Skocz do zawartości

apogee 40' dlg


krzysiek w

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając internet trafiłem tu

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=725645

I zachciało mi się cuś takiego mieć, to się biore do roboty :)

 

Rzenie wycięte, szlifnięte, dzwigarki wklejone

Dołączona grafika

Stateczniki wycięte, szlifnięte

Dołączona grafika

Potraktowałem szkłem 25g/m^, węgielek na końcówke, pasek rowingu na spływ,szyfon na zawias, włożyłem do wora i niech se schnie

Dołączona grafika

Wieczorem zwine rurke i zrobie szablon na kadłub (tracony styrodur) Myślę że do przyszłej soboty sie wyrobie na oblot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Fajny modelik.

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie coś takiego. Jestem teraz na etapie rozważań nad kadłubem więc jak byś miał jakieś fotki z tworzenia kadłuba tj. laminowanie, łączenie połówek itp. projektowanie kadłuba, to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kadłub zrobic na styrodurze 2 warstwy szkła50g plus jedna jednokierunkowego wegla 50g/m^ i po przyłożeniu do szablonu oklejam szeroką taśmą bezbarwną. Po wyschnięciu taśma odchodzi bez problemu, wytapia się pianke ze środka. Tyle że mi chyba żywica nie doschła i ja tez rozpuściło :crazy:

Ostatecznie dałem tył przodu kadłubu od bobolinka i zrobiłem półkę. Rurka własnoreczna 3warstwy wegla jednokierunkowego 50g/m^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój pierwszy kadłub laminatowy (jak dotąd jedyny :lol: ) zrobiłem też metodą traconego styropianu. Wyszło nie najgorzej tylko waga spora. Kolejny muszę zrobić z formy tylko to łączenie połówek wydaje mi się dosyć skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

Jeżeli dobrze rozumiem, to forma musi być podzielna wzdłuż osi (to jest jasne) i w poprzek na długość noska. Następnie trzeba wylaminować nosek i tył osobno i zrobić łącznik dwóch połówek i tak w skrócie kadłub gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.