Skocz do zawartości

Pomysł nowego, profesjonalnego lotniska - Lublin


Ewelina1989t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam na imię Ewelina (21 lat ) i pochodzę z Kraśnika, aktualnie mieszkam w Lublinie. Ostatnio wpadłam na pomysł stworzenia lotniska. Czy byłby ktoś zainteresowany korzystaniem z takowego lotniska? Chciałabym stworzyć coś, póki co konkretnie pod modele, dopasować teren i otoczenie, w bezpiecznym dla wszystkich miejscu. Myślicie że miałoby to wzięcie w Lublinie? Z góry dziękuje, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja co prawda do Lublina nie mam za blisko, ale mysle, ze pomysl jest fajny, ale troche niemozliwy do realizacji. Budowa takiego lotniska wiaze sie z duzymi kosztami, ale moze jakims cudem daloby sie pozyskac na to fundusze. Drugi problem jest taki, ze korzystanie pewnie byloby odplatne, a to w pewnym stopniu zniecheca szczegolnie mlodych ludzi do latania na tym obszarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Moim zdaniem pomysł REWELACYJNY !!:)

Będąc w zeszłym roku w Stanach, na zawodach AeroDesign lataliśmy na "lotnisku" modelarskim należącym do miejscowego klubu modelarzy. Wspaniałe miejsce, pas startowy,drogi kołowania wylane betonem, łąwki, miejsca postojowe dla modeli, miejsca testowania silników, do tego 2 kontenery gdzie lokalni maja warsztat na potrzeby "polowe" a w tym frezarki,wiertarki i wiecej narzedzi niż moja modelarnia widziała kiedykolwiek :rotfl:

 

Tutaj kilka zdjęć :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ewelino, o ile masz chęć, wiesz jak to zrobić to działaj. O ile trzeba jakiejś pomocy - pisz, może uda się jakoś pomóc. Obecnie studiuję w Dęblinie, wiec daleko nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam na imię Ewelina (21 lat ) i pochodzę z Kraśnika, aktualnie mieszkam w Lublinie. Ostatnio wpadłam na pomysł stworzenia lotniska. Czy byłby ktoś zainteresowany korzystaniem z takowego lotniska? Chciałabym stworzyć coś, póki co konkretnie pod modele, dopasować teren i otoczenie, w bezpiecznym dla wszystkich miejscu. Myślicie że miałoby to wzięcie w Lublinie? Z góry dziękuje, pozdrawiam :)

Prawdopodobnie niema to sensu bo :

1. istnieje modelarskie lotnisko Radawiec,

2. z nieoficjalnych źródeł wiem że jest już inicjatywa prywatnego modelarskiego lotniska z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niema to sensu bo :

1. istnieje modelarskie lotnisko Radawiec,

2. z nieoficjalnych źródeł wiem że jest już inicjatywa prywatnego modelarskiego lotniska z prawdziwego zdarzenia.

 

Jak najbardziej ma to sens, Radawiec po pierwsze jest lotniskiem aeroklubowym a nie typowo modelarskim, po drugie ilość osób latających w jednym miejscu jest ograniczona z różnych powodów a modelarzy przybywa i będzie przybywać. W Warszawie obecnie działa pięć lub sześć lotnisk modelarskich nie licząc Babic na którym możliwości latania też są ograniczone. Trzeba tworzyć takie lotniska aby ucywilizować nasz rynek modelarski i aby było bezpieczniej. Zdarza się że ludzie latają w odległości 500m od siebie i jedni o drugich nie wiedzą co niejednokrotnie doprowadza do kraksy z powodów zakłóceń(na szczęście 2,4 trochę ratuje sytuację).

 

Ewelino na pewno czeka Cię dużo pracy, koszty zależne będą od rodzaju nawierzchni pasów trawiasta wyjdzie najtaniej i będzie przyjazna większości modeli, lecz w utrzymaniu będzie bardziej pracochłonna od betonki. Stworzenie lotniska Koczargi kosztowało ok 10 tyś zł. i mnóstwo pracy. http://www.koczargi.waw.pl/galeria.cfm?id=29

Służę doświadczeniem w w budowie lotniska i trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.

Będzie wielu którzy będą zdziwieni że za korzystanie trzeba płacić, będą wkręcać się na dziko, będą ci wymyślać że chcesz na nich zarobić, bo nie mają pojęcia ile pracy kosztuje utrzymanie lotniska modelarskiego w należytym porządku np. koszenie raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.