Skocz do zawartości

Gdańsk, Gdynia i Sopot.


Podem89

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam Kolegów Modelarzy z Trójmiasta. Jestem nowym użytkownikiem forum oraz początkującym modelarzem (lecz juz nie zupełny świeżak ;) ).

 

Zwracam się do Kolegów z następującą prośbą:

 

Czy zechciałby ktoś z Was użyczyć (dosłownie na 3 minuty) swojej aparatury 2,4GHz w celu sprawdzenia serwomechanizmów w moim nowym modelu.

 

Krótka historia przypadku:

Na codzień latam na aparaturze Graupner MX-16s 35MHz. Niedawno w moim hangarze przybył "nowy" model - Hype U Can Fly. Po podłączeniu do modelu mojej aparatury jedno z serw lotek zaczyna dziwnie się zachowywać (po kilku wychyleniach drążka serwo dostaje losowych wychyleń i nie ma nad nim żadnej kontroli. Osoba, od której odkupiłem model zasugerowała, że może być to wina mojej aparatury pracującej w paśmie 35Mhz i żeby zobaczyć jak sprawa się ma przy aparaturze 2,4GHz. Stąd też moja prośba.

 

Mogę podjechać w dowolne miejsce w dowolnym czasie, jeżeli oczywiscie ktoś wyrazi chęć pomocy :)

 

Pozdrawiam wszystkich,

Mateusz

 

Jeżeli podłączasz zasilanie bezpośrednio do odbiornika - to raczej serwo.

Jeżeli podłączasz zasilanie przez regulator - to serwo lub regulator (sam ostatnio walczyłem z takim zachowaniem serwa i okazało się, że BEC w regulatorze wysiadł - grzał się okropnie, nie ogarniał prądowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.