Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzór malowania P-51D z 303

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Depesz

Depesz
  • Modelarz
  • 135 postów

Napisano 09 luty 2011 - 08:55

Naprawdę bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, no może prócz jednej, i proszę o więcej. Jednak był jeden MKIV w starym kamuflażu i z oznaczeniami RF, ale co dalej to już zagadka.
Dołączona grafika

Na maila wysyłam ci scany malowania.

Trzymam za słowo i czekam, dzięki.

#2 mecenas

mecenas
  • Modelarz
  • 360 postów

Napisano 09 luty 2011 - 08:43

No i tyle z niego zostało, kpt. Bargiełowski nie był zachwycony:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Model był 1:7.
No cóż, człowiek się uczy całe życie.
Jeśli taka makietka "wisi" na dwóch marnych goldpinach zasilających tak się to kończy.
Po tym crash'u używam tylko złącz molex'a.
Na maila wysyłam ci scany malowania.

#3 alyan

alyan
  • Modelarz
  • 259 postów

Napisano 08 luty 2011 - 22:45

W wersji MKIV (P-51D) w tym dywizjonie występował przynajmniej jeden samolot w klasycznym kamuflażu RAF (PD-L). W zasadzie P-51K (MKIVa) i P-51D (MKIV) w tym dywizjonie były bez kamuflażu czyli polerowana blacha. Kołpak czarny albo srebrny. Pas przeciwodblaskowy przed kabiną ciemno-oliwkowy.

Tutaj znajdziesz kilka zdjęć ale czarno-białych.

Interesuje Ciebie jakiś konkretny egzemplarz ? Coś tam mogę znaleźć w szpargałach.

Edit: Wojtek mnie ubiegł :)

#4 mecenas

mecenas
  • Modelarz
  • 360 postów

Napisano 08 luty 2011 - 22:42

no był rodzynek, oznaczony PD-L, popełniłem takiego kilka lat temu, no niestety miał crash, ale poszukam malowania.

#5 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3106 postów

Napisano 08 luty 2011 - 20:05

Pod koniec wojny był już zupełnie nie potrzebny w obec przewagi w powietrzu :idea:

#6 kesto

kesto
  • Modelarz
  • 1144 postów

Napisano 08 luty 2011 - 19:51

W 303-cim latały tylko w srebrne, najpierw z literami RF potem PD. Nie nosiły tradycyjnego kamuflażu.

#7 Depesz

Depesz
  • Modelarz
  • 135 postów

Napisano 08 luty 2011 - 19:43

Witam. Zwracam się z prośbą do szanownych i doświadczonych kolegów o pomoc w znalezieniu wzoru malowania Mustanga w wersji MK IV z 303 Dywizjonu, który pod koniec wojny pojawił się w RAF. Chodzi mi o tradycyjny kamuflaż, najlepiej z oznaczeniem jeszcze RF. Wiem, że były w wersji, praktycznie bez kamuflażu, czystego aluminium. Mimo godzin spędzonych przy wyszukiwarkach internetowych nie znalazłem żadnego zdjęcia, na podstawie, którego mógłbym zmienić szatę Mustanga z H9. Jeśli mój temat nie jest do końca trafiony, to proszę o przeniesienie go w odpowiednie miejsce. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.