Skocz do zawartości

Gdańsk, Gdynia i Sopot.


Podem89

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Lotnisko Pruszcz, ponoć prywatnymi siłami zorganizowane w Oruni Górnej gdzies w pobliżu zbiornika wodnego po lewej od Małomiejskiem patrząc w kierunku obwodnicy. Gdynianie też mają gdzieś swoje pole. Modelami bez podwozia możesz latać na Renku, pola wzdłuż ul. Starogardzkiej czy w Osowie. Latam też na plaży w Jelitkowie.

Jeśli szybowce to klif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W Gdańsku w sobotnie/niedzielne południa- jeśli tylko pogoda dopisze spotykają się “latający” na ul. Jana Pawła II (Gd. - Zaspa tzw. pas startowy) przy kładce po stronie parku, latać można nad sporym kompleksem zieleni,

Kilkukrotnie widywałem też modelarzy w parku przy ul. Leszczyńskich (także Zaspa),

Kolejnym miejscem (bardziej eksploatowanym przez heli niż samoloty) jest “polanka” za Dworem Oliwskim, przy ul Bytowskiej (GD - Oliwa, a raczej już lasy Oliwskie) - a w zasadzie 2 polany

 

Osobiście najbardziej podoba mi się ostatnia miejscówka - z racji tego że najwięcej tam spokoju a i szkody jakie można spowodować są z tych “mniej” szkodliwych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jest tych miejscówek trochę.

Jeśli się będzie ktoś wybierał napiszcie w tym temacie.

 

Może uda się jakąś większą liczbą polatać.

W zasadzie najbliżej mam na plaże na Jelitkowie, chociaż teraz to chyba niezbyt latanie.

Zaspa też blisko. Na pewno się stawię,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie najbliżej mam na plaże na Jelitkowie, chociaż teraz to chyba niezbyt latanie.

A ja tak żałowałem w ostatni weekend, że nie mam nic gotowego do lotu... :evil:

Miejsc jest dużo więcej wszystko zależy od tego jakim modelem chcesz latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak żałowałem w ostatni weekend, że nie mam nic gotowego do lotu... :evil:

 

 

A ja dla odmiany, gotowe do oblotu mam TOTO- 0 , P-40 (SEMFF) i SE5a (też SEMFF), piękną pogodę do latania za oknem,

 

i nudna prace - w a zasadzie obowiązek siedzenia i czekania kiedy się coś popsuje :evil: niestety bez możliwości wyskoczenia na oddalony o 5min pas startowy na zaspie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jest jeden gotowy do lotu - styro łądź latająca SeaWind ale akurat do niej mnie nie ciągnie. Przy próbie oblotu model spadł jak cegła mimo zachowanej wagi i SC... ale ze śniegu jak najbardziej można by sie pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, wczoraj na chwarznie dzięki pomocy zgromadzonych tam modelarzy udało mi się oblatać moją pierwszą spalinke :D (dzięki śliczne za pomoc :) ) Wrzucam dwa filmiki pierwszy to oblot mojego Canary, troszkę mi podejścia do lądowania nie wychodziły za co przepraszam :mrgreen: i ostatecznie lądowanie też nie było przepiękne ;) Drugi to taki ogólny pogląd na to co się tam wczoraj działo ;) Jeżeli ktoś występuje w filmach, a sobie tego nie życzy to proszę napisać usune je z yt.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dmL86Kz6G78

 

http://www.youtube.com/watch?v=hxux8c2S7kE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i ja co prawda tylko na początku (bo na tej miejscówce od 8:00 więc akumulatory już puste i sprzęt spakowany) - ale miałem okazję poznać paru kolegów osobiście - Pozdrawiam!

Jak na pierwszy lot spaliną to Marceli to poradził sobie świetnie ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

mam niestety złą wiadomość dla kolegów eksploatujących pas startowy na gdańskiej zaspie

 

w związku z niedługim zakończeniem kruszenia betonu i rozpoczęciem prac ziemnych przy fundamentach nowych bloków deweloper dostał pozwolenie na czasowe przekształcenie naszego "lotniska" (teren zieleni przy kładce) na zaplecze budowy,

od czwartku ustawiane są już pierwsze kontenery a do końca przyszłego tyg cały teren ma zostać ogrodzony do czasu cyt.: "zakończenia całości inwestycji po tej stronie pasa"

 

niestety oznacza to minim 2 lata - aktualnie planuje się postawić tam 4 wierze a inwestor stara się uzyskać pozwolenie na następne 4 po tej stronie i 8 po drugiej stronie pasa

 

 

pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy któryś z kolegów lata może na łąkach przy drodze Gdańsk - Żukowo niedaleko ul. Kartuskiej (skrzyżowania z Nowatorów)?

 

Już parę razy widziałem kogoś tam z samolotem , a dzisiaj (o ile dobrze dostrzegłem z samochodu) to chyba nawet był rozstawiony rękaw na wiatr.

 

Pytam, bowiem mieszkam obecnie jakieś 3min. autem od tego miejsca i w sumie może fajnie byłoby polatać razem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wybieram się w czerwcu na urlop do Sopotu, a jako, że prawdopodobnie będę jechał kombi to wrzuciłbym do bagażnika jakiś model elektroszybowca do polatania (jeszcze muszę go zakupić - myślę o Easy Fly z HobbyKinga). I tu pojawia się pytanie - czy w Sopocie gdzieś jest dobre miejsce do polatania? Mam nieduże doświadczenie, więc w grę wchodzi raczej większa otwarta przestrzeń - plaża także (jadę jeszcze przed wakacjami, więc może ludzi nie będzie dużo). Może jest tam jakiś klif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym sopocie niestety nie ma klifu ale jadąc w stronę Gdyni jeden KLIF masz po lewej stronie. Market czynny do póżna :rotfl: Natomiast jeszcze bardziej w stronę G te prawdziwe to po stronie prawej czyli nad morzem. Nad samą plażą bardzo często latałem super. Można latać też nad polami i łąkami np rzuć okiem na googlach - Owczarnia lub RENK czy SElgros to jedno i to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klify w stronę Gdyni to kojarzę - jakiś czas temu jak byłem w Sopocie, to się im przyglądałem... No ale na początek popróbuję latania nad plażą - może nie upoluję żadnego plażowicza ani żyjątka morskiego. Zamówiłem już tego Easy Fly-a ST-330 (chińska podróba Easy Glidera, ale mam Piperka tej samej firmy i jestem z niego bardzo zadowolony). Mam nadzieję, że Air Parcel dotrze do Polski w 2 tygodnie bo różnie to bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.