Skocz do zawartości

Aurora 9 ZESTAW TELEMETRYCZNY HTS 2,4GHz , HPP-22 , dodatki


Norman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie dotyczącę telemetri w aurora 9 ( mam nadzieję że to dobre miejsce aby je zadać :)

Posiadam aparature aurora 9 i odbiornik optima 9, 2,4 GHz.

Model to Sky Surfer taki jak ten:

http://www.abc-rc.pl/sky-surfer-artf

Niestety nie wiem jaki silnik został zamontowany w modelu gdyż ani w opisie na stronie ani w instrukcji nie ma tej informacji.

zasilany palkietem li pol 1500 mAh, 11,1V, 25c

 

Moje pytanie dotyczy standardowej telemetrii oferowanej w tej aparaturze, mianowicie wskaźnika poziomu napięcia w pakiecie odbiornika.

Podłanczam pakiet i na wyświetlaczu pojawia mi się obok ikony baterji nadajnika dodatkowa ikonka na której pokazuje mi przy tym pakiecie około 5 V, wchodząc w opcje alarmu zasilania tego pakietu mamy możliwośc ustawienia minimalnego napięcia na 4V.(nie rozumiem czemu tak, przecież wszędzie piszą że nie wolno rozładowywać li pol poniżej 3V, więc skąd ta wartość minimalna?)

W czasie próby długości pracy przy przepustnicy ustawionej na ok 50%, po ok 5,5 minutach i napięciu ok 4,6 V silnik modelu przestawał pracować, (nie jestem pewien ale wydaje mi się to troche za szybko)

po zredukowaniu przepustnicy do zera odbiornik wydawał dźwięki takie jak przy uruchomieniu, po czym mogłem znów na pare sekund włączyć silnik, po tychże paru sekundach sytuacja się powtażała, silnik przestawał pracować (serwa nadal diałały) a po zredukowaniu gazu do zera odbiornik wydawał dzwieki (coś jakby gotowości) i znów można było włączyć silnik.

 

Wydaje mi się że coś jest nie tak z tym zestawem (choć możliwe żę to ja robię coś źle, gdyż moję doświadczenie jest bardzo niewielkie)

W instrukcji aparatury informację na ten temat podane były w sposób jak dla mnie mało zrozumiały, więc pozwalam sobie prosić o pomoc Forumowiczów.

 

Gdyby ktoś w wolnej chwili napisał mi jak to ma poprawnie działać i jak to ustawiać (chodzi mi o miernik napięcia pakietu w modelu) będę dardzo zobowiązany.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam- Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to alarmy napięcia odbiornika ustawiasz przy pomocy programatora HPP22. Jeżeli masz zasilanie odbiornika z regulatora do którego podłączyłeś LiPo 11,1v to napięcie powinno pokazywać ciągle 5v ponieważ regulator daje stale napięcie na odbiornik. Napięcie na jednej celi LiPo nie powinno spadać poniżej 3,5v na całym pakiecie 3s około 10,9v. Jeżeli masz podłączone tak jak napisałem pod regiel i na odbiorniku napięcie pokazało 4,6v to może być wina pakietu(uszkodzona cela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,

to napięcie, które Tobie pokazuje nadajnik to jest napięcie z bec'a bo rozumiem że zasilasz odbiornik i silnik z jednego pakietu i regulatora to zawsze będzie pokazywał np. 5V.

Jeżeli chcesz aby pokazywał Tobie napięcie pakietu czyli np. 11,1V to trzeba podłączyć zasilanie odbiornika bezpośrednio z pakietu przez złącze SPC max napięcie 35V(tam pewnie masz zworkę) a serwa zasilasz z beca przez gniazdo BAT w odbiorniku.

Na ekranie będzie pokazywać sumę z tych trzech cel czyli 4,20V x 3 =12,6V (pakiet 3s naładowany max) a alarm ustaw np. na 10,5V innej możliwości nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

 

Teraz tylko muszę spędzić jakiś czas w wójkiem google i rozpracować jak to podłączyć ( tzn. który kabelek gdzie ) bo jak wspominałem jestem bardzo początkującym i nie bardzo wiem jak "podłączyć zasilanie odbiornika bezpośrednio z pakietu przez złącze SPC" :)

 

Pozdrawiam- Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć.

Panowie, małe pytanie.

Już jakiś czas na rynku mamy telemetrię Hiteca, ale opierając się na samych informacjach producenta czasem ciężko cokolwiek wywnioskować.

Macie jakieś doświadczenia z nowym variometrem ?

Potrzeba HTS voice czy pika wznoszenia głośnikiem z radia ?

Druga sprawa, czy w końcu jest możliwość nagrania naszego języka i podmianę w HTS voice komunikatów na nasze ?

 

pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za szybki odzew.

Już się bałem, że do vario konieczny jest voice, a tam z tego co pamietam, jest niemozliwe aby sobie podgrać komunikaty po polsku.

Chyba, że sie coś zmieniło.

Mam vario Pitlaba i jestem ciekaw jak to sie ma do hiteca. Czy byłby sens kupować nową centralkę i czujnik.

Starą centralkę nitro z kilkoma czujnikami mam, ale vario do niej nie pasuje.

Co prawda pitlab jest mniejszy niż sumarycznie oba komponenty z hiteca, a zasięg z telemetrii może być problematyczny jak polecisz daleko w komin jak słyszałem. Pitlab daje zapowiedzi po krótkofalówce i odległość jest napewno wieksza niż można polecieć w zasięgu wzroku.

Do pitlaba mam tylko taką uwagę, że jak ląduję to mam często zameldowaną inną wysokość niż zero metrów. Nie jest to wielki problem bo rozrzut jest kilku metrów i mam nadzieję, że błąd nie rośnie wraz z wysokością. To są tyko orientacyjne wartości dla porównania nie zaś bezwzględnego zapisu rekordów.

Ciekawe jak z tą dokładnością u hiteca.

Przy hitecu będzie taki plus, że szybko dołączymu inne mierniki np. GPS czy temp. nie zabierające już tak wiele miejsca.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe. :-(

Wyczytałem, że w 2013 r w USA wycofywano vario ze sprzedaży jako niepełnowartościowy produkt.

Wiecie coś więcej ? Poprawiono coś do teraz ?

Jakoś mam wrażenie, że Koreańczycy nie bardzo się starają o klienta.

Ich strona firmowa zawiera tak lakoniczne informacje o produktach, że trudno coś się stamtąd dowiedzieć.

 

Lata ktoś z tym variometrem z Was ? Jakieś odczucia , uwagi , braki ?

 

pozdrawiam

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hitecu telemetria zniknęła na ok 1,5 kilometrze.

Test zrobiłem montując standardowy, nie przerabiany zestaw Hiteca: odbiornik optima7 + centralka + gps

... do kompletnej platformy FPV chyba na frsky

 

Informacje wyświetlane były na bieżąco na iPhonie podłączonym do Aurory.

Na poziomie 1,5 km było już dosyć kiepsko z częstotliwością odświeżanych informacji.

 

Ale ponieważ nie latam FPV to nie mam też problemów z telemetria Hiteca.

 

Dla przykładu... Bez wspomagaczy wizualnych Modelem Easy Glider wyleciałem na wysokość ok 820 metrów "latając nad głową"

Dwu metrowy model tych gabarytów jest bardzo trudny do rozpoznania a latanie jest praktycznie nie możliwe.

Przy tych warunkach telemetria działała bez zarzutów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.