Skocz do zawartości

Jaki zasięg mają aparatury?


Hammer72

Rekomendowane odpowiedzi

Ostroznie z zaufaniem do zasiegu aparatur. Moje doswiadczenie z FrSky:

Anteny jak fabryka dala. Fail-safe zaprogramowany by wlaczyc powrot do domu w autopilocie po utracie sygnalu.

Jednego dnia model zostal zawrocony na ok 3.2km, kilka dni pozniej, ta sama trasa, 1.8km i zawrocono go. Dzis znow ok 3km. Hustawka.

Wiele czynnikow moze ograniczyc zasieg radia i niespodzianka gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrula Wydaje mi się, że powinieneś jednak się trochę poduczyć, zamiast stosować takie metody. To co piszesz jest bez sensu.

Tyle że te metody (wzmacniacz) przyniosły oczekiwane efekty dwóm osobom.

Jeśli potrzeba mogę podać linki do relacji.

 

Tutaj co prawda wzmacniacz i aparatura innej firmy ale działa http://rc-cam.pl/viewtopic.php?t=1222&highlight=platforma+chola

 

Tu jeszcze o wzmacniaczu jest na końcu.

http://rc-cam.pl/viewtopic.php?t=779&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście to, że u nas maks. dopuszczalna moc aparatur 2,4GHz to 10mW, to taki pomijalny szczegół? :wink:

Tuning nadajników radiowych, przez tzw. "dopały" to bardzo nieelegancka metoda. Szczególnie jak olewamy wszystkich w paśmie i nadajemy z mocą rozgłośni radiowej. Przecież inni się nie liczą, co? :wink:

 

A co zrobiłeś np. by polepszyć czułość i selektywność odbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście to, że u nas maks. dopuszczalna moc aparatur 2,4GHz to 10mW, to taki pomijalny szczegół? :wink:

Samo latanie FPV jest już łamaniem prawa, a w Polsce można używać tylko mocy nie przekraczających 100mW. :wink:

Tuning nadajników radiowych, przez tzw. "dopały" to bardzo nieelegancka metoda. Szczególnie jak olewamy wszystkich w paśmie i nadajemy z mocą rozgłośni radiowej. Przecież inni się nie liczą, co? :wink:

 

Wtedy latałem na polu ziemniaków i nie za bardzo było komu przeszkadzać. :wink:

 

A co zrobiłeś np. by polepszyć czułość i selektywność odbiornika?

Mówię szczerze że nic bo wtedy nie znałem się dobrze na tych sprawach.

Wzmacniacz zainstalowałem ponieważ zobaczyłem że pomogło dwóm osobom a robota nie była trudna.

Dzisiaj podszkoliłem się z radiotechniki i elektroniki uczę się od znajomego i z internetu, poza tym nie mam problemów bo latam na 35mhz i LRS na 433mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam aparaturkę Spektrum dx5e i byłem bardzo zaskoczony jak moja beta 1400 na około 350 metrach straciła zasięg. Na szczęście miała dość łagodne lądowanie w polu pszenicy :)

 

Trochę poczytałem i powiedzmy 1 kilometr dla takiej apratury nie powinien stanowić wielkiego problemu. Ale jednak zerwało połączenie po 350 metrach. Robiłem także test na ziemi i wychodzi to samo. Co prawda w okolicach obszaru nad którym latam znajduje się wierza z nadajnikami jednej z sieci komórkowej (około 2.5km). Pytanie czy mogło to powodować jakieś zakłócenia. Pozostaje mi przetestować nadajnik na innym gruncie.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A z jakim odbiornikiem ?? miałeś owe 600 m ??

Co wy za bzdury piszecie o spektrum ja latam na DX 6i i nigdy mnie nie zawiódł  tutaj macie mój lot modelem BLADE QX 2 na 1400 m ten model ma wbudowaną antenkę bez odbiornika wszystko w płytce systemowej .  

 Data na nagraniu nie ustawiona rejestrator naziemny mi się zresetował i nie zauważyłem ..

na innym modelu z odbiornikiem spektrum pełno zakresowym + dodatkowe dwie satelitki poleciałem na 10 km  i też nie było problemu . Bardzo ważne by nie używać aku do radia tylko alkaiczne paluszki dlaczego ? z prostego powodu aku ma 1.2 V a baterie 1.5 V więc na bateriach mamy znacznie lepszy zasięg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Polatałem trochę na prostych aparaturach i zamierzam zbudować FPV zastanawiam się jaką aparaturę wybrać problem dotyczy braku informacji o zasięgach. Mam kilka wytypowanych i proszę o pomoc kolegów którzy mają takie aparatury o informację odnośnie zasięgu:

zasięg stabilny / zasięg maksymalny

jaki uzyskali na tych aparaturach. A dotyczy:

 

DX5e DSM2 Spektrum Air

DX6i DSM2 Spektrum Air

HiTEC Optic-6

FUTABA 6EX

ECLIPSE 7 AFHSS 2,4 GHz

Turnigy 9X

 

A jak ty sobie to niby wyobrażasz, że koledzy lecieli z dalmierzem laserowym do utraty zasięgu? Żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.