierwszej wersji oprogramowania , jak się później okazało oprogramowanie nie działało z polskimi , czeskimi , ogólnie słowiańskimi systemami , dopiero wersja 1,4 działała poprawnie.

 

Warto przypomnieć że czujniki stanu paliwa pokazują tylko paliwa metanolowe oraz inne wyskokowe napoje :P , nie nadaje się to natomiast do silników benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program odbiornika aktualizuje się tak samo jak nadajnika i modułu spectry.

Wybierasz w programie opcję odbiornik (receiver) i postępujesz zgodnie z informacją jaka się ukaże.

Będziesz miał do wyboru niezainstalowane wersje.

Program pokazuje Twoją aktualnie zainstalowaną wersję.

Nie wiem czy zasada kolejności wgrywania jest ważna ale niektórzy twierdzą, że tak.

Zatem wgrywaj po kolei, aż uzyskasz najwyższą oferowaną.

 

Którą wtyczkę gdzie wetknąć pokazuje demo, które zawsze uruchamia się przedtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś dokładnie instrukcję do HPP?

Nie wolno rozłączać żadnego przewodu (sygnałowego czy zasilania) ani niczego podłączać do HPP - oraz urządzeń z nim połączonych, w trakcie dokonywania aktualizacji!!!

 

Być może załatwiłeś odbiornik :/ - skoro pytasz "Czy w czasie aktualizacji podłączałeś serwa?".

 

Spróbuj jeszcze raz wszystko od początku i zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem zapytanie o serwa- chodziło mi, czy w czasie aktualizacji mieliście podłączone serwa.

Udało mi się wszystko zaktualizować. Wszystko chodzi ok.

- nadajnik wersja 1.08

- moduł wersja 2.00

- odbiornik wersja 3.01(0)

 

Odłączyłem wszystkie serwa i moduł telemetryczny (przedtem miałem wszystko podłączone).

Mój błąd najprawdopodobniej polegał na tym, że od razu aktualizowałem na najnowsze wersje. Naprawiłem wracając do pierwszej wersji, i po kolei aktualizowałem z wersji na wersje do najnowszej - nie od razu.A co do instrukcji mam ją po angielsku- a ten język jest mi obcy.

 

 

Wracając do pytania o GPS ,,Czy możecie mi wytłumaczyć jak chłopu, dziecku itd. jak to wszystko zobaczyć na komputerze tak jak u Normana?

Co z czym połączyć, co zainstalować i jak ?

W internecie widziałem ,jak to wszystko było pokazane na mapie terenu.

 

Zbyszek powiedz mi jak podłączyłeś na 7 kanałowym odbiorniku, bo na nim mi nie działa

(gdzie podłączyłeś kable od telemetrii). Na 9 kanałowym działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw uważnie przeczytaj Jarku zanim cokolwiek zrobisz!!!

 

Połącz z komputerem przez port USB moduł HPP-22.

Uruchom program HPP.

Kliknij myszką na pole z opisem "Hitec Telemetry System Command Center".

Ukażą się trzy okna:

1. HTS-SS

2. HTS-NAVI

3. HTS-VOICE

W polu wyboru pod oknem HTS-SS wybierz HTS-SS nitro (lub elektryk) - zależnie jaki masz moduł, system Ci sam go wskaże.

Następnie kliknij w ikonę (rysunek) modułu HTS-SS.

Otworzy się panel pulpitu.

Teraz włóż do portu P1 w HPP-22 płaski kabel, a drugi jego koniec do modułu Spectry.

Dopiero teraz wolno włączyć zasilanie nadajnika!!!

 

 

Połącz czujnik GPS z HTS-SS (port G).

Wepnij do odbiornika (port DATA) przewód z płaską wtyczką, a jego drugi wtyk (miniaturowy 3 pinowy) do gniazda D w HTS-SS.

Połącz przewodem gniazdo P w module HTS-SS z dowolnym portem odbiornika.

Dopiero teraz możesz podłączyć zasilanie odbiornika.

 

Zapiszczy ile trzeba :wink: i na ekranie komputera i Aurory pokażą się wskazania.

 

Wynieś zestaw GPS'a poza budynek (może być balkon, taras, ale jak najdalej od wszelkich murów).

 

Czasem coś się zawiesi przy starcie i wtedy tylko wyłącz zasilanie nadajnika, odbiornika oraz zamknij program w komputerze.

Potem uruchom program, włącz nadajnik, potem odbiornik - zawsze pomaga jak coś nie pójdzie.

 

Jak już wszystko "zobaczyło się", to kliknij w panelu Sensors (w komputerze) ikonkę REC (nagrywanie).

Teraz możesz udać się na spacer z zestawem GPS'a i po powrocie kliknij Stop w tym samym panelu.

 

Polecenia związane z docelowym zapisem i potem odtworzeniem chyba nie sprawią Ci kłopotu - mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.