Skocz do zawartości

Zlin 50L


widar123

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Michał dokładnie tak jak piszesz w dużym lotnictwie to barwę taką uzyskuje się w procesie alodynowania, ale mi wygodniej było barwić po anodowaniu, bo nie wymaga to posiadania wielu mało dostępnych związków chemicznych, wystarczy H2SO4, trochę prądu i odrobinę wprawy ;) aby uzyskać przybliżony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Michał dokładnie tak jak piszesz w dużym lotnictwie to barwę taką uzyskuje się w procesie alodynowania, ale mi wygodniej było barwić po anodowaniu, bo nie wymaga to posiadania wielu mało dostępnych związków chemicznych, wystarczy H2SO4, trochę prądu i odrobinę wprawy ;) aby uzyskać przybliżony efekt.

;) aby uzyskać przybliżony efekt.

EECH doskonały :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jeśli byłbyś zainteresowany takim efektem, to mogę Ci dokładnie powiedzieć jak to zrobić, nie są to jakieś czary-mary, ta technologia naprawdę jest do uzyskania w warunkach Twojego warsztatu. Aby zbytnio się nie rozpisywać proponuję kontakt telefoniczny, jakby co to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesław to nie żadna tajemnica, chodzi o to, że nie lubię pisać instrukcji w postaci elaboratów, dlatego podałem Krzyśkowi info z telefonem. Jeśli faktycznie byłoby zainteresowanie większego grona modelarzy, to przy następnej, okazji podczas przygotowywania kolejnych blach, zrobię fotorelację wraz z opisem tego całego procesu i umieszczę w tym wątku. Tak będzie znacznie łatwiej i przystępniej. Nie wiem tylko czy nie będzie to potraktowane jako OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny kroczek za mną. Setki pomiarów, przemyśleń i rozwiązań konstrukcyjnych zaowocowały powstaniem modelu 3D fotela pilota (na razie jego górnej części). Konstrukcja zasadniczo niewiele odbiega od oryginału, ale z braku szczegółowej dokumentacji, niektóre z elementów to ułańska fantazja, która doprowadziła do powstania fotela składającego się z 17 różnych części, które teraz będzie trzeba wykonać  :blink:

Kilka renderów z powstałego modelu:

 

fotelr01.jpg

 

fotelr02.jpg

 

fotelr03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt fotela zakończony, niestety tylko na rysunku, teraz dopiero zacznie się zabawa, przygotowanie wzorników, szablonów i innych pomocnych elementów do wykonania siedziska dla pilota. Nie mam jeszcze pomysłu jak najlepiej zrobić tapicerkę do tego fotela, bo tekstylia to nie moja branża  ;), może ktoś podrzuci jakiś pomysł to chętnie z niego skorzystam. Na koniec dwie fotki renderu z projektu i oryginał.

 

fotelr04.jpg

 

 fotelo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam, wielki szacunek za ten majstersztyk.Szczęka opada to mało powiedziane, chyba jeszcze nie widziałem dokładniej wykonanego modelu.

Też fajnie że się nie poddajesz, pewnie niektórzy by zrobili to na szybko i pomineli szczegóły.Cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze elementy wycięte a raczej wyfrezowane. Są to elementy konstrukcyjne górnego oparcia, po odchudzenie tu i ówdzie oba ważą 32 g, pocieszam się że to największe i najcięższe z całości fotela. Niestety i tak dojdzie ok 100 g do wagi Zlina :(

 

FotelB01.jpg

 

FotelB02.jpg

 

FotelB03.jpg

 

FotelB04.jpg

 

CDN... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie dopiero początek, zaczną się detale :pilot który rusza się,zegary które działają,... i masa innych rzeczy :)

 

Dariusz będziesz jakiegoś pilota tam montował? Czy zostawisz kabinę pustą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała przymiarka do wnętrza kabiny. Masz rację Czesławie jest taka szansa, choć chciałbym już prace nad tym modelem zakończyć w tym roku i usiąść nad czymś nowym.

 

FotelB05.jpg

 

FotelB06.jpg

 

FotelB07.jpg

 

Teraz nastąpi 2 tygodniowa przerwa, bo trzeba rozprostować kości i wyjechać gdzieś z rodziną na wakacyjne wojaże.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jeszcze udało mi się dociąć do końca cały stelaż, musiałem sprawdzić czy wszystko działa i pasuje do siebie. I wyszło na to że jest OK, teraz mogę spokojnie wyjechać i pooddychać górskim powietrzem  :D .

 

FotelS01.jpg

 

FotelS02.jpg

 

FotelS03.jpg

 

FotelS04.jpg

 

FotelS05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.