Skocz do zawartości

Zlin 50L


widar123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Malowanie to jednak żmudne zadanie, szczególnie jak nakłada się kolor na kolor aby kształtem przypominało zarysy jak jest w oryginale. Metry taśmy klejącej do modelowania kształtów i malarskiej do zabezpieczania miejsc gdzie farba ma nie dojść. I za każdą warstwą czekanie na przeschnięcie, to wszystko składa się na czas, ale nie ma się co spieszyć. W między czasie zmierzyłem się z kolejnymi formami do zaległych osłon popychaczy na skrzydłach.

 

I tak po kolei, najpierw powstało kopyto wraz z nitami

 

Dołączona grafika

 

Następnie z kopyta odlałem negatywy silikonowe

 

Dołączona grafika

 

A w silikonowych negatywach odlałem z gipsu syntetycznego pozytywy tu już pomalowane

 

Dołączona grafika

 

Teraz juz tylko pozostaje wylaminować a jak to wyjdzie nieomieszkam umieścić fotkę.

 

Na koniec jeszcze pomalowane lotki część spodnia

 

Dołączona grafika

 

A teraz zabieram się za laminowanie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie się przedłuża, niestety pogoda nie zawsze pozwala na zachowanie właściwych warunków do malowania, a tylko na wolnym powietrzu mogę coś zdziałać. Każda faza wymaga odczekania do całkowitego wyschnięcia, aby można położyć taśmę maskującą i nie zerwać jej razem z farbą. Tak więc pewnie potrwa to jeszcze parę dni o ile pogoda dopisze. To co już mam to wstawiam i jako że temat "gorący" to może szybciej przeschnie :D .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trymuje się raz, a później podczas wychylenia sterów powinien się automatycznie odchylać w przeciwnym kierunku- czyli lotki w dół, a trymerek w górę. Jeśli wszystko ma odpowiednie proporcje to samo będzie działać, a serwo trymera będzie nieruchome. Przez takie wychylenia zmniejszają się siły działające na powierzchnie sterowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działało zgodnie z oryginałem, czyli lotka w górę a trymer w dół. Realizację tych zależności wprowadza się do samego odbiornika (mix w odbiorniku JetiModels ma takie możliwości). Mam odbiornik 14 kanałowy z czego 8 obsługiwanych jest przez nadajnik a reszta pozostaje na mixy wewnątrz odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ufff ... skrzydła zakończone. Wszystkie detale pomalowane i skrzydła zostały uzbrojone we wszelkie akcesoria. Teraz pozostaje kadłub, który mam nadzieję zakończyć w przyszłym tygodniu. I jak zawsze kilka zdjęć z gotowych skrzydeł.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka fotek z postępu prac przy malowaniu kadłuba. Idzie mozolnie, ale do przodu, tak jak pisałem ostatnio, mam nadzieję wyrobić się do końca tygodnia, potem jeszcze osłona silnika i bedzie można myśleć o wyposażeniu wnętrza kabiny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka fotek po zmontowaniu całości. Do zakończenia malowania pozostaje maska silnika i na tym etapie robię przerwę wakacyjną. Wyposażenie kabiny pozostawiam sobie na dłuższe wieczory, a tym czasem trzeba trochę potrenować latanie czymś podobnym do Zlina. Dla zainteresowanych mogę zdradzić, że obecnie waga modelu doszła do 5,06 kg (pozostało jeszcze wnętrze kabiny i pakiet zasilający), trudno to jeszcze wyliczyć, ale sądzę że przybędzie jeszcze ok 300-400g, więc waga do lotu powinna się zamknąć w 5,5 kg. Powierzchnia wyszła mi 63 dm2 całość, co daje 87 g/dm2 obciążenia powierzchni, mam nadzieję że nie jest tak źle, chociaż o zmianie silnika cały czas rozważam.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

CDN po wakacjach :) Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na początku gratuluję pięknie zrobionego modelu, nie sądziłem, że wyjdzie z niego takie cudeńko ;) skoro prawie dogoniłeś mnie z wagą hihi to czuję się trochę wywołany do tablicy :) otóż mój Zlin (http://pfmrc.eu/index.php?/topic/3898-zlin-50-zelazny-relacja-z-budowy/) też ważył około 5,5 kg za napęd posłużył ASP 91 i w sumie można powiedzieć że poradził sobie z tą masą na paliwie z 1% nitro... do zawisów trochę brakowało :P ale myślę że gdyby dać lepsze paliwko to spokojnie może naśladować w powietrzu prawdziwego Z-50 ;) wiem, wiem że nadmiar mocy nie zaszkodzi ale może przyda Ci się ta informacja podczas rozważań nad silnikiem ;) Jeszcze raz gratuluję modelu! B) Uprzedzając pytania jak latał itp., itd. model wykonał jeden krótki lot i czeka na kolejny, i tak od 3 lat heh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.