Skocz do zawartości

Modelarskie silniki bezszczotkowe - zasada działania


Reinus

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 347
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

a obroty na starcie jakby falą najpierw ( przykładowo) ida na 1000 i wracają do 500. Tak jakby potrzebna była większa siła na start - na pych.

 

Norma. Może trochę przejaskrawiłeś różnicę obrotów ale słychać to wyraźnie.

Zwłaszcza w lekkich silnikach z nie najlepszym łożyskowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o zobrazowanie różnicy - - prędkości nie mierzyłem.

osprzęt jest nowy.

czy silnik emax c 2822 jest raczej słabszym sprzętem?

 

 

Tytan:

jeżeli chodzi o serwo :

nie będzie działać? czy powinein być " nad wychył" jężeli takie coś wogóle jest możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz kolego serwo zamiast regulatora i silnika, to zorientujesz się czy to nie zespół nadajnik - odbiornik generuje tej "górki" obrotów silnika po włączeniu.

Jeśli to wina któregoś z nich, to serwo zachowa sie podobnie - "skoczy" po włączeniu, i powróci do polożenia właściwego aktualnemu wychyleniu drążka. (zakladam oczywiscie, że włączasz jak napisałeś wyżej aparaturę zgodnie z zasadami, czyli najpierw nadajnik, a potem odbiornik. Bo w przeciwnym wypadku wszystko jest możliwe jak odbiornik "zlapie jakiś lewy sygnał)

Jesli jednak serwo zachowa się poprawnie, to przyczyny należy szukać raczej w regulatorze niż silniku (pomocnym w zdiagnozowaniou byloby podpięcie choćby najprostszego testera do serw. Nawiasem mowiąc takowy powinien mieć na wyposarzeniu kazdy RC fan - przydaje sie w regulacjach, diagnozowaniu itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Nie jestem pewien czy w odpowiednim temacie, ale spróbuje. Posiadam silnik elektryczny trójfazowy, bezszczotkowy firmy EMP o mocy 2,5kW. Zwracam się do bardziej doświadczonych kolegów z pytaniem, czy istnieje możliwość odzysku energii do akumulatorów z tego typu silnika m.in. w wyniku przyłożenie pracy mechanicznej na jego wale. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry

 

 

Mam na płytce dwupinowe gniazdo podające PWM o napięciu 7,4V dla silnika ogonowego w 4 kanałowcu. Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jak najprościej wykorzystać gniazdo z tym sygnałem, aby sterować sygnałem z ESC bezszczotkowego odpowiednika ogonowego dwubiegunowego silnika DC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.