Skocz do zawartości

Loty w Radawcu


pawel66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

PIKNIK BĘDZIE!!! Choćby skały sr....y!!! Od razu zapraszam, żebyście nie mówili, że nic nie mówiłem .

Zaproszenie przyjęte :mrgreen: , tylko musimy zgrać terminy.

Na razie wiadomo zę IV ATM zostanie przeniesiony na 02.06, a na kiedy planujecie Piknik u siebie?

Krzysztof, jak zwykle w połowie czerwca. Załatwiłem już sponsora na noclegi ok 4 km od lotniska, dobry hotel, albo za darmo albo bardzo tanio będzie. Jeszcze nie wiem dokładnie, bo na razie dogaduję się z szefem co do wartości sponsoringu i warunków. A na Waszą imprezę muszę się w przyszłym roku wybrać koniecznie! :) W tym roku nie mogłem z powodów zawodowych. Ale pogadam z Wojtkiem Frąkiem, może przyjedziemy z mistrzem Europy w F3J?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, jak w połowie czerwca to w takim układzie będę na pewno, co do hotelu zobaczymy, Ja jestem przystosowany do warunków polowych na lotnisku i lubię ten klimat oby tylko nie lało :wink: . Proszę załatwcie dwa dni lotne, wyjazd z Wawy na dwa dni w czasie Euro to błogosławieństwo ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z imprezy sylwestrowej. Jestem w stanie nieco lotnym, dobrze, ze moja holówka dowiozła mnie z hotelu do domu bom tańce skończył o 7ej rano ;) Okiej , coś się załatwi z tymi dniami lotnymi. A aj też pod namiot raczej, hotel przewiduje dla gości z daleka, tak jak np Sławek z Wrocławia jechał...

Pozdrów dziewczyny na Nowy Rok.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W Świdniku bez problemu wystartuje i wyladuje model 2,5 m.Kolega lata wlasnie takim modelem i bez najmnieszego problemu daje rade.Bardzo czesto lata tam jeszcze kolega piperem 2,2m i tez daje rade bez najmnieszych problemow,wiec zapraszamy.Latam tam bardzo czesto wiec raczej wiem co mowie.Mysle ze mozesz sprobowac z ta cesna 2,7m.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak.Pasem startowym dla nas jest boisko,na ktorym jest krotka trawka a modelami ogolnie latamy nad lotniskiem trawiastym.Mysle ze wystarczy Ci miejsca na starty i londowania.Jadac z Lublina ul.piasecka skrecasz na swiatlach w lewo tak jak sie wiezdza do Świdnika.Jedziesz caly czas w dol i na rondzie skrecasz w lewo.Potem mijasz hurtownie odziezy FORUM,mijasz swiatla jadac caly czas prosto.Po prawej stronie mijasz szpital.Jedziesz prosto,mijasz roboty drogowe i skrecasz w lewo[teraz chyba tam jest zakaz wjazdu ale na lotnisko mozna wjechac]Jak skrecisz w lewo to jadac droga do konca w lewo skrecasz w prawo i potem juz zobaczysz boisko i tuz kolo niego lotnisko:D.

Troche skomplikowany opis,ale jak bys mial problemy to pisz na PW to sie zdzwonimy i jakos Ci wytlumacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo rozbiłeś Pawle nie da się ukryć. Sam widziałem, teraz tylko szybko kleić i latać.

Wiadomo już dlaczego zgasł?

 

Przemek

 

Tak, przyczyna techniczna to zła ciepłota świecy, ale przyczyna nr 1 to moja głupota. Po kilku udanych lotach robiłem większa przerwę. Później podczas prób uruchomienia silnika, okazało się , że OS nie chce jarać. Sprawdziłem świecę, spaliła się... ale dlaczego na ziemi po tym jak silnik normalnie pracował?

Założyłem, więc świecę no name, odpaliłem silnika, rozgrzałem go i w powietrze. Gdy podchodziłem do lądowania, zgasł ale lądowanie było udane.

I teraz najlepsze:

Skoro się udało, to pomyślałem, zrobię jeszcze jeden lot. Tym razem silnik zgasł w zakręcie nisko nad ziemią, nie było ratunku. Aktualnie model jest w remoncie, zostało mi jeszcze kilka rzeczy. Na przyszły tydzień będzie go można oblatać po naprawie, a może jeszcze w niedzielę zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie do latających na Radawcu. Jak to tam wyglada weekendowo? Jest wyznaczona strefa dla modeli? Można w ciemno jechać w sobotę niedzielę i można polatać? Bo zastanawiam się nad zapisaniem się do Aeroklubu Lubelskiego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do latających na Radawcu. Jak to tam wyglada weekendowo? Jest wyznaczona strefa dla modeli? Można w ciemno jechać w sobotę niedzielę i można polatać? Bo zastanawiam się nad zapisaniem się do Aeroklubu Lubelskiego :-)

 

Jak najbardziej! zapraszamy. Mamy chyba najfajniejsze , trawiaste lotnisko modelarskie po tej stronie Wisły. Bardzo dobrze utrzymane i zadbane. Oczywiście jest to wyznaczony pas startowy dla modelarzy w kształcie litery L o długości dłuższej części ok 140 m i szerokości ok 50-60 m. Ponieważ zjazd z drogi wprost na płytę lotniska jest niemożliwy (rów uniemożliwiający wjazd samochodem- wyorany po zdewastowaniu płyty lotnika 2 lata temu, aby wsiowe fetele nie mogły wjechać złomami za 1000 PLN i kręcic bączków) , każdy kto opłacił składki za dany rok, otrzymuje klucz do bramki wjazdowej. Reszta informacji w zakładce Regulamin Lotniska na stronie www.radawiecrc.pl . Aby się zapisać do sekcji modelarskiej należy wypełnić i złożyć odpowiednią deklarację. Info w sekretariacie Aeroklubu.

 

Pozdrawiam

Piotr

P.S. Każdy członek sekcji modelarskiej wpłaca składkę na koszenie trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.