Skocz do zawartości

Precisionaerobatics extra 260.


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mam bardzooo miłe doświadczenia z coronami 929mg

myślałem żeby zastąpić je hs65mg warto?

929mg wg. mnie nie przekonują do tego modelu, jakieś takie małe mi się wydają ( są jednak dużo mniejsze od hs-65 ), używam ich we wszystkich modelach do 500g i są super ale do extry bym ich nie zaryzykował, co najwyżej na lotki od biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy my mówimy o tych samych serwach?

 

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10345

 

wymiary 22.5X11.5X24.6mm

 

i hs 65mg http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2505

 

wymiary 23,6 x 11,6 x 24 mm

to serwo corony jest jedynie wyższe o 4 mm od tego HK 939 MG,reszta wymiarów jest taka sama.różnice też są w uciągu na korzyść HK.

 

natomiast serwo HS-65 jest mniejsze i lżejsze od tych wyżej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako że poza powitaniem to mój pierwszy wpis.

 

Gratuluję modelu, też mam i też zielony :)

Ja co prawda sprowadziłem cały zestaw (model i cała elektronika) bezpośrednio od PA, czyli z Australii (zrobiłem sobie prezent na urodziny) już jakiś czas temu, ale dopiero na jesieni złożyłem (a gwoli ścisłości jeszcze zostało mi podwozie). Czekam na właśnie zamówiony odbiornik spektruma w wersji carbon.

A tak na marginesie cieszy mnie bardzo, że Nastik ma obecnie w ofercie całą gamę sprzętu PA.

Po zakupieniu tam kiedyś katany mini, napisałem parę razy w mailach aby sprowadzili resztę modeli, ale jakoś wtedy bez efektu, stąd decyzja sprowadzania z Australii.

 

A`propos wyposażenia, myślę że jak już ktoś kupuje taki fajny model to aż szkoda aby nie wykorzystać oferowanego przez firmę silnika i regulatora, są naprawdę rewelacyjne (po moich doświadczeniach z zestawem do katany mini), zwłaszcza że można zestaw zakupić w Nastiku lub ściągać z Australii (na zestawy silnik regulator od paru lat mają promocję - darmową wysyłkę).

Jako ciekawostkę podam że, w momencie zamawiania z Australii równocześnie zamówiłem coś w PL, paczka z antypodów przyszła chyba po 4 dniach, z PL dzień dłużej.

 

Pozdrawiam

 

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? A więc :

 

1. BEC z regulatora nie daje 6V, a jeśli daje to robi to przy za małej wydajności prądowej.

 

2. BEC wbudowany w regulator wytwarza swoje ciepło + dostaje jego dużą porcję od pracującego regulatora co sprzyja przegrzaniu.

 

To co tu przytoczyłeś tyczy się tylko BEC liniowych. Nawet regulator który sam podałeś w linku wyżej takiego już nie posiada :) Takich BEC nie stosuje już choćby Jeti w żadnym ze swoich regulatorów a wiele marek nawet i tych najtańszych oferuje w swojej ofercie regulatory z BEC impulsowym tzw SBEC.

 

W chwili obecnej jedynymi realnym przesłankami dla użycia zew. SBEC pomiędzy wbudowanym w regulator SBEC a zewnętrznym jest tylko wydajność prądowa oraz chęć z dwojenia układów dostarczających napięcie na podzespoły modelu. Oczywiście uszkodzenie części regulatora odpowiedzialnej ze sterowanie silnikiem wcale nie oznacza że cała reszta utraci zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście uszkodzenie części regulatora odpowiedzialnej ze sterowanie silnikiem wcale nie oznacza że cała reszta utraci zasilanie.

Niby nie , ale może się tak zdarzyć . Miałem taki przypadek że uszkodził się silnik , regulator został przeciążony , dostał takiej temperatury że elementy smd znajdowałem po wtapiane w owiewkę silnika i rozlutowały się przewody przychodzące od pakietu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam inne wyjście w modelu 1,55m gdzie jedno serwo łyka ponad 1A >? W poprzednim modelu Yaka 1, 2m miałem 4 serwa cyforwe i regiel Chinski bez beca zrobiłem kilkanascie lotów poprzedni włąciciel także i bez problemów.Model odsprzedałem i dalej lata

 

 

 

Ta extra ma małe serwa i mniejsze stery, więc pobór prądu też znacznie mniejszy.

Są regulatory gdzie BEC ma 5A a żeby go nie przegrzewać dałbym 60A i spoko loko ;D z wewnetrzym becem. Jak już silnik ma awarie tak jak pisze Darkrll to nawet święcona woda nie załatwi problemu wtedy wytopi wszystko i przy okazji rozładuje pakiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego marcin133 ten regulator ma SBEC,czy według ciebie będzie dobry i sprosta oczekiwaniom?

Zwróciłem jedynie uwagę że wiele firm zastępuje "Linear BEC" w swoich regulatorach na "Switching BEC" lub też posiada w swojej ofercie i jeden i drugi typ BEC w swoich regulatorach gdzie ten drugi pozbawiony już jest tych podstawowych wad między innymi tych które wymienił Elektryki_rc (choć nie wymienił tej najbardziej istotnej - czyli im wyższe napięcie pakietu zasilającego tym niższa wydajność prądowa BEC).

Natomiast samej firmy Mystery nie użytkuję a więc trudno mi stawiać głowę za jakość tychże regulatorów. Z prywatnego doświadczenia powiem tylko tyle iż raczej nie warto dobierać regulatora na styk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje link pod którym jest moja relacja ze składania modelu

dosyć ciekawy opis!

 

EXTRA już oblatana,czy czeka na lepszą pogodę???

jak według ciebie sprawuje się dedykowany napęd,wart jest wydania tych 400zł??

 

ja jeszcze czekam na zamówione pozostałe wyposażenie i wtedy przystąpię do składania modelu.oblot planuję raczej na wiosnę.

 

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje link pod którym jest moja relacja ze składania modelu

dosyć ciekawy opis!

 

EXTRA już oblatana,czy czeka na lepszą pogodę???

jak według ciebie sprawuje się dedykowany napęd,wart jest wydania tych 400zł??

 

ja jeszcze czekam na zamówione pozostałe wyposażenie i wtedy przystąpię do składania modelu.oblot planuję raczej na wiosnę.

 

pozdrawiam!!!

Moja Extra już dawno oblatana, przyglebiona i sprzedana. Jedynie co mi zostało po modelu to tylko ta relacja.

 

Napęd na pewno wart, choć do końca nie mogłem się niestety o tym przekonać . . .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.